FMA – Tentononc – FMA 2 Bros

Speciál pro Lextrovku Neodbytnou, která otravovala Gitu Hrdličkovou těsně před uzávěrkou (Salazare, že já se k takovému odflák-mizer-blesko-nepříčetnému článku vůbec hlásím!)

Nastal čas, abychom o upozornili na užitečný tentononcový letní seminář o alchymii. Tentononc se skládá z mnoha na sebe navazujících dílů, na které se kouká v bedně. Nebo do bedny. Mudlové používají speciální časové návody, kterým nerozumím.

(Takže budu naschvál mlžit, aby to nikdo nepochopil…)

A tenhle FMA vznikal na více pokusů. Například jeho konec si vyžádal zvláštní filmové pojednání o Šambale, které se jim do původního seriálu nevešlo, protože nestihli doříct jakýsi konec, který následoval po skončení děje. Takže se tím nějak poperte.

Užijte si Šambalu, hezky v americkém stylu:

(bacha na dabing všeho druhu – v originále tu jedné z postav propůjčil hlas Oguri Shun) 😛

A protože se z FMA postupem času stala legendární srdcovka, musel se dříve či později natočit remake, čili vzít celý seriál kompletně od začátku, v megalomanském stylu, prostě celé znova a ještě lépe (podle mangy, která mezitím stihla „dovycházet“ dostatečně daleko na to, aby si tvůrci nemuseli bohapustě vymýšlet a improvizovat jako v té předchozí verzi).

Čili daní dva bratři fušovali do alchymie podruhé a opět se jim to šeredně vymklo z rukou

Dosáhli ovšem též mezinárodního věhlasu, dokázali se úlisně prokaučovat k oficiálnímu YB kanálu FMABrotherhood, kde celé anime můžeme sledovat v celé řadě žertovných jazyků (finsky, rusky, dánsky španělsky, italsky, norsky, polsky, řecky, portugalsky, švédsky, turecky…) a jenom největší mudlovský suchar by na tak krásně jazykově vybavené anime, koukal trapně česky na Animaxu.

—-

Proč se dívat: protože Mustang
(a protože Hughes je prostě frajer…)