Skandál: Nimrandir Elenére- konec oblíbenosti?

Pan ředitel si totálně pokazil pověst, čím? Ti co byli na slavnosti to jistě ví, kdo ne, ať si přečte tenhle článek!

Byl večer, Velká síň byla přeplněná studenty, všechno probíhalo hladce a ceny jen létaly k jejich novým majitelům a majitelkám. Když tu to přišlo. Měl se vyhlašovat největší snaživec roku. Všem bylo jasné, že to bude slečna Wenai Lafayette, která v průběhu školního roku nasbírala 11 856 bodů. Ale..ALE! Pan ředitel předal cenu největšího snaživce rivalce Wenai, Jane Mooren a Wenai ze soutěže vyloučil, no nenaštvalo by vás to? Když přemýšlím, jak dlouho Wenai psala úkoly, ještě do toho stíhala Hadího krále a občas se zjevila ve Velké síni, tak musím konstatovat, že tohle je opravdu hnus!

Pan ředitel to odůvodnil tak, že prý Wenai nedělala úkoly sama, že prý je dělala určitá skupina lidí. Což Wenai okamžitě popřela a osazenstvo Velké síně se začalo bouřit. Padaly výkřiky jako: „Cože?“

„To má být vtip?“ a podobně. Ne, vtip to opravdu nebyl. Pan ředitel to myslel vážně. Teď se, ale už doslova celá síň bouřila, až na hlouček červených, kteří gratulovali Jane. Všichni se začali dovolávat vysvětlení, nejen zelení a fialoví, ale i modří a žlutí. Dokonce i pár červených, kteří zrovna negratulovali Jane. Pan ředitel však položil Wenai otázku: „Opravdu jste to všechno dělala sama?“ Wenai odpověděla a nejen to, přísahala dokonce na samotného Salazara!

Pan ředitel se na chvíli zamyslel a začal všechny ignorovat. Řešení hodné ředitele Bradavické školy, nemyslíte? Opravdu mně to přestávalo bavit, tak jsem se naštvala a šla před profesorský stůl, stoupla si před pana ředitele a dožadovala se nějakých důkazů. Bylo mi úplně jedno, že jsem prvňačka, ale na spravedlnost má snad právo každý, ne? I přesto jsem byla ignorována a pan Nimrandir Elenére si pokračoval ve vyhlašování, jako by se nic nestalo.

Co ho vedlo k tomuto řešení? To je ve hvězdách. Ale je to snad náhoda, že je to ZASE Zmijozel? Všichni jsme si mysleli, že aférou s naším bývalým kolejním to skončilo, ale šeredně jsme se spletli! Co znamenají ty famfrpálové zápasy, které jsme prohrávali o deset bodů? Co znamenalo to, že si Jane Mooren po ukončení zápisu mohla zapsat ještě pár předmětů? To se vedení školy snaží Zmijozel vážně zrušit? My se nedáme, klidně si nás zrušte, ale my prostě budeme otravovat, dokud se nám nedostane vysvětlení, nebo spravedlnosti.

Tady, už je vyjádření k věci od pár obyvatelů hradu:

Melánie Hale- Jakmile jsem slyšela vyjádření pana ředitele, nemohla jsem uvěřit svým očím. Nejdříve jsem si myslela, že se jedná o nějaký fake, ale po strhujícím skandálu a tom, že byly Zmijozelu odečteny body, jsem poznala, že to pan ředitel myslí vážně. Osobně si myslím, že je Wenai nevinná, jelikož nebyly zatím nalezeny žádné důkazy. Dokud nebudou důkazy, stojím za Wenai.

Samantha Ulvenová– Já bych chtěla hlavně vidět důkazy. Snad žijeme v moderní společnosti, kde platí, že dokud nebyl někdo odsouzen, tak je nevinný. A podle mě nikdo nemůže být odsouzen bez důkazů.

Bez podání vysvětlení a důkazů považuji Wenai za nevinnou a neprávem obviněnou.

Někde jsem zaslechla, že důkaz je, že se přihlašovala i z jiné IP, ale kdo se nepřihlašuje? Já sama se přihlašuji z domu, z mého noťasu, od přítele, ze školy, z kolejí a kdoví odkud ještě. Takže tohle podle mě neplatí.

Až uvidím nějaký platný důkaz a mluví se, že jich je spousty, tak pak tomu uvěřím.

Zatím je mi to velice líto a jsem smutná, jak to muselo dopadnout a jak to na škole nyní vypadá…

Innela Craenová– Podle mě měl ředitel určitě důkazy na to, aby to udělal. Podle toho, co jsem slyšela z důvěryhodných zdrojů, měl na to plné právo. Nechci tu odsuzovat kolej Zmijozel či naopak pozvedávat ostatní, ale pokud jsou důkazy pravdivé (což asi jsou), měl ředitel plné právo tak rozhodnout.

Tydynka Flyová-Myslím, že je to zbytečně vyhrocený a dělá se z toho víc než by mělo. Asi se to nemělo napoprvé ohlásit na oslavě ke konci školního roku. Jane si asi svou výhru moc neužila, nemluvě o tom, že do konce večera se nikdo moc nesoustředil +usměje se+

Mintaka Orionis Musím říct, že jsem byla danou záležitostí velmi překvapena a zaskočena. A docela mě mrzí, že to pokazilo celou slavnost, která se mi do té doby celkem líbila. Hlavně mě mrzí, že celá věc nebyla lépe vysvětlena, takto opět zanechává více otazníků než je zdrávo… A díky tomu mohou bujet nejrůznější spekulace, což podle mě dobře není.

Tak to vidíte, no není to smutné? Dospělí kouzelníci se chovají, jako malé děti. Nyní bych ráda citovala výrok zmijozelské studentky Elanis Aelany Roselfové: „A já jsem asi naivní a věřila jsem že lidé co mají moc mají i spravedlivé srdce.“ Něco na tom bude, nemyslíte? 

21 komentářů

 1. John Werewolf
  31. 1. 2011 (20:22)

  ou jé, takto to dopadá, když se něco píše s horkou hlavou…

  slečno Kristie, já jsem třeba důkazy viděl a jsou vcelku přesvědčivé… A viděla je i vaše kolejní 🙂

  Myslím, že toto kopání okolo sebe je hluboce pod vaši úroveň.

 2. P.p. Werewolfe, já si také myslím, že je pod vaší úroveň neodpovídat studentům (konkrétně mně) na sovu,byť byla psaná sebehorčejší hlavou.

  Sarah E. M.

 3. John Werewolf
  31. 1. 2011 (20:58)

  No,jestli to nebude tím, že to bylo o slavnosti :))
  Já jsem notorický neodpovídač na sovy, ale řekl bych, že každý máme své malichernosti 🙂 Kdo mne chce zastihnout i s odpovědí, ať se raději ozve na krb, tam mu odpovím určitě. 🙂
  Sovy jsou pro mne pouhým nutným zlem. 🙂

 4. Radim Václav Mihalik
  31. 1. 2011 (22:13)

  "Pan ředitel si totálně pokazil pověst." Podle toho co jsem slyšel od Ked tak si myslím, že si ji spíše pokazila f-ino Lafayette.

 5. Kris, jen bych si tě dovolila vyvést z omylu… Když jsem si dozapisovala předměty, zápis ještě uzavřený nebyl. Uznej, že kdyby byl, musela bych být fakt drsnej magič, abych něco zapsala. A bohužel jím ještě nejsem (ne, že by mě to nemrzelo). Navíc, Wenai si těch svých kdovíkolik dalších předmětů připsala až po mě, jestli se ti to neráčila oznámit.
  Tohle je celkem zbytečný článek (nic proti), který zase kazí náladu prázdnin. Co si to alespoň na ten týden odpustit? 🙂
  A ještě, nejdřív se pěkně zamysli nad sebou a svými problémy, než začneš zbytečně a bezdůvodně očerňovat ostatní. 🙂

  Jane M.

 6. Ano, já si také myslím že dokud nejsou důkazy, tak nemůžou nikoho obviňovat.
  Pěkný článek !

 7. Vlastně nevím, jaký si na tohle udělat názor.
  Vinnost a nevinnost Wenai proto raději nechávám tak, názor si sjednotím až potom.

  Ve famfrpálu to je podle mne pouze náhoda, opravdu si nemyslím, že by se vám někdo chtěl mstít přímo přes famfrpál a všechny zápasy jste o 10 bodů určitě neprohráli – jsou jenom dva. Sice s Nebelvírem, ale když už házíš špínu na p. ředitele, tak proč by raději nenechával vyhrávat nás, mrzimorské? (Tím samozřejmě nenaznačuji, že bych o to stála – s poctivostí nejdál dojdeš.)

  Zápis předmětů po skončení termínu možný není a pochybuju, že by to Jane dokázala nějak obejít (a to nemá být urážka na účet Jane, že by byla nějak neschopná).

  Mimochodem, když už jsme u toho, taky se mi nezdá zrovna jako hlas lidu, že v Čaropřehlídce na plné čáře zvítězil Zmijozel jak tento, tak minulý ročník.

  Tak asi tak, tEď se do mě pusťte a rozsápejte mě za můj názor, ale mně už to opravdu začíná točit….

 8. Možná příště než se něco takového napíše, chtělo by to přečíst si články a komentáře v ostatních školních periodikách (DV). Vaše paní kolejní PŘIZNALA, že Wenai podváděla, a že důkazy jsou více než přesvědčivé. Tyhle články jsou pak zbytečně urážlivé a v kontextu událostí směšné.

 9. Kristie Smithová
  1. 2. 2011 (18:00)

  Dobře, poté, co jsem si přečetla ty důkazy, tak jsem málem spadla ze židle. Takže se chci omluvit pár lidem, především Jane, Ked a panu řediteli. Potom, ještě pár dalším, na které jsem byla protivná, nebo je tenhle článek nějak urazil. A asi bych měla slíbit, že, už nebudu psát články z prvních dojmů a nechám si to v hlavě proležet.

  PS: Článek mazat nebudu, nebo by pak ještě vznikaly povídačky, že nechci, aby si někdo četl komentáře, a tak podobně.

 10. Rozhodně bych článek nemazala…ale pokud se veřejně a hlasitě obviňovalo z nepravostí, tak by se taky veřejně a halsitě mělo za svoje výroky omlouvat. Přišlo by určitě vhod, kdyby autorka článku napsala článek omluvný. Ne pouze ubohý vzkaz do komentářů.

 11. Nebelbrach.Mechacha
  1. 2. 2011 (21:39)

  Každý může pod návalem emocí udělat chybu. Kristie tu svou uznala a omluvila se za ni. Navíc si z ní bere ponaučení. Kristie, cením si toho. +palec nahoře+

 12. EAN
  Teda kdybych byla panem Nimem já, tak omluva v komentáři mne nijak nenadchne 🙂
  Ale je to věc Kristie a mě je to de facto fuk

 13. Souhlas s Nebem, hlavní je že je Kris uznalá a poučila se.
  Už máš dva palce nohoru na kontě, Kris

  Jassem

 14. Nebelbrach.Mechacha
  5. 2. 2011 (22:44)

  EAN, ty jsi nikdy nenašla odvahu uznat svou chybu a omluvit za to, co jsi kdy napsala do Corvina. Ani v komentářích.

 15. EAN

  Nebelbrachu, nevidím důvod. Kdyby bylo s článkem něco b nepořádku, nebyl by nikdy vydán. Po jakékoliv výzvě od tebe se fakt za nic omlouvat nebudu 🙂

 16. Nebelbrach.Mechacha
  12. 2. 2011 (22:10)

  Kvůli mé výzvě se skutečně omlouvat nemusíš. A pokud jiný důvod nevidíš… tak ho prostě nevidíš.

Komentáře jsou uzavřeny.