Závěrečná slavnost – Kdo s koho?

Již před šestou hodinou bylo ve Velké síni poměrně rušno a všichni se těšili na velkou slavnost, která se během pár minut měla konat. Mnoho dívek shánělo šaty a stále se upravovaly, aby byly co nejhezčí, ale… nic. Nestalo se nic.

Bylo 18:15 a lidé přišli na to, že nikdo nepočítal s Bradavickou půlhodinkou, takže se uklidnili a nikomu nepřišlo divné, že se už neslaví. Ale v 18:45? Že by si všichni spletli datum a čas?

Ne, naštěstí bylo všechno v pořádku a pan řídící se s „menším zpožděním“ dostavil…

Pan řídící to po svém příchodu vzal hopem a očividně se snažil vynahradit „menší“ zpoždění slavnosti: 


1. Havraspár získal největší počet bodů, který byl kdy na škole zaznamenán (83907 bodů)!

2. Cerridwen Lowra Antares dosáhla nejvyššího bodového hodnocení jednotlivce (13 082 bodů)!

3. Nejpočetnější počet žádostí o obnovení své postavy- za poslední týden to bylo neuvěřitelných 34 lidí, což podle pana ředitele vydá za samostatnou kolej!

Po vyhlášení třetího rekordu to mezi studentstvem zahučelo, zda se tedy bude zakládat pátá kolej, nebo ne. Nicholas McElen to vyřešil tak, že pátá kolej je profesorská a basta, tudíž by se tedy zakládala kolej šestá. Konverzace se však utišila po tom, co někteří spatřili madam Anseiolu Renine Rawenclaw, jak se rozmachuje ke kouzlu. 

Na to však pan ředitel upoutal pozornost tím, že začal vyhlašovat výsledky Školního Famfrpálového mistrovství, což ne každý z jeho slov hned pochopil. 

Ovšem potom už to každému více méňě docvaklo a zpozorněli hlavně Nebelvírští, kteří se umístili na prvním místě! Druhé skončilo družstvo Mrzimoru, třetí to naše – Zmijozelské a poslední je Havraspár

Následovala kolejní ocenění – Ceny zakladatelů

Cena Roweny z Havraspáru – Katelyn Auster

Cena Helgy z Mrzimoru – Ellka Willowa

Cena Godrika Nebelvíra – Nebelbrach Mechacha

Cena Salazara Zmijozela – Tydynka Flyová

Následovalo oceňování profesorů za jejich celoroční práci, uděloval se Picatrixův řád čarodějů

Myslím, že tou dobrou nebyl ve Velké síni nikdo, kdo nečekal, že cenu dostane slečna Mintaka. Jak inspektorka výuky Elle Sutherland řekla, madam Orionis opravdu nenapsala jen známku. Nýbrž nejednomu z nás, studentů opravdu psala dlouhé komentáře z kterých bylo vidět, že úkol četla od začátku do konce, tudíž je to opravdu zasloužené!

Potom se fialoví mohli těšit na ocenění za soutěže, které tento rok získaly samé dámy: Mintaka Orionis, Elizabeth Lextrová a Elle Sutherland! Netrvalo dlouho a po řádech se vyhlašovaly výsledky Čaropřehlídky. Oceňovaly se pouze první tři místa, poněvadž několik soutěžících získalo stejný počet hlasů: 

1. Sophia Glis Glisová – 27 hlasů

2. Nerys Heliabel Ghostfieldová – 25 hlasů

3. Barbara Arianne Lecter, Elizabeth Lextrová, Jean Moliacová – 16 hlasů

Po vyhlášení Čaropřehlídky se slova ujala Mrzimorská kolejní ředitelka a školní zdravotnice madam Letitia te Tiba. Ta na pódiu děkovala všem, kteří se podíleli na na hledání bylinky pro nakažené úplavicí, těm, kteří nemocné navštěvovali a taky těm, kteří nezištně darovali bylinku pro nemocné. Především chválila slečny: Riannon Evansovou, Larrie Larstonovou a Nerys Heliabel Ghostfieldové. Rovněž se zmiňovala o tom, že dílo Nerys chce paní profesorka během prázdnin zpracovat do školní knihovny. 

Poté dostali slovo zástupci studentské rady, kteří nejednoho kouzelníka překvapili. Velice se mi líbil jejich proslov, ale nebudu ho tu zveřejňovat, článek je dost dlouhý i bez něj. Studentská rada rozhodla, že tento rok neudělí řád Spiritus Magicus nikomu. Ovšem přišli s něčím novým, neokoukaným, prestižním a jedinečným! S řádem Vox Scholaris

Do třetice všeho dobrého, řád získala slečna Mintaka Orionis! Myslím, že kolegové jí trochu záviděli, tak si škodolibě šuškali, zda slečně Mintace z těch řádů nespadne polička. Tím však proslov studentské rady neskončil. K Larrie a Cerridwen se na pódiu postavila Esperanza Milagrosa a v ruce držela dva pergameny. V síni to zahučelo. 

Esperanza předala pánům profesorům Werewolfovi a Elénéremu pergameny:

Po předání certifikátů nadešel čas na to, aby se vyhlásily výsledky zkoušek OVCE. Tento rok absolvovala jediná přihlášená studentka, Monny von Schatz. Té se však potom nechtělo odejít z pódia, tak stála v rohu. 

Následovalo to, na co již všichni znali odpověď, ale stejně to neubralo na potlesku a jásotu, vyhlášení Největšího snaživce! Počtvrté titul získala Zmijozelská Cerridwen Lowra Antares!

Potom se řeč pana ředitele úchýlila k Turnaji tří kouzelnických škol, který se odehrál. Poděkoval šampionce a asistentům a oznámil, že jejich jména budou vyryta v Síni slávy. Dnes jsem se tam schválně šla podívat – opravdu tam jsou! 


Nakonec se vyhlásil výsledek boje o Školní pohár

1. Havraspár – 83 907 bodů

2. Mrzimor – 81 871 bodů

3. Nebelvír – 76421 bodů

4. Zmijozel – 73070 bodů

Všem oceněným gratulujeme!

Pro Hadího krále NaSaŠí Jackson a Kristie Smithová

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.