Zelená Zoo zelenýma očima

Pár poznatků o tom, kolik je v Zoo zelené barvy, jak to, že jsou lvi zvířata Nebelvíru, a kam se ztratili jezevci…?

V sobotu v deset hodin dopoledne jsme se setkali pod ocasem koně sv. Václava na Václavském náměstí. Po půlhodinovém čekání na zbytek výpravy jsme se vydali do metra a hurá na Nádraží Holešovice, odkud nás měl vézt autobus až k Zoologické zahradě. Po menším zaváhání u turniketů (mudlovský vynález na velmi chabém principu) jsme nastoupili do onoho autobusu. Nejspíš budu mluvit za všechny, když řeknu, že bychom si všichni zasloužili Magíka „Jako sardinka“.

V řadě na lístky se k nám přidali sourozenci Orionisovi a Cerridwen. Není nutno dodávat, jak okázale primuska neskrývala svou škodolibou povahu a celou dobu se nám chichotala, když jsme se mačkali v řadách.

Dostáváme se k prvnímu zelenému poznatku – stateční lachtani vs zbabělí tučňáci. Věděli jste, že lachtani preferují zelenou vodu? Já s tím upřímně do soboty nebyla srozuměna, ale nešlo si nevšimnout, jak si hoví ve vodě zmijozelského odstínu. Na druhou stranu, tučňáci už takové nadšení pro zelenou vodu nesdíleli. Stáli a poflakovali se na březích a ve svých příbytcích a na vodu se dívali hůře než jen s opovržením.

Poznatek číslo dva. Byly bychom málo zelené, kdybychom nezamířily od tučňáků ke hvězdám. Pardon, měla jsem na mysli hady. Příjemně vyhlížející terárium skrývalo takové poklady jako jsou kobry, hroznýši, ale i legendární bazilišek. Opravdu doteď nechápu, proč někteří nevyužili takovéto příležitosti, a zůstali raději venku.

A na řadě je poznatek číslo tři. No, poznatek, spíše věc k zamyšlení, drazí zelení. Mezi naše zastávky patřil i výběh pro kočkovité šelmy. Konkrétně pro lvy, což jsou, jak všichni velice dobře víme, kolejní zvířata Nebelvíru. Červená kolej je momentálně ve vedení, co se týče Školního poháru, a tak se mi naskytla otázka… Jak je možné, že mají nahrabáno takových bodů, když jejich symbol je prvotřídní ukázkou lenocha?

Dále jsem si zaznamenala jeden osobní rekord. Chtěla bych zde vyzdvihnout jméno Cerridwen Lowry Antares a ještě jednou jí poblahopřát ke 40minutovému mlčení, čímž si sice nevybojovala ani uši Bobříka mlčení, ale i tak to byl svělý výkon. Velký obdiv, Cerri, velký.

A nakonec jedna nezodpovězená otázka. Který lev snědl ty jezevce?!

Eineann Mag Lasair