Zmijozel je zlý!

Jakmile jste přečetli knihu Harry Potter, bylo vám něco jasné: Zmijozel – tam chodili smrtijedi, tam jsou ti zlí. Ale je to skutečně pravda? A naopak: v Nebelvíru jsou jen ušlechtilá srdce, v Havraspáru „chytré hlavy“ a v Mrzimoru ti „přátelští lidé“?

V knize je Zmijozel popsán jako ctižádostivá kolej, která ví, co chce. Ale v podstatě je ukázán jen v té temné a stinné stránce. V té dobré ho zatím nikdo nepředstavil a je jen na nás, jak ho představíme my.

Zastavila bych se i nad tím, jak moc naši kolej „proslavil“ známý černokněžník Vy-víte-kdo. Tady se totiž pověst Zmijozelu trochu pošpinila.

„Tam v té koleji studovali ti a ti, ti jsou zlí a hrozní.“

Ach jo, už mě to unavuje. Když se jen tak mimochodem v mudlovské škole zeptám na názor na kolej Zmijozel, řeknou něco jako: „Je příšerný, chodí tam jen samí smrtijedi. A taky tam chodil /cenzura/!“ (pozn. autora: Vy-víte-kdo).

My jsme už naštěstí naši pověst zlepšili a můžeme být moc rádi, že se nám něco takového vůbec povedlo. Patříme mezi fajn lidičky, kteří chtějí jen dělat radost všem a své koleji. Teda aspoň většina. Ale já vlastně ani jiné lidičky ve Zmijozelu neznám.

Ale najdou se i názory opačné, nad kterými se můžeme leda pousmát a říct si, že vážně jsme tu pověst napravili.

Naším super názorem bude názor účastnice sedmiboje Elizabeth Gibsonové:

„Zmijozel je podle mě fakt fajn kolej, na Mrzimor teda nemá, ale mám ji ráda i z knih a hlavně miluju zmijozelskou povahu. Zní to asi trochu divně, ale mám k tomu pár důvodů. 🙂 Moje nejlepší kamarádka je povahově pravý Zmijozel a moji vlastní sestru i další spolužačku zařadil klobouk taky do Zmijozelu.
Kdysi, když jsem byla nováček, mi teda přišel trochu rozhádaný a nesourodý, ale to jsem zelené ještě moc neznala a osobně tuhle kolej mám ráda. Je totiž hodně podobná Mrzimoru – jak někdo někdy řekl, tak podle něj je žlutá odstínem zelené. :)) Potkala jsem v ní hodně různých lidí a třeba Suši je fakt úža a spoustu nováčků si vzpomene hlavně na ni. :))“

Vážíme si tohoto názoru a jsme moc rádi, že si o nás myslí Elizabeth právě tohle (pozn. autora: Suši, ta umí vážně navnadit na tu super kolej).

A nezapomeňte Háďata: Vždy ukazovat tu lepší tvář a pokud to jinak nejde, tak i tu druhou :D.

Catalina Jean Geanta

2 komentáře

  1. Toto je téma, při kterém se vždy rozčílím. A to bych neměla, jsem už stará paní, musím se šetřit. Podle toho, jak Rowla vykreslila ty hlavní Nebelvíry, se musí Godrick obracet v hrobě.
    Zmijozel určitě není svatý, ale když už nic jiného, alespoň používá hlavu. A ne k tomu, aby jí mlátil o zeď.
    Fujtajbl, už se zase čílím…
    Díky za hezký článek :-)))

    Keša

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*