Deník o letu a putování Drusilly Rigel z Čech až na konec světa

Exkluzivně přináším rozhovor se svou sestrou Drusillou, která momentálně v Koreji hledá páté kolo od vozu. Rozhovor byl pořízen díky magickým zrcátkům.

Ahoj, zdravím tě, jaký byl let?

No tedy mnohokrát jsem si říkala, proč jsem neriskla přemisťování a letěla na koštěti. Ale musím přiznat, že to byl opravdu zážitek. Kvůli vzdušným vírům nad Blízkým východem jsem sice musela letět přes Rusko, ale díky zahřívacímu kouzlu jsem nepřimrzla k násadě. Uvažuji, že v rámci studia mudlů vyzkouším na zpáteční cestě to jejich „lítadlo“.

To jsem ráda, že jsi šťastně dorazila. Co tě první napadlo, když jsi dorazila?

V Koreji je hodně Korejců. 😀

No tedy… to by se dalo očekávat, ne? V každém případě, jak je na tom tamější kouzelnická komunita?

Mají to jednodušší, než u nás. Někteří z nich mohou kouzla provádět veřejně bez jakéhokoliv trestu. Mudlové jim sice říkají šamani, přesto si k nim často pro nějaké „kouzlo“ chodí. Nejvíc jsou tu oblíbení věštci. Jde tu však o bezhůlkovou magii, v Koreji hůlky nepoužívají vůbec.

Není to dost nepraktické? Kouzlení bez hůlky je velmi náročné.

Ano, trvá dost dlouho, než smí kouzelník kouzlit sám. Nejsou tu také žádné školy, vše se zde předává z otce na syna a z matky na dceru. Takže pokud se narodí magicky obdařené dítě v mudlovské rodině, musí mít
opravdu velký talent, aby si ho všiml nějaký kouzelník a přijal ho do učení. I z toho důvodu tu je opravdu malá kouzelnická komunita.

My máme Merlina, mají někoho takového i Korejci?

Ano, dokonce ho také znají i mudlové. Říkají mu Tangun a žil ještě dávno před Merlinem.

Co dokázal výjimečného?

Uměl praktikovat přeměňování na nejvyšší úrovni a byl zřejmě prvním výrobcem bájného kamene mudrců. Dokázal proměnit medvědici v ženu a žil přes tisíc let. Poté se proměnil v ducha hor a stráží Koreu dodnes.

A poslední otázka na závěr, jak to vypadá s tím pátým kolem?

Eeeh, pracuji na tom. Žádný výzkumný projekt se nesmí uspěchat. +tiká očima ze strany na stranu+

No tak díky za rozhovor a ozvi se, až něco objevíš.

Pro Hadího krále
Aerith Rigel