Nové zmijozelské vedení na scéně!

Zbrusu nové a vylíhlé zmijozelské vedení! Na postu kolejní ředitelky nyní spočívá inspektorka výuky a organizátorka Sedmiboje, Elle Sutherland s primuskou Kristie Smithovou a prefektkami Aerith Rigel a NaSaŠí Jackson!
Jak bude EKAN fungovat? Proč zrovna EKAN a ne něco jiného? Rozhovor s novým vedením je tu, pouze v Hadím Králi!

Madam kolejní, co si myslíte o nynějším obsazení vedení?
Elle: Inu, co si asi tak o něm mohu myslet, když jsem jej vybírala, že? -uculí se- Zatím si o něm myslím jen to nejlepší, hlavně proto, že při pomyšlení na slečny s odznakem si hned vybavím to, jak jim to společně skvěle jde – dokážou se podělit o nápady a názory, ale hlavně se umí velmi dobře dohodnout a dojít k výsledku.

Spousty lidí netuší, proč je vedení takové, jaké je, proto se vás ptám, podle čeho jste vybírala primusku a prefektky?
Elle: Na post primuse jsem chtěla někoho, kdo měl již odznak prefektka, to je jasné, ovšem chtěla jsem někoho, kdo měl stříbrný odznak již před nějakou dobou, kdo tak bude opět plný sil po odpočinku. Se slečnou Kristie jsem měla již dříve velmi dobré zkušenosti a co vím, tak velmi dobře vedla svou jednotku ve vnitrokolejce a zatím mohu říci, že našetřila sil dost i přes svou aktivitu v koleji, neboť od jmenování jede na maximum.
Na post prefektů bylo kandidátů více, tedy rozhodování bylo velmi těžké, ovšem nakonec jsem si řekla, že kromě aktivních a ochotných studentů bych ráda, aby si i dotyční co možná nejvíce rozuměli s primuskou, aby to nebylo jen o individualitách, ale aby spolu svedli dobře spolupracovat. Díky tomu jsem se nakonec rozhodla pro slečnu NaSaŠí, neboť vím, že se se slečnou Kristie velmi dobře vycházejí a doplňují se, což mi i sama primuska potvrdila, tedy bylo jasné, že v této fázi již půjde o spolupracující dvojici. Druhé prefektské místo jsem pak obsadila slečnou Aerith, protože vím, že je rozumná, však má na to taky věk -pousměje se- a má velmi dobré nápady, ovšem než jsem slečně primusce sdělila svou volbu, zeptala jsem se i jí, koho vidí jako schopného prefekta a kdo by ji a případně slečnu NaSaŠí mohl doplnit tak, aby pečka šlapaly a byla jsem nesmírně potěšena, když jméno slečna Aerith padlo mezi prvními zmíněnými, tudíž nebylo třeba se jmenováním vedení otálet, neboť trojice s velmi slibnou spoluprací byla na světě.

Holky, jak spolu zatím vycházíte? Je zatím vzájemná spolupráce lehká anebo již řešíte nějaké nesrovnalosti?
Kristie: Nesrovnalosti zatím žádné nebyly, naštěstí. Spolupráce nám jde překvapivě skvěle, dokážeme se rychle shodnout a vycházíme spolu také dobře. Doufám, že to tak zůstane i nadále a budeme tak schopné se rozumně dohodnout bez větších problémů. -usmívá se-
Aerith:  Myslím, že naše spolupráce je zatím skvělá, známe se už pár let a nikdy jsme žádné neshody neměly. Takže si myslím, že by nám to mělo vydržet i během péčkování.
NaSaŠí: Vycházíme spolu skvěle nejen na hogu, ale i v reálu a zatím mi jde spolupráce s holkama lépe než kdy s kýmkoliv jiným. Myslím, že pokud to vydrží, mohlo by to mít pro kolej příznivý účel.

K vedení patří také Zasedačka. Podle jakých kritérií jste její členy vybíraly? Počet bodů, nadměrná aktivita, ochota pomoci, dobré nápady..?
Elle: Tak nejprve byl rozhodující čas, tedy zda má dotyčný tu možnost být nadále aktivní a samozřejmě i ochota pomoci, zapojit se do kolejního dění více než jen běžně.  Také jsme chtěly mít zasedačku různorodou, tedy jsme ve čtyřech vybíraly kromě starých mazáků s dlouholetými zkušenostmi i mladou krev, která přinese do zasedačky čerstvost a zároveň se „zaučí“, to vše jsme pak chtěly doplnit aktivními studenty, kteří mají nějaké to studium za sebou, ale do rozšířeného studia stejně tak daleko a to se myslím povedlo, teď jen uvidíme, jak to bude klapat a zda se očekávání naplní.
Kristie: V zasedačce je potřeba od každého trochu. V zasedačce jsou lidé, které jsme s madam kolejní společně vybraly po debatě s oběma prefektkami. Některá jména ze zasedačky zmizela, jiná se tam zase objevila. Lidi do zasedačky jsme volil se svým nejlepším vědomím a svědomím, samozřejmě zde hrála roli jejich aktivita, nápady, body a ochota v uplynulém roce.
Aerith:Několik staronových členů zasedačky jsou již „ostřílené“ čarodějky, které dlouhodobě pracují pro kolej (ale i ony prochází diskusí, zda jejich přínos koleji byl takový, aby pokračovaly v zasedačce). Dáváme také příležitost mladší krvi, u nich posuzujeme aktivitu v minulosti, ale také bereme v potaz, zda dotyčný/á bude aktivní i v budoucnu. Případně dochází na věštění z křišťálové koule 🙂
NaSaŠí:Naše zasedačka se rozhodně neobejde bez „starých mazáků“, ale občas je potřeba i trochu mladší krve. Pro získání svého vlastního místa v zasedačce není potřeba kupa bodů (ne všichni mají čas hrotit), spíše nám jde o příjemnou spolupráci a o studenty se spoustou nových nápadů. S madam kolejní, Kris a Aerith jsme se shodly na tom, že obměna členů neuškodí. Lidé odcházejí a přicházejí, tak to už bývá. -usměje se-

Kris, minulý rok jsi neměla post a najednou máš zlato. Co si o tom myslíš ty, jako nová primuska?
Kristie: Abych pravdu řejka, je to docela změna, dalo by se říct že i šok. Jsem ovšem nesmírně ráda za důvěru, která ve mě byla vložena a pokusím se s tím poprat jak nejlépe dovedu.

Na hradě se proslýchá, že v koleji zaznělo pár nesouhlasů, co si o tom myslíte?
Elle: Myslím si to, že co člověk, to názor a je nesmysl, aby jej všichni měli stejný, to si snad ani nikdo nepřeje. Tudíž by nebylo překvapením, že všem se nebude nové vedení zamlouvat, nikdy se nezavděčíte všem, odznaky jsou prostě jen tři a možností komu jej dát tolik. Ovšem odznaky se neudělují navždy a další školní rok může být vedení zcela jiné, kdo odznak nemá teď, může jej mít příště. Můj prvotní plán byly zcela nové tváře na odznacích, tedy na těch prefektských, však i já jsem de facto novou tváří pro zmijozelské studenty, ale jak jsem řekla, myslím, že právě v tuto dobu, kdy je Zmijozel opět po další velké změně, je více než třeba, aby péčka společně spolupracovaly jako nikdy a i proto má slečna NaSaŠí na hrudi připnutý stejný odznak, jako měla loňský školní rok.
A spíše než o nesouhlasu se šušká o zklamání, které bohužel vzniklo nedorozuměním, neboť vše, tedy vedení a zasedačka se řešilo velmi rychle a sovy s oznámením a díky bývalému vedení měly zpoždění, tudíž není divu, že se někdo mohl cítit přehlížen a nedoceněn, tedy hlavně jeho práce což mě mrzí, neboť věřím, že každý pracoval, jak nejlépe mohl. Pokud je někdo zklamán z toho, že očekával odznak a nemá jej, abych řekla pravdu, to tak trochu nechápu, neboť odznak nikdy nikdo nemá jistý, neboť zde na hradě nic není jisté, ani to, zda jej jednou neovládnou škrkny.
Kristie: Je to věc názoru, myslím si ale, že jsme neměly možnost se nijak projevit, nebo něco úžasného zorganizovat, ale také máme své funkce sotva den (dobrá, madam kolejní se Sušenkou déle). Předsudky jsou zlá, ale salazaružel divná věc a nedá se jim zabránit. -pokrčí rameny-
Aerith:Bohužel podle mě existuje v koleji pár lidí, kteří bojují sami za sebe a ne za kolej, tak místo jednoty a boje o školní pohár vynakládají energii na vyvolávání hádek.
NaSaŠí: Myslím si, že na to, jak dlouho máme funkce (cca den), je poměrně zvláštní, kolik lidí už by nás nejradši vyměnilo. Zatím jsme neměly šanci projevit své schopnosti. Domnívám se, že pár lidí řeklo otevřeně svůj názor a ostatní se je rozhodli slepě následovat bez toho, aniž by našemu kvartetu dali aspoň malou šanci.

Máte s kolejí nějaké plány do budoucna?
Elle: Tak tím největším asi je, že bych ráda, aby se kolej více stmelila a mohla tak více spolupracovat. Samozřejmě nechci, abychom se všichni s úsměvy na tvářičkách chytili za ruce a opěvovali každý každého, jen bych ráda, aby si každý více užíval hradu a jeho magické atmosféry namísto řešení nějakých neshod, ať již pracovních či i osobních.
Kristie: Jistě, co bych to byla za primuse kdyby ne? To už se ale nepatří vyzrazovat takhle veřejně, takže si je s dovolením nechám pro sebe, respektive pro zasedačku. -uculí se-
Aerith:Rozhodně si myslím, že současné vedení bude dobře spolupracovat a společně se nám snad konečně podaří sjednotit kolej a napravit pošramocené vztahy z minulosti.
NaSaŠí:Plány rozhodně jsou, a to nemalé. Jak už řekla Kris, o překvapení vás nemůžeme obrat, to byste pak z toho nic neměli. Jak řekla Aerith, mezi našimi cíli je i sjednocení koleje. -šibalsky mrkne na holky a na madam kolejní-

Dámy, chtěly byste něco vzkázat nejen koleji, ale i hradu?
Elle: Koleji, tedy všem zmijozelským studentům, jsem toho řekla již poměrně dost, ale přesto bych ráda dodala, aby se na mě kdykoli obrátili a také se nebáli zapojit do kolejního dění i více. Aby se nebáli říci své nápady, i když samozřejmě všechny zrealizovat nelze, ale mohou se spojit s jinými, či se posunout dál nebo se využijí později, člověk nikdy neví, tedy pardon, had!
A vzkázat něco hradu? -zvedne obočí- Inu myslím, že v duchu tohoto rozhovoru, který se týká nejen zmijozelského vedení, ale i Zmijozelu samotného, netřeba nic vzkazovat, vždyť se jedná o naší záležitost, tedy o zmijozelskou.
Kristie: Háďata, držte se, letos ten pohár vyhrajeme! A ostatním bych vzkázala snad jen to, ať se moc nepřibližují k zeleným píšícím úkoly, někteří koušou a prskají jed -směje se-
Aerith: S kolejí komunikujeme v kolejní místnosti a myslím, že probírat vnitrokolejní záležitosti nebo si stěžovat veřejně, je dost nezmijozelské.
NaSaŠí:Nač nás soudit, když jste nám ani nedali šanci? Myslím, že nemluvím jen za sebe, když řeknu, že veškerá podpora je pro nás opravdu povzbuzující. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom dostali Zmijozel opět na špici. =)

Moc děkuji za rozhovor, ještě uvidíme, jak si v koleji povedete. Budeme vám držet palce, snad ten pohár vyhrajeme, jak říkáte!

Redakce Hadího krále

3 komentáře

 1. To prostě musím, protože jsem "potrefená" Aby bylo jasno, Nemyslela jsem si, že odznak je na doživotí. Nevadí mi, že ho už nemám. Ale vadí mi, jakým způsobem mi byl odebrán. Nikdo mi neřekl proč. A nikdo mi neřekl, proč jsem byla odstraněna i ze zasedačky. Já se jen bránila, to do mě bylo šito. Vedení koleje do mě prostě koplo, a ještě se divíte, že jsem se urazila? Dodatečná vysvětlování si nastrkejte kam chcete. Ať mi nikdo netvrdí, že jste se rozhodli v den zařazování. Na začátku mého působení mi sama Cerri řekla, že nepotřebuje, abych jí na všechno kývala a teď najednou jsem to byla já, kdo vyvolával hádky? Dobře. Tak jo.
  Možná mi to nebudete věřit, ale přeju opravdu upřímně Kristie úspěšné primusování. Hawk.

  Darknes deStination

 2. Sjednocení koleje je moc fajn myšlenka ale na to by si někteří tady měli něco vyříkat, stejně jako válka se vyhrává v továrnách a ne na bitevním poli, můžeme říct, že se boj o školní pohár nevyhrává na bodech ale na stavu koleje. "Staří mazáci"(a případné recyklace) určitě potvrdí jak viděli nejednoho člověka zakroutit hlavou a napsat do ředitelny "končím!", pak se jeden mohl jenom dívat na jeho znechucený odchod…
  Spočítejme jejich body, k tomuto deficitu přidejme bývalou kolejní která se pro nás roztrhat mohla + když si bývalé vedení myslelo že si může v pohodě dovolit dusit pod pokličkou konflikty, dokonce tyto konflikty vyprovokovávat taktikou "já jenom mluvila pravdu", tak to bude mít současné vedení se sjednocováním opravdu těžké pokud bude stále pokračovat tímto směrem 🙂
  Myslím si ale že by to šlo a pokud by jsme měli být jednotní tak po pár kompromisech by jsme na poháry dosáhli z přehledem.

  Lee

 3. Žába Lecter
  14. 9. 2012 (16:01)

  Já za sebe jenom můžu říct, že souhlasím s tím, co je napsáno jako předposlední odstaveček a co se mnou docela hnulo: "…veškerá podpora je pro nás opravdu povzbuzující. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom dostali Zmijozel opět na špici."

  Takže. Současné vedení Zmijozelu má mojí plnou podporu a udělám všechno proto, aby to ve Zmijozelu šlapalo, protože vím, že podpora udělá opravdu hodně!
  Holky, držím palce!

Komentáře jsou uzavřeny.