Hafoň – nejlepší přítel čaroděje

Možná někdo z vás už nejednou zvažoval koupi hafoně. A protože jsem s hafoni přes léto nabyla mnoho nových zkušeností, rozhodla jsem se vám o nich napsat a pomoci vám tak v rozhodování zda si tohoto tvora pořídit či nikoliv.

Hafoň je loajální, věrný a oddaný svému pánovi; rád běhá, válí se v bahně a jí pampelišky.  Dále vás musím na úvod upozornit na to, že hafoň je opravdu hodně velký žravec. Sní naprosto všechno, co před něj položíte. Ať už jde o věci jedlé nebo nejedlé. Mně osobně hafoň jednoho červencového večera sežral z talíře bramboru na loupačku. Bohužel jsem nestihla zareagovat včas a má brambora tak nenávratně zmizela v útrobách toho žravého běloše. V srpnu mi pak z talíře sežral velký kus pečeného patizónu! V září mi zcizil celou jednu housku a následně ji vyzvracel.

Toto jeho negativum je však občas velkou předností. Potřebujete se zbavit nedojedeného jídla? Hafoň to za vás vyřídí. Máte doma starou skříň, kterou byste z domku rádi odstranili? Zde opět zasáhne hafoň. Potřebujete zlikvidovat nepohodlné svědky nebo mrtvé tělo studenta jiné koleje, kterému se stala tragická nehoda za kterou nemůžete? Opět je tu hafoň! Hafoň zlikviduje všechny stopy. Slupne vše co si budete přát, aby sežral, ba dokonce ještě mnohem víc! Ale vždy je třeba dávat pozor na zpětný chod – jistě by bylo nepříjemné, kdyby vám hafoň v obýváku vyzvracel polostráveného studenta Havraspáru. Proto hafoně není dobré příliš zatěžovat. Pokud jej přežerete, dopřejte mu zasloužený odpočinek.

Samotné pořízení hafoně je poměrně nákladná záležitost a vyjde na velké množství galeonů. Lze však zakoupit hafoně s vadou (například špatné zbarvení, křivé zoubky, tři hlavy), který vás vyjde podstatně levněji. Občas je možné sehnat hafoně dokonce zadarmo. A to buď z útulku pro opuštěná kouzelnická zvířata nebo od čarodějů, kterým se chov hafoně znelíbil, což se pro hafoňovu žravost může docela klidně stát. Dávejte si však pozor, aby vám potencionální prodejce, dárce nebo chovatel nechtěl podstrčit obyčejného foxteriéra! Kupujte pro jistotu psa, který nemá kupírované ocásky.

Doufám, že vám můj článek alespoň trochu obohatil obzory. Na závěr chci napsat pouze to, že hafoň sice možná občas vypadá vzhledem jako bezdomoveček, ale je to pes se srdcem a žaludkem na správném místě!

P. S. Na fotografii je Astička již po odstranění jednoho z ocásků.

Adléta von Harzgau

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.