Háďata v lese – Nečekané setkání

Dne 22. listopadu se naše milá háďátka vydala na výpravu do zakázaného lesa. Výpravy se účastnilo pět lidí; Lisa, John, Maia, Tiff a Sally.

Plánem výpravy bylo přenést tajný balíček přes bažiny až do kostelíka. Nejdřív popadla balíček energetická Tiff a div ji nevypadl z rukou, jak byl těžký.

Hned jak jsme vykročili, Lisa našla ponožku a John z toho byl tak zoufalý, že zapadl do bahna, přes které jsme zrovna šli. Všechny hadice pomáhaly Johnovi, ale Johna zajímaly hlavně jeho „nové obnošené“ Letové boty. Zjistil totiž, že je tu veliká pravděpodobnost ztráty bot. No, možná bych se u toho mohla zastavit, ale radši ne.

Nic se nestalo a tak jsme šli dál, ale jak se John snažil zachytit (ne moc úžasnou) krajinu, zakopl o kmen stromu a nebýt Lisy, skončil by opět v blátě. Po chvíli jsme si všimli něčeho podezřelého – bahno nás sledovalo!

Vynořila se na nás potvora s postavou ryby, a je skoro jasné, na koho útočila – na koho jiného, než Johna? Jen tak tak ho minula! Les si ho opravdu „oblíbil“, protože zakopnul opravdu hodněkrát a ponožku stejně nenašel.

Když jsme přeskakovali metrovou bažinu, radši Měla už Lisa otevřenou náruč, kdyby měl John v plánu spadnout do bláta. Po přechodu dostal balíček John, ale málem mu spadl.

Temné stromy nám ustupovaly, asi se bály naší hadí zkaženosti, a před námi se otevřela krásná krajina plná zelených stromů, pavouků, hadů, řek a bylinek. No jo no, nemohli jsme si odpočinout u potoka, protože by tam nejspíš John zase vlétl.

Pokračovali jsme tedy dál a Sally našla další věc, ale John už toho měl dost a radši se věnoval svému pergamenu, díky kterému si málem nechal odplazit krásnou krajinu.

Přišli jsme do ještě krásnější oblasti s kostelem uprostřed. Když jsme otevřeli dveře do kostela, bylo vše jinak. Lavice byly rozházené a svíčky polámané.

Přiběhli jsme ke knězi a vzkřísili ho. John se snažil uklidit nepořádek a i když byl ze skupiny lososů nejzkušenější, nepovedlo se to. Zpoza rohu vyskočili loupežníci a chtěli, co jsme nesli – zlatou knihu posázenou rubíny a smaragdy. Nedali jsme se jen tak!

Po menší hádce Lisy a loupežníka, jsme dostali instrukce a John zahájil bitvu. Střelil na loupežníka a… Míjel ho! Loupežník poslal na Johna odzbrojovací kouzlo a Johnova hůlka byla v nedohlednu. Lisa vystřelila svazovací kouzlo a zasáhla loupežníka. Maia vystřelila na druhého a ten se skácel na zem. Oba loupežníky jsme odvedli a madam lesnice nás opustila; šla vyslýchat loupežníky a my jsme se vrátili na hrad.

Reportáž z lesa pro HK sepsala
Lisa Von Gebhile