Abeceda Módy – C

„Ženy se ztotožní i s tou nejbláznivější módou, protože raději vypadají nově než půvabně.“

Axel von Ambesser

„Pravá dáma nenosí šaty. Dovoluje šatům, aby byly na ní nošeny.“

Vivien Leighová

„Bývávalo, že ženy nosívaly cosi nevýslovného… Co nosí dnes, nestojí jedním slovem za řeč.“

Maurice Chavalier

~Caitlin Galbraith~

Zpoza rohu kolem mě proběhla slečna Caitlin a ještě než jsem se stačila otočit, byla pryč. Musela jsem ji jít vyčíhnout přímo u havraspárské kolejní místnosti. Slečna Caitlin je jedním slovem kočka. Určitě musela bojovat s nějakými démony dole v podzemí, jinak si neumím vysvětlit tu pavučinu za uchem, ale určitě se jí souboj povedl, neboť její oči šibalsky svítily. Zaměřme se však na celkový vzhled slečny Galbraithové. Co mi trochu vadí, je lucerna a hůlka, ale to slečně musíme odpustit, neboť do sklepení se bez těchto věcí nechodí. Slečna jinak výborně zvolila černo-bílou kombinaci s nádechem do modra. Celkově je to tak démonicky sexy.

~Carrie Jones~

Barvoslepost nebo zelené choutky? To je to, co mě napadlo při pohledu na slečnu Carrie. Jinak vcelku vkusný model a barevně jakžtakž sladěný rozbila zeleným prstenem a zelenými žabkami. Přeci jen bílo-černo-červené kombinace ještě nevymřely a stále mají šmrnc. I když by nebylo na škodu, kdyby sukně celkově tak nějak z celého kompletu nezářila na odiv slovy: „Hej jsem bílá!“ Dá se to však prominout, přeci jen chápu, že mnozí z vás nejsou žádní experti na módu, a sem tam malé přestupky se dají tolerovat, ale proboha ty sandálky a ten prsten! Jako vážně? Prosím, ne. Zelená je krásná barva, ale musí se umět nosit. Tady je jasný příklad toho, jak ji nenosit! 

~Cathrine Smittová~

Pro slečnu Cathrine bych měla jeden vzkaz! Mužské oblečení pro dívky opravdu není. Nebo si slečna snaží hrát na drsňáka a myslí si, že když jí kouká půlka zadku, kus stehna a část lýtka, je to sexy? Není. Bohužel je tomu tak, že mužské oblečení se pro nás ženy absolutně nehodí. Nesedí nám a vůbec nepodtrhuje naše křivky. Je to prostě krok vedle. Mužům naopak občas ženská móda sluší, jak se to pánové občas snaží dokázat a omlátit nám to o hlavu. Ano, je to nefér, na druhou stranu pro ženy je tu mnohem více možností. Zkusme je využívat. 

Slečno Cathrine, jste sice originální, ale nevkusně a nevhodně oblečena. 

~Cerridwen Lowra Antares~

Cerri by se mohla stát módní ikonou u vás na hradě. Jen málokdy ji vidím v naprosto nevkusném oblečení. Dnes zkombinovala nebelvírskou zlatou se zmijozelskou zelení a má to šmrnc. A pak, že tyto dvě koleje nikdy nemůžou spolupracovat. Já si myslím, že mají společnou budoucnost. Cerri nám opět dokazuje, že má smysl po módu. Je jednou z mála osob u vás na hradě. Zkusila bych si z ní vzít příklad, neboť zde není nic, co bych Cerri mohla vyčíst. 

~Charlotte Von Emotion~

Mrzimorští studenti mají v oblékání většinou jednu velkou chybu. Vždycky chtějí zapojit nějaký kolejní předmět. Kdyby to byl v tomto případě pouze onen mrzimorský Artis, asi bych se tak moc nezlobila. Ale u svatého Munga, ocásek?! Slečna vypadá výborně, takový vílí nádech, bouřlivá krása, skoro jako princezna!

Ale ty mrzimorské doplňky jsou zcestné. Kdyby měl oděv vypadat komicky a hodnotit se s nadsázkou, tak dobře, proč ne, ale bohužel to takhle nepůsobí a ani působit nemůže. Jednoduše tu jsou mrzimorské doplňky zcela mimo a proto říkám pryč s nimi.

~Chloe Owens~

V pyžamu je stejně nejlépe. Já si to taky myslím. Slečna Chloe prostě nešetří na originalitě a spoléhá pouze na štěstí. To se jí povedlo, neboť já její model chválím. Působí roztomile, dětsky a pohodlně. Rozhodně chápu, proč v tomto oblečení tráví většinu svého dne. I když nevím, jak moc se to hodí do těchto hradních zdí. Ale to už je otázka etikety, ne vkusu. Vkusné je to dost. 🙂

A to je pro dnešek vše, budu se na vás zase těšit v příštím díle.

Loučí se s vámi Prada de Lacoste