Žabí princezna opět mezi pulci

Je tak zavalená novými povinnostmi a pravomocemi, že se mi jen z těžka podařilo si uzmout trochu jejího času. Není důležitá jen pro redakci Hadího krále a Zmijozel, spolu s přidrzlými a autoritativními žábami si získala pozornost nemalého počtu obdivovatelů. Jak prožíváBarbara Arianne Lecter změnu postu? Čtěte dál a dozvíte se.

Jak se vám povedlo se sžít s novým hábitem? Přeci jen jste se z pozice žabí princezny stala malým fialovým pulcem. Už si zvykáte?

Já se sžívám rychle. Horší je to neustálé zapomínání na fakt, že dveřmi do kolejky již neprojdu…

Pokud vás to utěší, tak boule není vůbec vidět! A co říkáte na sborovnu?

Že to není vůbec tak magické místo, jak si studenti myslí. Není tam nic k vidění, jen nepořádek, spousta zaprášených stohů pergamenů a sem tam nějaký kolega obalený pavučinami. Jediné, co je tam zajímavého, jsou ti pavouci. No fakt!

Schyluje se k prvnímu termínu pro profesory, už máte všechno opraveno nebo budete plašit na poslední chvíli?

Já plaším průběžně, třeba dneska jsem plašila holuby v parku, jestli se to počítá. Oni se tak hezky rozprsknou, když zatleskáte…

Všimla jsem si, že už jste otevřela jeden seminář, a dokonce i vypsala pár soutěží. Co říkáte na vypracování, která vám doposud přišla? Určitě jich musíte mít hodně, protože většinou bývá o nové profesory dost velký zájem…

Říkám, že by se lidi měli zamyslet nad tím, co posílají. To, že je odměna až 13 bodů, neznamená, že je dotyčný dostane za cokoliv. To samé platí u hodnocení úkolů. Pakliže někdo dostane V, má vše splněno. Za bb ukáže i něco nad rámec povinností v předmětu, nebo informace v úkolu podá tak, že neusnu u druhé věty – pokud ji ovšem rozeznám od zbytku textu, protože interpunkce je u většiny studentů asi na dovolené.

– Zasměje se. – Tím jste vlastně z půlky zodpověděla i moji další otázku. Protože jste zfialověla teprve nedávno, ne všichni znají váš způsob hodnocení. A jelikož jsem od vás snad ještě nedostala plný počet, – na oko uraženě se na slečnu Žábu podívá – mohla byste čtenářům osvětlit, co na vypracování u vás hraje zásadní roli při hodnocení?

Student by měl umět číst. To, že vynecháte půlku úkolu, vám jistě k lepší známce nepomůže. Hodnotím především kvalitu a ne kvantitu, protože jak jistě víte, to, co má deset palců, vám nemusí sdělit nic a dokonalý úkol o pěti palcích vám může říct úplně všechno. Pokud chcete vidět, co se mi líbí, už jsem dokonce navrhla několik vypracování nadějných studentů do archivu.

A teď něco, co zajímá bez pochyb většinu čtenářů: jak to je se žábami? Zabydlely se u vás v kabinetu rychle?

Kdyby jenom v kabinetu. Žáby expandovaly i do volných koutů učebny Žabologie. Dokonce i pod katedrou ve Flákárně jsem je potkala. Trochu se bojím, aby mi je tam někdo nezalehnul, přece jen… flákač je flákač a spaní má skoro v popisu nepráce.

Takže Hadího krále už nebudou navštěvovat? – zděsí se –

Pokud dostanou pozvánku… – krčí rameny – Ale tak znáte to, je to na nich, já jsem jen tlumočník a překladatel. Zbytek je jejich boj, do kterého je nenutím. Je to čistě soukromá žabo-hadí věc.

Nikdy jsem si nemyslela, že se dočkám dne, kdy žáby budou potřebovat do redakce pozvánku! Pro většinu redakce žáby byly, jsou a budou šéfredaktoři. Nevíte o tom něco? Nezaslechla jste třeba jejich plány o znovuovládnutí celého časopisu?

Já o ničem nevím. A na tom si zakládám.

Teď, když jste profesorka, máte také více pravomocí. Změní se nějak váš přístup ke studentům, kteří ve Velké síni všem (a hlavně vám!) na očích s chutí přežvykují čokožabky? Budou lítat tresty?

Jako vy myslíte, že bych měla za žabožroutství udělovat tresty? Hmm. – Zamyslí se, vytáhne pergamen a něco na něj naškrábe. Pergamen sroluje a podá ho slečně. –

 

Tak tedy hurá do toho.

Hej! Trestáte tu nepravou! Já žáby vždy pouštím! – hájí se – Copak si nevedete bonzbloček s opravdovými hříšníky?

Vy jste si o to nepřímo řekla. A neodmlouvejte, nebo to nebude 9 palců, ale pár palců přihodím. – Nasadí výraz „já-mam-pravdu“, nahodí úsměv a mrkne na slečnu. –

Ehm… – nasucho polkne – Tak tedy poslední otázka. Jaké je vaše oblíbené jídlo? (pozn. autorky: Nikdy nevíte, kdy budou za potřebí úplatky, třeba když se budete chtít zbavit trestu!)

To víte že jo, já vám řeknu mé oblíbené jídlo a vy mi do něj nasypete projímadlo. Ani suchou housku vám nepřiznám!

Jak myslíte! Děkuji moc, hodně štěstí při opravování a co nejméně trollů!

To je fakt, kam je mam pořád skládat, žejo. Takovej troll zabere místa. A co toho sežere…

Tak to vidíte, milí čtenáři, slečna Žába zneužívá svých pravomocí, trestá lidi za jejich zvědavost a už jen z principu, navíc trpí paranoiou a vsadím se, že v blízké době si bude ve Velké síni snažit vyhlazovat vrásky. Sotva změnila barvu, už na ní leze stáří! A rada na závěr? Nikdy, nikdy se před slečnou o čokoládových žabkách raději ani nezmiňujte, mohli byste na to doplatit.

Nemá náhodou někdo chuť za mě vypracovat trest?

pro Hadího krále,

NaSaŠí Jackson

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*