Pět (zatím) nejlepších zelených nováčků

Pro některé z nás bylo čekání na zařazování dlouhé, někteří se v Síni nováčků pomalu ani neohřáli, a už si na hlavu nasazovali Moudrý klobouk. Možná, že po vyřčení jména naší milované koleje někteří zezelenali nevolností, někteří radostí, na tom však v této chvíli příliš nezáleží. Hlavní je, že jsme vytrvali – a já jsem se rozhodla zde vyjmenovat pět z nás, kterým se v koleji po prvním termínu nejvíce daří.

Nejprve samozřejmě zmiňuji samozvanou vládkyni hradu, země, planety, vesmíru a vlastně vůbec všeho, kdo by si to měl pamatovat… Je to samotná Chelle Lailah Fay, prozatím nejúspěšnější zelená tvář nejen mezi námi nováčky, ale také v celé koleji, a dělá nám čest i v nejlepší desítce studentů školy. Ačkoli je jí zatím pouze jedenáct, je poněkud troufalá a také velmi nadaná – jestli vytrvá, může myslet na velmi nadějnou budoucnost.

V současné době překonala hranici šesti set bodů, což je na novou tvář poměrně dost. Daří se jí i v tvorbě a seminářích – to snad ale každému z této pětice, proto to vynechám. Za zmínku opět stojí její jediný jiný bod – ačkoli zde o tom vyšel samostatný článek. Získala jej za první odeslaný úkol v tomto školním roce. Může se také pyšnit šestnácti předměty a růžovým hárem.

*

Připravte se na nejkouzelnější, nejchytřejší a (bohužel) druhou nejlepší čerstvou zelenou – mou maličkost. Mé výsledky mohou v mnohém konkurovat Chelle, přesto jí bodově nestačím. Šlapu jí na paty, možná ji dokonce občas kopnu, když se k ní v žebříčku přiblížím – a věřte, že se jí o mé šikaně práci už i zdá. To ovšem neznamená, že jsem neschopná – daří se mi dobře, vážně.

Pomalu se blížím k dosažení šesti set bodů, domácí úkoly mě neomrzely a předmětů mám víc než dost – krásných osmnáct. Také se mohu chlubit svými magíky – k osmému říjnu jich mám 64. Abych nezapomněla, jsem prostě boží. Nemyslím, že je třeba dodávat cokoli dalšího.

*

Bibi Anne – třetí nejlepší nová zelená se svými zelenými kukadly a rezavými vlasy působí velmi mladě – a přesně taková je! Ne, že by to pro ni byla překážka ve chvíli, kdy bojuje a boduje pro naši kolej, co myslíte? Ve své zelené uniformě snad i spí, nejspíš natolik je na svou kolej pyšná. A nikdo se nemůže divit, Zmijozel je nenahraditelný.

Tahle čarodějka má na kontě přes 450 bodů a je přihlášená na osm předmětů, což je, jen tak mezi námi, pěkné číslo. Už v turnaji nováčků se umístila na devátém místě a myslím, že má také slušně nakročeno být úspěšnou v našem světě – minimálně jejímu pohledu snad podlehne každý. A pokud ne, všichni se jí mohou bát – co je děsivějšího než úspěšná Zmijozelka? No?!

*

Neskutečně blonďatá a čtvrtá zmíněná zelená je Izabela Ylfská, mně krapet neznámá, ale ne, že by to vadilo, protože se zdá, že je skutečně dobrá. Jsem si téměř jistá, že patří k těm z nás, kteří se po vyřknutí verdiktu Moudrého klobouku zelenali radostí (ti, kteří nevolností, už naši kolej určitě opustili). Ve své uniformě vypadá trochu potrhaně, avšak to je určitě nějaká skrytá taktika, nebo jen důkaz nedostatku galeonů.

Nuže, Izabela do bodovacích hodin přispěla už více než čtyřmi stovkami bodů. A je vážně dobrá – přihlásila se na čtrnáct předmětů, což je na nováčka hodně i v porovnání s Chelle a mnou. Stejně jako všichni čtyři ostatní v pětici, i jí se daří tolik, že jestli nepoleví, může se těšit na zářnou budoucnost. Já jí to vážně přeju!

*

Nemůže zde chybět má oblíbená Ariana Charlotte Bernadotte, mírně sarkastická a také rozumná zmijozelská slečna, která občas působí děsivě – jako moudrá žena v těle dítěte! Ať už je, nebo není, není pochyb o tom, že k nám patří a že celou naši pětici uzavírá studentka, jež si to zaslouží. (Mimochodem, všimli jste si, že se sem nedostal ani jeden chlapec?)

Arianě chybí pár bodů do 400, jeden oznámkovaný úkol jí k tomu číslu určitě popostrčí. Mimo to se jí daří snad ve všem, do čeho se pustí, a je velmi milá opravdu na všechny. Zapsala se na jedenáct předmětů, s jejich zvládnutím ovšem zrovna u ní nepochybuji ani na okamžik. Navíc je velmi bohatá – což jí zajišťuje spoustu krásných šatů a pohádkovou budoucnost.

*

Závěrem snad jen dodám, že článek byl sepsán zhruba k šesté večerní osmého října, proto informace mohou být v době zveřejnění trochu zastaralé. A také – nepodceňujte nás, zmijozelské nováčky, my se jen tak nevzdáme!

Pro HK
Narcisse Cinerea

2 komentáře

  1. Juu to je krásný článek 🙂 Samozřejmě jsem se vydala z peněz kvůli výuce, šetřím na oblečení 🙂 Jen tak dál! Izabela

Komentáře jsou uzavřeny.