Report z první porady Hadího krále

Před pár dny proběhla historicky první otevřená redakční porada Hadího krále, kde se debatovalo o novinkách, vítali se noví členové redakce a také se probíraly plány do budoucna. A bude to velký! Doslova. U tištěného Hadího krále bude změna formátu z klasické časopisové A4 na A1, protože čím větší, tím lepší. Je otázka, kolik lidí si větší formát užije, jelikož tištěný Hadí král je poměrně vzácnost. Roční předplatné si objednávejte přes zmijozelské kolejní konto zasláním 5G.

Fotily se fotky na Antivalentýnky. Kreativní ředitel, Zpytlehněv, požadoval co nejrealističtější ztvárnění některých objektů, ale nikdo nebyl schopnej obětovat svoje orgány. Zpýťa celej rozrušenej křičel, že takhle neochotnou bandu lidí kouzelnickej ani mudlovskej svět ještě neviděl, že on by svoje srdce rozhodně pro kolejní účely věnoval, kdyby nějaký měl!

Jakmile se podařilo Zpytlehněva alespoň trošku uklidnit, začaly se probírat i témata na články a šéfredaktor byl v mnoha případech velmi neoblomný.

„Zpýťo, už mi rok dlužíš ten článek o investicích do LepriCoinů, začínám mít pocit, že to celý bylo nějakej podvod a investované peníze už nikdy neuvidím,“ prohlásil zvýšeným hlasem Lucretius, náš šéfredaktor.

„Ale no jo pořád, všechno je v pohodě, vždyť já ho dodám. Už jsem přece říkal, že to napíšu, nemusíš mi to připomínat každej rok,“ odpověděl Zpytlehněv ještě stále mírně rozrušený z předchozí debaty o Antivalentýnkách.

Pak se Luc otočil na Andru: „Andro, ty by ses teď mohla vrhnout na článek o změnách ve Světové famfrpálové asociaci, nový předseda, Liga mistrů, je toho hodně, možná by z toho šel udělat celý seriál.“

„Já mám teď psát ten článek o Britské a Irské famfrpálové lize,“ odpověděla Andra.

„Tak to přenecháš někomu jinému.“

„Ale já se zrovna naučila, jak se správně píší Caerphillské katapulty a Tutshillská tornáda, prohlásila smutně Andra.

Jelikož jsem novinářský elév, netuším jak to chodí v tak váženém periodiku jako je Hadí král, co se vulgarit týče, proto jsem se zeptal: „Můžu napsat ‚blbost’?“

„Ne, v žádném případě, jestli chceš psát blbosti, tak si piš jinam… Jo, ty myslíš to slovo? Jen pokud se vážně hodí, jinak raději ne.“ Hodí se to? Hodí.

Poslední, avšak neméně důležitá věc byly peníze. Lucretius hodil prázdný váček na stůl, který velmi smutně ani necinknul, se slovy: „Tohle je aktuální stav konta Hadího krále,“ načež Zpytlehněv, tentokrát v roli zmijozelského ministra financí, vytřeštil oči, orosilo se mu čelo, suše polknul a prohlásil, že jestli existuje peklo, tak jeho miniatura vypadá přesně takhle, jako prázdný váček.

Nic z toho se sice nestalo, ale mohlo by! Každopádně změny nás čekají, tak se máte na co těšit.

Pro Hadího krále
Hayden Folivora

5 komentářů

 1. Takové zkreslení! Já, jakožto kolejní sluníčko, vždy jednám velmi citlivě!
  Poroučení tohoto stylu je mi úplně cizí!

 2. Děkuji za tenhle perfektní report! 😀
  Dám si rozhodně pozor na investice do LepriCoinů, zní to jako pěkně špinavej byznys 😀

 3. Narcisse Cinerea
  17. 3. 2018 (09:46)

  Hrozně se mi líbí to, jak dokázal redaktor naprosto přesně podat Zpýťovu představu pekla 😀

 4. Inees Rut Gowstring
  18. 3. 2018 (15:44)

  To asi nemělo sloužit jako náborový leták pro nové redaktory co? 😀

 5. No, kdybych tohle četla předtím, než jsem se přidala k Hadímu Králi, ještě bych si svou účast rozmyslela 😀 – Soo

Komentáře jsou uzavřeny.