Tajná kolejní přísada – mýtus nebo realita

O tajemné komnatě slyšel asi každý, ale slyšeli jste už o tajné kolejní přísadě? Podle legendy každý ze zakladatelů školy schoval někde na hradě tajnou přísadu. Najít ji může jen hrdý student, který dodržuje základní ctnosti své koleje. Vydejme se po stopách zakladatelů a zkusme najít tajnou kolejní přísadu nebo se k ní aspoň přiblížit.

Když společně Godrik Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládali školu čar a kouzel v Bradavicích, neobešlo se to bez hádek a příležitostných prokletí. Jedna z nejzajímavějších hádek vznikla ohledně rozdělení kolejních místností. To se všeobecně ví, jak ostatní vyběhli se vznešeným Salazarem, co se ale neví, je, že Salazar uzavřel s ostatními zakladateli dohodu.

Každý zakladatel se musel vzdát své jedinečné přísady do lektvaru, kterou již nesměl nikdo nikdy použít. Byl to ale protřelý kouzelník ten Salazar, neboť sám byl velmistrem v oboru lektvarů a tušil, že by mohl mít tímto nad kolegy navrch. Ostatní zakladatelé souhlasili a každý se vzdal své jedinečné přísady a ukryl ji někde na hradě.

Godrik Nebelvír
Zakladatel Nebelvírské koleje podle legendy ukryl na hradě nastrouhaný ocas Chiméry useknutý za červeného úplňku. Tato velmi vzácná přísada se používala na lektvar přeměny v jakékoliv zvíře. Dnes sice existuje spousta podobných lektvarů, ale jsou poměrně těžké a složité na přípravu. Pokud by se našla tato přísada, stačí ji jen smíchat s horkou vodou a chlupem daného zvířete. Po požití se změníte v ono zvíře. Doba trvání přeměny záleží na tajné přísadě, respektive kolik jí tam dáte.

Helga z Mrzimoru
Zakladatelka Mrzimorské koleje podle legendy ukryla na hradě kořen Úpojnice líbezné. Tato velmi vzácná přísada se používá jako náhrada za jakoukoliv přísadu. Její vlastností je, že se dokáže přizpůsobit míchanému lektvaru. Chybí Vám nadrcený roh jednorožce? Nevadí! Hodíte tam kořen Úpojnice líbezné a máte hotovo.

Rowena z Havraspáru
Zakladatelka Havraspárské koleje podle legendy ukryla na hradě špičku krápníku z jeskyně Vědění. Tato velmi vzácná přísada se používá do lektvaru na obnovení vzpomínek po použití kouzla Obliviate (Zapomeň). Nejenže se Vám postupně vrátí vaše vzpomínky, ale dostanete i vzpomínky čaroděje, který Vám je vzal. To Vám asi udělá v hlavě ještě větší guláš, než jak to bylo předtím.

Salazar Zmijozel
Zakladatel Zmijozelské koleje podle legendy ukryl na hradě kůži zlaté ropuchy. Tato velmi vzácná přísada se používala na přeměnu čehokoliv ve zlatou sošku. Stačilo jen polít předmět, zvíře nebo člověka lektvarem a okamžitě se začal měnit na zlato.

Zakladatelé svoje přísady schovali někde na hradě. Můžou být v tajné místnosti v laboratoři, v kumbále za zrcadlem, v Prasinkách nebo dokonce pod Vaší postelí. Začněte hledat. Zatím tyto přísady jsou v pomyslné složce s názvem Mýtus, ale pokud by se objevila jen jedna tajná přísada, okamžitě ji přesuneme do složky Realita. Nechť hledání započne. Hodně štěstí.

Pro Hadího Krále
Lucas Redferrum

1 komentář

  1. Tajné přísady jsou velmi zajímavým tématem. Možná, že nechám někoho o jejich původu (mám takový pocit, že Salazar a Midas možná měli společný zdroj, jen to ten jeden vymyslel lépe!) či možném úkrytu napsat zkoušku NKÚ či CKÚ! 8)

Komentáře jsou uzavřeny.