Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem: Potterfest 2018 a PragoFFest 2019

Již jsme se společně vypravili do Manchesteru, Orlanda a Los Angeles, abychom zmapovali mudlovské aktivity a posedlosti naším světem. Není ale škoda opomínat Prahu, odkud spousta studentů a profesorů naší školy pochází? Pojďme to společně napravit a nahlédnout pod pokličku dvou nedávných akcí, kde se můžeme se spoustou posedlých mudlů seznámit zblízka. Držte se mě, obraceč času se již roztáčí.

Nejdříve se společně vrátíme o pár měsíců zpátky, přesněji do 17. listopadu 2018, kdy se v pražském kině Dlabačov konal Potterfest 2018. Jak již název napovídá, jedná se o mudlovskou událost, která je určena k festivalovému veselení v duchu našeho kouzelnického světa. Na svědomí ji má organizace plná mudlů, která si říká Potterfan. Mohu vám jedině doporučit sledovat ji a vidět tak osobně jejich snahu proniknout do našeho světa. Vlastníte-li mudlovské chytré krabičky s internetem, stačí zde sledovat tuto stránku: www.facebook.com/potterfancz Do této organizace se nám podařilo dostat špeha z vlastních řad, zmijozelská studentka Zuzana Malron zde již několik let působí a podává nám důležité informace o aktivitách těchto mudlů. I díky ní se nám daří udržovat náš svět i nadále v tajnosti a nechat je tápat a hledat v legendách.

Jak si můžete povšimnout, na tyto akce je nejlepší vyrazit ve své školní uniformě a nedělat si žádné starosti s mudlovským převlekem, protože právě tak tady nejlépe zapadnete. Nesmějte se nedokonalosti některých převleků místních nadšenců, naopak si povšimněte těch, kterým se až s neuvěřitelnou přesností podařilo naše oblečení napodobit. Dokonce soutěží mezi sebou, kdo má kostým nejpropracovanější a nekrásnější. (Zamává Zuzce, která je tu v převleku za studentku Krásnohůlek a dává jí posunky najevo, ať se neleká tolika našich studentů, které na tento výlet vzala s sebou.)

Přímo před námi si můžete všimnout rekvizit v podobě původních dopisů, které zvou ke studiu v Bradavicích. Proč jim zde létají u stropu netuším, ale podobnost je opravdu zdařilá. Hned pod nimi vidíte model našeho hradu. Mudlové tomuto materiálů říkají Lego a prý si s ním hrají děti i dospělí. Nechce se mi věřit, že toto skládají rukama a bez kouzel. Tady už pád detailů chybí, ale i tak je znát preciznost a velká míra posedlosti autora. Jéé, podívejte se, tamhle je slečna Hannabell Cavanaugh a pan profesor Tadäus Trottertickler(Všichni překvapenému panu profesorovi hromadně zamávají na pozdrav.) Vidíte ty mudly s těmi obrovskými brýlemi přes celou hlavu? Tomu se říká virtuální realita a mudlové tak mají možnost ještě o něco blíže zažít setkání s Fantastickými zvířaty našeho světa. Přesněji setkat se s nimi v podobě, v které si je oni představují.

Pojďte si teď dát na chvíli rozchod, ať si to tu můžete pořádně prohlédnout. Půjdete-li do toho velkého sálu na konci, můžete se připojit na besedu s překladatelem, který se snaží mýty a legendy o našem světě sepsat česky a nebo s těmi, kteří tzv. propůjčují hlas postavám ve filmech, kde se snaží napodobit historii a život kouzelníků. Hned poté budou promítat film o velmi důležité postavě naší historie, Mloku Scamanderovi. Pokud vás to tu zaujalo, napište si do diářů termín 7. září 2019, kdy se v Praze bude konat další ročník této akce.

(fotky z Potterfestu)(Netrpělivě čeká na všechny opozdilce.) Skvělé, jsme všichni. Tak se nadechněte a pokračujeme dál. Tentokrát jen pár týdnů zpátky do dne 2. února 2019.

Nelekejte se prosím těch podivných lidí a kostýmů. Jsme právě na akci, která se jmenuje PragoFFest 2019 a neslouží k setkávání posedlých jedinců pouze naším světem. Najdou se zde i ti, co propadli světu mnoha dalších filmových či knižních hrdinů. Potterfan má ale svoje stálé místo i zde. (Rozdá všem papírový rozpis plný podivných informací.) Takto se tu můžete orientovat a vybírat si, co vás zajímá a jakou přednášku nebo workshop navštívit a kde je najdete. Za sebe mohu doporučit program Fantastické Nesmysly a Kde Je najít, kde se přednášející zaměřuje na nesrovnalosti a nesmysly v jednotlivých příbězích a legendách z našeho světa. Merlinužel jim nedochází, že ty nesrovnalosti jim tam vkládáme my, abychom je trochu zmátli a přivedli na nastražené stopy vedoucí co nejdál od nás. Za chvíli si můžete jít osobně a ručně vyrobit napodobeninu strašibrýlí či našich oběžníků, které dodnes používá Ministerstvo kouzel. Naopak prosím nikdo nechoďte na Quidditch Beer Pong Cup 18+, protože to, co tam pijí, opravdu není dýňová šťáva, za kterou to vydávají.

Kdo si chcete nakoupit nějaké kouzelnické předměty po mudlovsku, nezapomeňte si u mě vyměnit galeony za jejich koruny. Doporučuji se zaměřit na detaily našich hůlek. To jsou opravdu skvostné napodobeniny. Pokud nemáte dostatek financí, určitě můžete využít těch chytrých krabiček s internetem a až vám přijde odměna za soutěže, můžete se podívat na tyto stránky: www.pottershop.cz. Tak máte rozchod a mě pak najdete v té zadní čajovně, kde budu sedět se Zuzkou. Doufám, že se vám dnešní výlet líbil a povedlo se mi vám zase trochu přiblížit posedlost mudlů naším kouzelnickým světem. Merlinužel tento ročník PragoFFestu byl poslední. Nebojte se ale, protože již na začátku prázdnin bude Festival Fantazie v Chotěboři a i tam se můžeme společně vypravit.

(fotky z PragoFFestu)


(všechny fotky patří naší redaktorce Inees Rut Gowstring a fotografům z Potterfestu a PragoFFestu)

Pro Hadího krále
Inees Rut Gowstring

2 komentáře

 1. Hannabell Cavanaugh
  9. 4. 2019 (08:25)

  Ineesko tvoje články jsou perfektní těším se na další ♥ Hann

  • Inees Rut Gowstring
   9. 4. 2019 (08:30)

   Děkuji Hann 🙂 a budu se těšit v září. Určitě se tam mezi mudlovskou společností potkáme 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.