Famfrpál očima zmijozelské kapitánky

Mnozí by jistě řekli, že tento školní rok je pro naši milovanou Loralei vcelku zásadní. Převzala kapitánováni po všemi dobře známé Andruš, která si svůj tým pořádně vypiplala. Následuje ji však v jejich krocích? Má v plánu pokračovat? Je připravena na nadcházející zápasy? Nosí sebou rakvičku kvůli členům týmu, či jde jen o pouhou náhodu?

Ahoj Lori, obětovala bys, prosím, pár minut svého času, abys mi zodpověděla několik málo otázek pro náš skvělý, úžasný, dokonalý, nejlepší,… kolejní časopis?

Loralei: Samozřejmě, sem s nimi.

Letos je tvůj první ročník na postu famfrpálového kapitána. Měla jsi v plánu dotáhnout to takto vysoko, či ses pouze chopila příležitosti? Případně proč?

Loralei: Popravdě jsem nad kapitánováním nikdy moc nepřemýšlela, a proto mě nabídka na tento post velmi překvapila. Bylo to velmi těžké rozhodování, protože jsem působila na postu prefekta, kde mě to také hodně bavilo. Ale po dlouhém přemýšlení jsem nabídku přijala, protože kapitánování je docela výzva a famfrpál miluju.

Jak se ti zatím kapitánování líbí? Zvládáš všechno jak časově, tak psychicky?

Loralei: Už od začátku jsem věděla, že kapitánování je náročné na čas, takže s tímto problémem jsem počítala a přizpůsobila se. Co se týče té psychiky, popravdě před každým tréninkem jsem nervózní, jestli jsem náhodou na něco nezapomněla nebo jestli něco nepokazím, – zasměje se – ale mám opravdu skvělý tým, který už ví, co má dělat, který mě vždycky podrží a je s nimi sranda, takže z tréninku odcházím spokojená. Taky mám skvělou pravou ruku Astorku, která mi hodně pomáhá mimo hřiště. Takže ano, kapitánování se mi líbí. – usměje se –

Jak vidíš svou budoucnost? Hodláš se tomu věnovat i nadále či to při nejbližší příležitosti pověsíš na hřebíček?

Loralei: Budoucnost může být všelijaká, nikdy nevíš, kde nakonec skončíme. – zasměje se – Ale pravě teď mě famfrpál stále hodně baví a kapitánování se hodlám naplno věnovat.

Mohla bys nám představit náš tým? Například bez koho se neobejdeme při probíhajících zápasech či nějakou vycházející hvězdu z řad nižších ročníků?

Loralei: Náš zápasový tým se skládá z těchto skvělých hráčů: Andra, Astorka, Cisska, Elaine, Hann, ta nás bohužel příští rok opustí a vstoupí do profiligy, Ineeska, Jagguš, Jarrq, Mag, Rhea, Sam AM, Soo, Zuzka a moje maličkost. Dále pak máme v týmu další nadějné hráče jako je Monika, Annya, Lena, Sharlindra. A letos máme také pár skvělých prváků, kterým doufám vydrží nadšení, mezi ně patříš ty, Leilo, Woody a Crystal.

– červená se – Dobrých hráčů máme tedy až až! A snad mezi námi budou ještě dlouho.
Máš nějaká zvláštní opatření pro flákače, kteří například jí na koštěti, skáčou do jámy či nechodí vůbec, i když by měli? Je pro ně připravena ona rakvička, kterou si nosíš stále sebou?

Loralei: Rakvička je jen a jen moje, připravená na to, až z vás jednou umřu smíchy. – zasměje se – Pro flákače a žrouty mám připravený VIP terč, který jim zajistí tvrdou ránu potloukem. – poplácá svou pálku – 

To ti jednou připomenu, až v ní někdo skončí. První zápas s Nebelvírem jsme vyhráli. Čekala jsi to? Myslíš, že i ostatní zápasy dopadnou stejně úspěšně?

Loralei: Není to tak, že bych to čekala, ale doufala jsem v to. Přece jen nikdo neví, v které rukavici si Zlatonka usmyslí skončit, a Nebelvír se zlepšil. – usměje se – Příští zápas máme s Havraspárem, což je vyrovnaný soupeř, ale opravdu se na něj těším, bude to hodně napínavé. A s Mrzimorem máme už pár sezón smůlu, – zasměje se – doufám, že letos to prolomíme a konečně bude Zlatonka naše. Rozhodně to bude zábava.

Tak snad se nám zadaří a opět získáme famfrpálový pohár. Děkuji ti za rozhovor a ať se ti i nadále vede jako doteď.

Ale jelikož jsem nezažila krutovl… kapitánování již zmiňované bývalé kapitánky Andry, musela jsem se zeptat přímo ji, jaký má názor na nynější průběh tréninků. Její odpověď mě vcelku překvapila! Přeci jenom, kde by se v tak křehké dívce, jako je Loralei, vzalo tolik hrubosti!

Myslíš si, že Lori odvádí dobrou práci na pozici famfrpálového kapitána, či je na nás příliš mírná?

Andra: Lori je úžasná kapitánka! Její metody jsou jiné, než ty moje, troufám si říci, že jsou i mnohem propracovanější a krutější! Zatímco já jsem držela hráče o hladu a smrtí jim pouze vyhrožovala, Lori to dotáhla na úplně jinou úroveň (pro nezasvěcené: Lori s sebou ode dne, kdy si na hruď připnula kapitánský odznak, neustále tahá rakev). Když vám tedy současná zmijozelská kapitánka řekne, že vás zabije, pokud nedorazíte na dnešní trénink, berte to vážně, protože se svou sílou odrážečky vás přepere, i kdybyste chodili deset let na kurzy sebeobrany, a pak vás narve do rakve a nepomůže vám vůbec nic!

Pro Hadího krále
Leila Dusk

3 komentáře

  1. Narcisse Cinerea
    23. 5. 2019 (13:40)

    Ta rakev je ale taky pěkně praktická, když se nablízku objeví troll, že ano…

Komentáře jsou uzavřeny.