Magík „Záskok“

O magíku „Záskok“ koluje spousta polopravd, omylů a mýtů. Někteří se je snaží testovat, a tím ohrožují svoji bezpečnost. Jak je to tedy s polopravdami, omyly a mýty doopravdy?

I. Na získání magíka Záskok musí být hráč na všech postech alespoň průměrně dobrý.

Omyl.

Na získání magíka není potřeba, aby byl hráč průměrně dobrý. Klidně může být i podprůměrný nebo naprosto neschopný. Stačí, aby byli všichni schopnější hráči na ošetřovně nebo jinak indisponováni, a na koště si sedne každý. Protože s tím ve Zmijozelu nemáme upřímně mnoho zkušeností, zeptala jsem se člověka zkušeného – mrzimorské Katy Ritch, která dne 02. 12. 2017 nastoupila na zápas proti nám s mizernou úrovní na všech postech, jaký to byl pocit nastoupit na zápas na tak mizerné úrovni a jestli cílila na magíka Záskok.

Katy Ritch: „Já ti to raději řeknu tak, aby to bylo srozumitelnější. Nechápu to vůbec. Už ani nevím, jak to, že jsem se tam dostala, ale byla jsem tam. Magíka za to nemám a ani nevím, jak přesně to myslíš. Při prvním zápase jsem byla náhradník za odražeče, ale nakonec mi bylo řečeno, že mám jít na střelce. Co si pamatuji, upřímně, přežila jsem.“

Protože mi odpověď přišla poměrně zmatečná, usoudila jsem, že můj čas trávený s podprůměrnými hráči je drahý, a přesunula jsem se k další otázce.

II. Magík Záskok se dá dělat pouze při hře se slabším týmem.

Polopravda.

I pokud nepatříte mezi špičkové myslitele, pravděpodobně vám dojde, že dělat magíka při zápase proti silnějšímu týmu je sebevražda. Přestože se v daný moment nemusíte bát potlouků seslaných odražeči týmu protivníka (nejste pro ně zajímavý cíl), ani potlouků seslaných kapitánkou (má lepší věci na práci, než se věnovat neschopným hráčům), vězte, že vás po dosednutí Hadí letky na zem stihne krutý trest.

Loralei Silwerin: „Člověka, který by při zápase svévolně naskočil na post, na který naskakovat rozhodně nemá, bych potrestala tak, že bych použila své skvělé střelecké schopnosti a smetla ho z koštěte bombou hnojůvkou a pak ho zavřela k nějaké ošklivé příšeře do sklepení na hodně dlouho!“

Vzhledem k tomu, že většině starších ročníků žádná z příšer moc půvabná nepřijde, není o co stát.

Proč však neděláme magíka Záskok se svolením kapitánky při hře s týmy, které jsou podle svých slov podstatně slabší a podle všech indicií by si to jejich hráči přáli?

Astoria von Pens: „Ty týmy, to se někdo ozval, že bychom měli na to udělat si magíka, když ostatní si myslí, že jsou horší a oni si to přejou, abychom si to zahráli a oni třeba vyhráli.“

Ontaria Emori Reyes: „Neděláme to proto, že jsme tělem i duší pravý zmijozelští, kteří chtějí hlavně výhru a pohár! A na nějakých magících nám nesejde. To, že ostatní koleje mají slabší týmy, přece není náš problém!“

Samantha Aileen Massey: „Protože jsme nejlepší a chceme to ukázat, ne se přizpůsobovat soupeři. A protože by o nás kapitánka zpřerážela košťata, kdybychom ten zápas pak náhodou prohráli. (A nedostali bychom zase měsíc najíst.)“

Pozn. autorky článku: Úporná hladovka se za Lori již nekoná, Annya Liddle, nadějná brankářka, přibrala podle svých slov od doby, co si Lori připíchla odznak, přesně osm kilo.

Sice jsme po ex-kapitánce Andře Tigers chtěli, aby na post nasadila nezkušené nováčky na Zefyrech, bez chráničů a se slabšími léčivými dotyky na opasku (pokud tedy mají mít něco). Možná i bez oblečení a v brýlích. Uvedená strategie narazila hned na několik problémů:

1) Aktivní nováčci jsou na jednom z postů na 8.–10. úrovni. Aktivní druháci mají hotovou minimálně jednu mezní úroveň a ve dvou dalších stojí.

2) Zmijozel má ke dni sepsání tohoto článku v kumbálu k dispozici pouze tři Zefyry. Zároveň není možné toto koště na Příčné ulici zakoupit (toto levné dřevo bylo zřejmě ve výprodeji a bylo z důvodu nedostatku soušek vykoupeno).

3) Hráči bez chráničů nebyli na hřiště vůbec připuštěni. A musíte uznat, že bez fyzické přítomnosti na postu se dělá ten magík fakt špatně.

4) Ve Zmijozelu jsme příliš chudí na to, abychom si kupovali levné věci.

5) Hráči bez oblečení by bývali byli narazili na ještě větší problém než hráči bez chráničů. Kdyby se tým protihráčů rovněž svlékl, zřejmě by nebylo o co stát. Proto Zmijozelský tým tuto strategii zcela zavrhl.

6) Poslední tři kapitánky se o brýlích vyjádřily vskutku nelichotivě a hráčům (zřejmě na nátlak pokladníka) doporučily nákup plynových masek.

Poté, co se Andra úspěšně zbavila kapitánského odznaku, jsem se jí a Cassandry zeptala, jestli by nám nová kapitánka měla magíka povolit.

Cassandra Aurora Nott: „Ja osobne by som to neriskovala. Ako pri tých pozíciach mimo chytača hej, ale neviem.“

Andra Tigers: „Pokud se vám pohár už tak protiví, tak ať vám ho klidně povolí…“

Verdikt zněl jasně. Nevyřčené ne.

Jelikož se proti magíkovi vyjádřili sami (ex-)hráči, neodvážila jsem se vydat s dotazem za kapitánkou. Aspoň ne za tou naší. Naštěstí havraspárská kapitánka Aya Watanabe byla svolná a k tomuto nesplnitelnému magíku se vyjádřila.

Elaine Robillard: „Máš nějakou přesnou tabulku, ve které eviduješ, kolik hráčů získalo za tvého kapitánování magíka Záskok?“

Aya Watanabe: „Počet hráčů s magíkem Záskok neeviduji, přijde mi to zbytečné a nijak mi to nepomáhá se sledováním pokroků mého týmu.“

Elaine Robillard: „Takže skutečně nevíš, kolik jich bylo? Takže myslíš, stejně jako já, že jich byla 0 a méně? Nebo jich bylo více a stalo se tak omylem? Nebo z Tvé dobré vůle? Na nátlak hráčů? Na pobídku jiných týmů, aby měli šanci na výhru?“

Aya Watanabe: Každopádně kolik hráčů za mě získalo magíka Záskok nevím, ale řekla bych, že to opravdu ta nula je. Omylem jej nezískal nikdo, můj tým tvořilo na začátku dost hráčů, co hráli ještě starý famfrpál a pokroky v Záskoku se s příchodem nové verze sportu vynulovaly. Hráči, co začali na nové verzi, včetně mě, pak na zápase nehráli jiný post, než ten svůj, takže podtrženo, sečteno, vyšla mi krásná nula.
Za svého kapitánování jsem nikomu neumožnila udělat si magíka Záskok, protože si o něj nikdo až do letoška neřekl. Pokud by to jen trochu šlo, hráči bych se samozřejmě snažila vyhovět. Co se pobídek jiných týmů týče, zauvažovala bych nad tím, ale zatím mi žádná kolej neposlala žádné galeony ani dort, tak moji hráči holt nebudou mít magíky, co se dá dělat.“ – pokrčí rameny –

Z toho plyne ponaučení. Pokud chceme magíka, musíme si o něj říct. Otázka je, jestli není pohár na poličce lepší než magík.

III. Magíka Záskok nemá žádný ze současných Zmijozelských studentů.

Mýtus.

Magíka Záskok má právě jedna současná studentka ze Zmijozelu, a to Jean Molliacová.

Bylo tomu v minulosti jinak? Zřejmě ano. Jak tomu bylo u řadových hráčů zřejmě již nikdy nezjistíme, snad tedy postačí soupiska magíků u vybraných bývalých kapitánů. Současná kapitánka magíka samozřejmě nemá.

Andra Tigers (Zima 2018 – Zima 2019) – magík nemá

Zuzana Malron (Zima 2017 – Léto 2018) – magík nemá

Trevor Ztřeštěný (Zima 2016 – Léto 2016) – magík nemá a mít nebude

Elanis Aelana Roselfová (Léto 2013 – Léto 2015) – 11. 6. 2011

Barbara Arianne Lecter (Zima 2012 – Zima 2013) – 4. 12. 2010

Jean Molliacová (Léto 2011) – 28. 11. 2009

Cerridwen Lowra Antares (Zima 2011) – 22. 5. 2010

Renée Carlisle (Zima 2010) – 8. 5. 2010

Ginevra de Naga (Léto 2009) – magík nemá a mít nebude

Upřímně, najít někoho (alespoň ex-Zmijozelského) s magíkem čerstvého data je nadlidský úkol. Nejčerstvější ze mnou nalezených magíků je u madam Wenai, a to z poměrně archaické doby. Konkrétně ze dne 11. 6. 2016.

A proto veřejně apeluji na naši kapitánku, aby nám umožnila tohoto magíka udělat. Myslím, že jako druhý odražeč, čtvrtý chytač, přibližně 12. střelec a asi 18. brankář si to konečně zasloužím!

Pro Hadího krále
Elaine Robillard

5 komentářů

 1. Aha! Tak proto ses mě na to ptala! Já se bála, že ti přeskočilo a toho magíka si chceš udělat! Těší mě, že dotaz posloužil pouze k článku (teda aspoň doufám, že v tom není víc! :D).
  Skvělý článek, krásně se to četlo, navíc k tomu mám přehled, kolik lidí toho magíka má… nebo spíš nemá 😀

 2. Elaine Robillard
  18. 5. 2019 (10:21)

  Jistě, že dotaz posloužil jenom k článku. To by tak chybělo, abych se zbláznila! 😀

 3. Díky vylepšení, co jsme s kapitánkami loni vymyslely a provedly, je tento magík snadno dosažitelný pro zápasové chytače, ale zbytek má smůlu..možná ještě náhradníci chytačů můžou mít šanci. +pokrčí rameny+

 4. Inees Rut Gowstring
  19. 5. 2019 (19:09)

  Perfektní statistika 🙂 Zajímalo mě to vždy, kdo už tohoto magíka má, ale byla jsem líná to hledat. Díky Lajní!

Komentáře jsou uzavřeny.