Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem: Londýn

Pokud vás zajímá naše cestovatelská rubrika, která vás zavede do světa mudlů, neváhejte a vezměte si toto čtení s sebou na porcelánového krále… určitě neprohloupíte. Zjistíte, jaké strasti potkali naši milou reportérku a co si naopak užila až nad očekávání v nádherném městě Londýně.

Jak jste si možná mohli všimnout, velmi ráda cestuji. Respektive ráda se vracím do jedné velmi krásné destinace a tou je Londýn. Vším coulem jsem cestovatel, který se rád chlubí svými poznatky z cest a tak jsem byla velmi polichocena, když mě šéfredaktorka Hadího krále poprosila, abych napsala nějaký ten hezký článek o své cestě. Já vím, že mě požádala pouze proto, aby měla v létě co vydávat, ale pro ten pocit si můžu říkat tu lepší variantu.

Většinou, než stihnete na prstech napočítat pět, tak už sedíte v letadle a překvapeně zíráte z okna na tu vzdalující se krásu. Kdo by taky stačil napočítat do pěti, když musí projít všemi možnými kontrolami a prověrkami. Když však všechno klapne a vy si sednete do sedačky, to pravé dobrodružství začíná!

V Anglii můžete potkat velmi pohostinné mudly, kteří vám vždy ochotně pomohou s nalezením cesty, splněním úkolů či objevením skvělých podniků. Takže pokud ještě váháte nad výletem do Anglie, s jistotou mohu potvrdit, že se vám tam nebude jen líbit, ale určitě si to tam zamilujete!

Když jsem plánovala program našeho výletu, tak jsem měla obrovské oči. První den strávený v Anglii jsme sice měli klidný a naprosto pohodový, ale program těch následující byl tak narvaný, že by i běžec, který běhá ty nejdelší maratony, prošoupal podrážky svých bot.

Druhý den na nás čekalo toto: Columbia Road Market, Muzeum Londýna, Katedrála svatého Pavla, Templářský kostel, Milenium Bridge, Borough Market, London Eye, Hyde Park, Paddington a Primark.

Na první pohled se zdá, že je toho více než dost. A ono toho je opravdu hodně, pokud chcete cestovat Londýnem po svých a ne za pomoci městské hromadné dopravy. Jízdenky jsme sice měli koupené, ale chtěli jsme toho vidět co nejvíc, tudíž nás čekala pěkná túra.

Ten den bylo nádherně. Svítilo sluníčko, bylo teplo a také jsme toho hodně stihli. To, co jsme nestihli a proč, vám hned povím.

– Templářský kostel jsme nenavštívili, protože po Katedrále svatého Pavla se už nikomu do dalšího kostela nechtělo.

– Do Borough Market jsme došli, ale byla neděle a Britové v neděli nepracují, takže trhy byly zavřené. (Ovšem na to, že jsem nebyla v Londýně poprvé, mi tato drobnost také mohla dojít.)

– Ačkoli jsme měli zaplacené vstupenky na čas, fronta na Londýnské oko byla přes celé náměstí. Čtyři z nás na London Eye nechtěli a ti tedy vyrazili na nákupy do Primarku, který byl otevřen pouze do pěti, takže čtveřice jen vešla dovnitř, vzala si košík a zase odešla.

– Hyde Park byl jeden velký škrtanec, protože všichni byli z toho čekání na Londýnské oko unavení a otrávení. Vynechali jsme také nádraží Paddington.

– Aby se pořád jen neubíralo z programu, na doporučení slečny Dawson jsme šli na vyhlídku v budově Modern Tate.

– Co jsme ovšem na seznamu vůbec neměli a přesto jsme uskutečnili, byla lekce jógy v parku nedaleko našeho ubytování.

– A čas jsme si našli i na hraní Pokemon Go.

Třetí den nám pršelo, jen se lilo. Na programu jsme toho měli hodně, ale kvůli špatnému počasí se toho muselo také hodně škrtnout. Měli jsme stihnout: Chinatown, Trafalgarské náměstí, Národní galerii portrétů, Horse Guards a střídání stráží v Buckinghamském paláci, Westminsterskou katedrálu, Parlament a Big Ben (správně řečeno Elizabeth Tower), restauraci Masters Superfish, London Bridge, Tower Bridge, Tower, Leaden Market, Sky Garden, Camden Town a Regent´s Park.

Ovšem reálně jsme pouze stihli zmoknout tak, že i na pláštěnku jsme si museli pořídit ještě jednu pláštěnku. K tomu všemu jsme se zvládli dvakrát opravdu hodně přejíst, a to v kombinaci s deštivým počasím je tak na zaboření do peřin. Raději napíši, co jsme všechno nestihli a proč.

– Horse Guards bylo kvůli nepřízni počasí zrušeno.

– Parlament a Big Ben jsou momentálně tak zastavěné, že bez kompasu a mapy byste ani nepoznali, kde jste.

– Na Westminsterskou katedrálu se stála kilometrová fronta a tu jsme v deštivém počasí museli vzdát.

– Jelikož velká část expozice a prohlídky Toweru se nachází venku, byli jsme nuceni také udělat jeden velký škrt. Boty už byly promočené natolik, že i představa sandál, do nichž prší, byla příjemnější než naše rybníkové tenisky.

– Leaden Market nám zavřeli během toho, co jsme se kochali a hlavně usychali na Sky Gardenu.

– Camden Town a Regent´s Park tedy nepřipadal v úvahu, a tak jsme se vydali do Hamleys a Primarku na Oxford street.

Čtvrtý den byl opravdu stěžejním bodem, kvůli němuž jsme vlastně celý ten výlet podstoupili. Většinu dne jsme totiž měli tu čest trávit v ateliérech Warner Brosu, kde se natáčel Harry Potter.

Jelikož ateliéry byly naplánovány až na odpoledne, měli jsme dostatek času na to projít si muzeum Sherlocka Holmese, Alfies Antique, Regent´s Park a King´s Cross. Navíc nám ještě zbývalo dostatek času na to, abychom k ateliérům na správný odpolední čas dorazili. Důležitá poznámka: tento den se z programu vůbec neškrtalo! Sice nebylo slunečno, ale program reálně odpovídal tomu, co se dá zvládnout. Při plánování tohoto dne jsem sundala růžové brýle, nebo jsem možná i myslela na to, že samotné ateliery jsou časově i fyzicky mírně náročné.

Pátý den jsme byli tak zničení, že jsme se zmohli jen na opravdu dobrou snídani a nakupování suvenýrů. Všichni jsme se tak moc těšili domů, jenže nám bylo oznámeno, že kvůli silným bouřkám v Evropě si ještě počkáme na odlet. S hodinovým zpožděním jsme se o půlnoci dostali do svých peřin. A i přes všechny nástrahy, kvůli kterým jsme nebyli schopni splnit celý program, bychom si to určitě znovu zopakovali!

A na závěr bych vám ráda dala pár rad, až příště někam vyrazíte. Jistě si na ty rady vzpomenete (snad ne až poté, co výlet uskutečníte).

1) Není nad to si připlatit za hotel!
2) Není kamarád jako kamarád. Tím chci jen říct, že ne z každého kamaráda může být věrný parťák na cestování.
3) Připlať si za sedačky, ať se vyvaruješ tomu, že každý z vás sedí na jiné straně letadla.
4) S radou tři úzce souvisí i rada čtyři. Největší nebezpečí v letadle hrozí u motoru, který je uprostřed!
5) Nevozte si v zavazadle žádné čínské polévky ani paštiky, nejedete přeci do pouště, ale do míst, kde skoro všude najdete obchod s potravinami.
6) Spěchejte pomalu!
7) A nikdy, prosím, opravdu nikdy, nechoďte po metropoli v pyžamu!

Pro Hadího krále
Hannabell Cavanaugh

2 komentáře

  1. Zní to jako skvělý výlet, Hann! A slavnostně ti přísahám, že v pyžamu po metropoli nikdy chodit nebudu 😀

    • Hannabell Cavanaugh
      30. 7. 2019 (07:00)

      Beru tě za slovo! Jak tě někdy v nějaké metropoli načapu v pyžamu volám modní polici :D:D… Ale výlet to byl i přes spoustu komplikací krásný 😀

Komentáře jsou uzavřeny.