Salazare, přísaháme!

Jak to tak každý rok bývá, zase se nám na hradě objevili jistí lososové. A pokud si nejste jisti biologickým vývojem takového lososa, nechte mě připomenout, že zhruba ¼ vyroste v háďátko. Takové háďátko pak musí splnit několik úkolů, aby se dostalo do třetí fáze svého života – dospělého hada. A právě ze slavnosti přechodu letošních háďátek do dospělých hadů vám přináším report!

Večírek se uskutečnil v jednu překrásnou, děsivou noc – tedy na mudlovský svátek Halloween. Netrvalo dlouho a v Komnatě nejvyšší potřeby se sešla celá kupa hadů – všichni připraveni spatřit tu magickou proměnu z háděte v hada. Tato háďátka posledních pár týdnů plnila těžké úkoly ze všech možných oborů – museli dokázat, že mají všechno, co je potřeba k tomu býti hadem.

A tak se postupně přes vysvětlování funkčnosti gumové kachničky lucerny, šmejdění v kuchyni, zamýšlení nad famfrpálem, filozofické přemýšlení nad Hadím králem, menší dobrovolný sponzoring kolejního trezoru a učení se trochu té historie dostali až k samotnému konci. K úkolu nejdůležitějšímu z těch všech – k přísahání ke slovům samotného Salazara.

Celkem osmi hadům se podařilo projít všemi těmito záludnostmi a získat si tak respekt všech ostatních. A taky už se čas blížil! Po dojemném proslovu kolejní ředitelky Veronicy Narcissy Williamsové se slov ujali hadonoši malých háďat a bez jakýchkoli zmatků zavzpomínali na svá vlastní mladá léta a přísahu odříkali. Háďátkům stačilo své činy potvrdit krátkým „Přísaháme!“ a jejich vývoj byl dokončen. S pamětním diplomem, samozřejmě.

Myslím, že je na místě nyní pogratulovat Anně Grace Angel, Delsareně Preslic, Francois Bettencourt, Christině Meadows, Maeve Péregrine, Maraike Auri Nordahl, Noni Coldwell a Rose Fairy Queen – našim čerstvým hadům!

Aby to však byla slavnost s pořádným rázem, slova se následně ujala moderátorka Saiph Lacaille, která si připravila rovnou dvě soutěže. Jednalo se o soutěže vědomostní, ale i rychlostní, kde se vám vyplatily vaše dobré vztahy se škrknami. Ale nyní, bez všech těch stresů, si i vy můžete vyzkoušet své znalosti zelené koleje.

V první soutěži šlo o vědomosti okolo příslušníků té nejlepší koleje – od čerstvých hadů až po ty již věkem ostřílené.

Druhá soutěž se inspirovala mudlovským AZ kvízem, kde jste naopak museli na základě začátečních písmen a indicie uhádnout slovní spojení, nějak propojené s naší kolejí.

A s tímto všem odvážným čtenářům přeji štěstí do ověřování znalostí a bývalým háďatům přeji mnoho štěstí a síly do jejich budoucích studentských let!

Pro Hadího krále
Noah Limbani

6 komentářů

 1. Jo, to byl bezva večírek! Moc se to povedlo, na háďátka jsem moc hrdá, s přísahou si poradila jako správní hadi. No a soutěže od Saiph byly úplně nejlepší! 🙂

 2. Žába Lecter
  8. 11. 2020 (10:27)

  Jsem ráda, že jsem se mohla večírku zúčastnit aspoň malou chvilku. Všeh háďatům ještě jendou gratuluji! :]

 3. Inees Rut Gowstring
  9. 11. 2020 (14:14)

  Byl to skvělý večírek a moc za něj ještě jednou děkuji všem organizátorům 🙂 Našim háďatům a teď již plnohodnotným hadům znovu gratuluji a jsme na vás všichni moc pyšní 🙂 Noah děkujeme za článek i s fotodokumentací 🙂 Hned jsem si hezky zavzpomínala na super večer.

 4. Marguerita Laux
  9. 11. 2020 (21:32)

  Víc takových večírků! Saiph, moc děkujeme za hry. Všem novým hadům gratuluju, Maeve ještě speciálně, protože teď už věřím na všechno po složení tvé přísahy!:D Čekám od tebe samé velké věci, Meavice!

 5. Skvělý večírek, jen na těch fotkách vypadám, že si ho moc neužívám! 😀
  -Veri

 6. Jedno takové háďátko si večírek i přísahu moc užilo. A hry od Saiph byly též skvělé, probíhají všechny zmijozelské oslavy takhle?

Komentáře jsou uzavřeny.