Adventní kalendář Hadího krále – 3. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít třetí okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 3
Zmijozel je slavný pro své Salazarnálie. Dvacátého prvního prosince každý had usedne ve sváteční náladě za krb, rozbaluje si dárečky a tráví příjemný čas s přáteli. Jsou to doopravdy svátky klidu a pohodlí. Svátky jsou ale vždy lepší, když je můžeme sdílet s těmi, které máme rádi.

Všichni ale nejsme stejní. Všichni neslavíme stejné svátky. Donutilo mne to proto přemýšlet nad zimními slavnostmi napříč světem. Věděli jste třeba, že kouzelníkům na Maltě místo Fleutýnky nosí dárky vodní víla Talima? Nemluvě pak o židovské kultuře, která se táhne napříč kouzelníky i mudly, kde slaví takzvanou Chanuku. Tento rok už je dokonce v plném proudu, už zbývají poslední dvě noci. Poslední dvě symbolické svíce. Jedno je ale jasné – nehledě na to, kdo jste, jedno nás všechny spojuje. Zima je pro nás období klidu, přátelství a lásky a rozhodně ne stresu ze zkouškového.

Winter Friendship, Pinot's Palette, Saint Charles, November 27 2021 | AllEvents.in

Celý svět není jen o Zmijozelu a jeho Salazarnáliích. Zkuste si proto se mnou připomenout i jiné kultury. V jednoduché malované křížovce! Jsem si jistá, že víte, jak na ně, pokud však ne, můj sovinec je vám dozajista otevřen.

Splněný úkol zašlete do sovince Noah Limbani do 4. prosince, 23.59 hodin.

2 komentáře

  1. Christina Meadows
    3. 12. 2021 (02:22)

    +posílá vyluštěné okénko a netrpělivě vyhlíží další+

  2. Inees Rut Gowstring
    3. 12. 2021 (15:33)

    Tohle je moje oblíbenost !! +běží se vrhnout na vypracování+

Komentáře jsou uzavřeny.