Adventní kalendář Hadího krále 2021

Milí hradní obyvatelé, studenti, profesoři a jiné sklepní příšery, první prosinec nám pomalu, ale jistě klepe na dveře, letos k překvapení všech velmi brzy (a též k nelibosti těch, co s hrůzou vyhlíží prosincové zápočty a děsí se plných nákupních center). Zima je časem, kdy i Zmijozelští rozvěšují v kolejní místnosti jmelí se škrknami (aby škodolibě sledovali dvojice, které se pod ním zaseknou), vylézají ze sklepení a zpívají si co chvíli na chodbách hradu salazarnálijské koledy. A tak jsme se probraly ze zimního spánku i my a rozhodly se ve složení Koule–Noha–Žába za sssyčení Ferdinanda uspořádat Adventní kalendář. Budete jej i letos otevírat s námi?

Turnaj měl svůj první ročník teprve loni, setkal se ale s úspěchem. A protože správný Zmijozelský ví, že co je úspěšné, to je dobré využít pro čtenost časopisu a věčnou slávu znovu, Hadí král se i letos může těšit na prosincový adventní kalendář. Protože však Zmijozel Vánoce neslaví, bude okének k otevření a splnění opět jen dvacet; a ve 21. den, přesně na Salazarnálie, bude celá akce za námi a bude rozhodnuto o odměnách pro ty hradní obyvatele, kteří se rozhodnou oslavit sváteční čas s Ferdinandem a zelenými studenty. Je nám totiž jedno, jestli jste červení, fialoví nebo duhoví – o svátcích již tradičně odhazujeme předsudky vůči mudlovské krvi a zveme vás k našim oslavám.

Turnaj má jednoduchou podobu: v rámci adventního kalendáře na vás bude  každý prosincový den čekat na stránkách zmijozelského časopisu jedno okénko, v němž bude úkol, který můžete, avšak nemusíte splnit. Je jen na vás a vašich možnostech, kolik okének si pro sebe otevřete. Nikdo vám za zády stát nebude, aby vás do něčeho nutil, a Ferdinand na vás bude sssyčet maximálně ve snech. Na základě otevřených okének ovšem budete sbírat odměny – chcete-li tedy zbavit Zmijozel části jeho bohatství, bude se vám hodit jich splnit co nejvíce.

PRAVIDLA

Kdo se může zúčastnit?

 • Turnaje se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na barvu.
 • K účasti není třeba složit žádný poplatek ani přísahu. Zároveň není nutné účastnit se od začátku akce. Přidat se můžete kdykoliv!

Jaký je limit na poslání úkolů?

 • Na splnění jednotlivých okének budete mít vždy dva dny (den, kdy bude vydáno, a den následující až do půlnoci).
 • Pokud úkol splnit chcete, ale nestihnete to v limitu, můžete jej poslat ještě třetí den, ale za menší úplatek poplatek Ferdinandovi: bude za to žádat potkánkahraboše polního nebo bílou myšku z obchodu číslo 7 na Příčné ulici (stojí pár svrčků, ale zasytí!). Živou svačinu pošlete libovolné z organizátorek.

Kdo turnaj pořádá?

 • Turnaj pořádají celkem tři organizátorky Barbara Arianne Lecter (aka Žába Lecterová), Noah Limbani (aka Noha v Limbu) a Saiph Lacaille (aka Sneiph LaKoule).
 • U každého úkolu bude jedna z nás podepsána. Dbejte prosím na to, abyste sovu se správným řešením či vypracovaným úkolem poslali té správné. Může se stát, že když vaše sova netrefí, úkol vám nebude uznán včas – okénka jsme si rozhodily tak, abychom stíhaly i naše životy mimo hrad.

Jak budeme přistupovat k vašim vypracováním?

 • Úkoly nejsou bodované, nehodnotíme kvalitu. Hodnotíme to, zda jste je splnili, či nikoliv.
 • Není nutné splnit každý úkol. Odměnu si zasloužíte i za splnění jednoho.
 • Na konci turnaje budou nejlepší a nejoriginálnější vypracování možná zveřejněna ve shrnujícím článku.

A co odměny?

 • Drobnou odměnu získáte za každé otevřené (= splněné) adventní okénko. A to hned po jeho splnění (plus minus dvacet čtyři hodin, máme kupodivu i reálné životy).
 • Ti, co otevřou a splní značné množství okének, se mohou těšit na další (větší a cennější) odměny, o kterých rozhodneme na konci akce. V tuto chvíli ale můžeme prozradit, že jsme, co se týče rozpočtu, na minimálně 40 galeonech.
 • Pro háďata, hady i hadice i letos platí, že pokud se mezi nimi najde někdo, kdo svědomitě, kvalitně a včas splní všechny úkoly (nebo jejich značnou část), může si jako odměnu odnést Zmijozelskou stříbrnou korunku. (Tuto odměnu však bohužel nemůžeme nabídnout ostatním obyvatelům hradu a také ne těm, co už korunku za nějakou akci získali.)

V případě dotazů, nejasností, pochval či stížností se neváhejte kdykoliv v průběhu prosince obracet na Barbaru, Noah nebo Saiph.

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

4 komentáře

 1. +urovnává sovky do řady a všem dává pamlsky+ Připravte se, pořádně se příští měsíc nalétáte! Tohle bude velký! O:)

 2. Manon Černozobá
  29. 11. 2021 (15:52)

  Už se moc těším! U mudlů letos žádný adventní kalendář mít nebudu, tak alespoň tady jeden bude. Doufám, že se mi bude dařit. Hodně štěstí všem, co se do otevírání adventní kalendáře taky pustíte. 🙂

 3. Veronica N. Williamsová
  29. 11. 2021 (21:25)

  Já doufám, že mě moje hlava děravá podrží a nasbírám tentokrát většinu okének! 😀

 4. Saiph Lacaille
  2. 12. 2021 (20:58)

  Moc děkujeme za všechny reakce tady, na Discordu i na hradě a těšíme se na Vás na stránkách HK i v našich sovincích po celý prosinec! =)

Komentáře jsou uzavřeny.