Recenze kadeřnictví v Příčné ulici

Taky jste si všimli, že z kadeřnictví zmizely některé účesy? Všimli jste si i těch… extravagantních? A už jste potkali někoho, kdo by si to dobrovolně nechal dát na hlavu? Že ne? Otázek ohledně kadeřnictví je spousta, pojďme se mu tedy společně podívat na zoubek a zjistit, jak si na tom vlastně stojí.

V našem kouzelnickém světě má monopol, každý hradní obyvatel ho již nejednou navštívil, denně mají několik desítek zákazníků; řeč je o krámku číslo 18 na Příčné ulici, tedy o Kouzelném kadeřnictví. Na počátku letošního roku se na nástěnce Příčné ulice objevilo oznámení o rekonstrukci kadeřnictví. Slibovalo nové účesy, varovalo před zmizením některých starých, případně lehkou úpravou stávajících. Měla jsem radost, že si budu moct vyzkoušet nové vlasy, to jsem ale netušila, že jednoho dne přijdu do kadeřnictví a hned několik mých oblíbených účesů zmizí!

„Litujeme, slečno Meadows, ale tyto účesy jsme bohužel vyřadili z katalogu, takže vás tak ostříhat nemůžu,“ oznámila mi kadeřnice. Konkrétně se jednalo o tyto sestřihy:

I redakce Denního věštce si všimla, že z kadeřnictví mizí účesy. Před nějakým časem informovala o vyřazení účesu, který ráda nosívala Larrie Larstonová nebo Aki San Marino, jen u toho to ale nezůstalo.

Jistě by se ještě pár střihů, které někomu chybí, našlo, mně ale vrtá hlavou, proč v nabídce zůstávají ty, které jsem snad ještě nikdy na nikom neviděla a sama bych si je dobrovolně dát na hlavu nenechala. Ukázkou nám může být fotka z Týdeníku čarodějek, kde jsou zachyceny populární kouzlokadeřnice. Už první pohled je zřejmé, že se jedná o recesi, protože tato jména zná v beauty kouzelnickém světe snad každý! Zleva: Mulletka, NoHair, VeParukaLaKastrolle a Meakádo. Samozřejmě jde o umělecké pseudonymy!

Ale dost spekulacím! V rámci článku jsem oslovila i vedoucí Příčné ulice, madam Wenai Lafayette, zda by mi o přestavbě kadeřnictví nemohla něco povědět.

Hadí král: Proč z nabídky kadeřnictví zmizely některé pěkné a hlavně oblíbené účesy a nadále tam zůstávají takové, které jsem snad na nikom ještě nezahlédla, snad proto, že nejsou moc lichotivé?

Wenai Lafayette: „Účesy mizí a budou mizet dál, protože se v kadeřnictví vyskytuje příliš mnoho stejných účesů. Mazání, které proběhlo, je pouhý začátek velkého přestavování. A taky jestli je účes pěkný nebo ne, je takové subjektivní.“  – usměje se- 

Hadí král: „Je nějaká šance, že se vyřazené účesy vrátí zpět?“

Wenai Lafayette: „Není, spíš se budete muset rozloučit ještě s dalšími.“

Hadí král: „Jak je na tom rekonstrukce kadeřnictví? Je toto finální podoba, nebo s ním máte nějaké větší plány?“

Wenai Lafayette: „Kadeřnictví se bude přestavovat od základů, už na tom s Niam pracujeme.“

Bohužel si tedy budeme muset najít jiné oblíbené účesy, případně to vyřešit stejně fikaně jako naše dušice Márč – tu přestavba kadeřnictví netrápí, protože žádné vlasy nemá! Taky jistě hodně ušetří! Aby to ale všechno nebylo jen o oplakávání starých sestřihů, ukážeme si i několik nových, madam Wenai totiž byla tak laskavá a pár ukázek mi poslala. Věřím tomu, že si po rekonstrukci mezi některými najdu své oblíbence. A jak se nové sestřihy líbí vám?

Pro Hadího krále
Christina Meadows

8 komentářů

 1. Veronica Narcissa Williamsová
  29. 10. 2021 (00:54)

  Líbí se mi, jak má HK hadí tlamu úplně ve všem!
  Mně ještě žádný účes nesmazali, tak to tak drsně neberu. Doufám však, že se na Příčné objeví i jiné typy účesů než tyto v japonském stylu. Možná to ale bude mít co dočinění s vydáním nové asijské kolekce?
  Nechám se tedy překvapit!

 2. Enselis Ismenia
  29. 10. 2021 (13:04)

  Já mám jen takový obyčejný tuctový účes a modlím se, aby také nezmizel, nejsem moc na nějakou extravaganci 🙂 Stejně jako madam Veronica doufám, že přibydou nějaké zajímavé, přesto relativně obyčejné účesy kromě ukázaných, tento styl mi moc nesedí, ale nechám se překvapit 🙂

 3. Mě mrzí, že mi zmizely jedny z vlasů, které jsem si čas od času nechala ostříhat – hlavně teda na podzim (v článku jsou pod „vlasy Larrie a Aki“). Asi by se mi líbila varianta, kdy by se daly vlasy ostříhat + nabarvit, protože pak bych si mohla hodit účes, který zůstal (v růžové) a zvolit barvu, která by zrovna odrážela náladu. A klidně bych za tu další barvu připlatila, v tom jsou ty „stejné“ účes fajn – každý si najde svoje. Z těch nových bych si asi nevybrala. Ale třeba přijde i něco dalšího!

 4. No, já jsem také takový konzervativní „suchoprd“ a ukázky nových účesů mi přijdou, na můj vkus, moc rozevláté. Nezbývá než doufat, že tam snad bude i něco v přijatelném střihu a barvě. Docela se těším, až bude přestavba dokončena (začít si rvát vlasy na účes alá Márč, na to je vždy dost času)
  🙂

  Jagga

 5. Inees Rut Gowstring
  31. 10. 2021 (18:29)

  Uff… Moje tam ještě zůstaly! Nové se mi líbí, ale přeci jsem jsem s těmi svými věčný konzervativec 😀

 6. Na přestavbu kadeřnictví se moc těším! Některé účesy moc dobře nesedí na postavičky (částečně překrývají oči, jsou moc nízko/vysoko apod.), tak snad se tyhle dočkají jen opravy místo úplného výmazu.

  Z nových se mi líbí oba pánské účesy, ale fialkový dámský má poněkud zvláštní pramínky na levé straně a černý je fakt trochu moc rozlítaný. A zase překrývá oči, což se mi všeobecně u účesů moc nelíbí.

 7. Nina Yozhinski
  5. 11. 2021 (14:53)

  Tak jsem asi ráda, že nemám tělo, když koukám na ty nové vlasy 😀

  – anonymní beztělnatec

 8. Saiph Lacaille
  2. 12. 2021 (21:04)

  Trochu mě mrzí, že odstraňování „nepěkných“ účesů je subjektivní a není to konfrontováno s nějakou statistikou, kolik lidí dané vlasy má, eventuálně s názorem veřejnosti – zmizela totiž spousta účesů, která mi ve výběru chybí, protože bych si je někdy dát chtěla, naopak zůstala spousta těch, které jsem na nikom nikdy neviděla. A jestli zmizí moje vlasy, tak půjdu asi na Márč a protestně začnu nosit plešku, protože ty jsou boží a fakt by mě mrzelo, kdyby k tomu došlo kvůli rozhodnutí jediného člověka. =D
  Na nové vlasy jsem zvědavá, snad ale přibudou i nějaké obyč, normální, které nejsou extravagantní a laděné do „asijského“ stylu – spoustě lidí se sice líbí (včetně mě), ale nosit bych je přece jen nechtěla. =)

Komentáře jsou uzavřeny.