Závěrečná slavnost očima Zmijozelu

Každoroční report z jedné z nejsledovanějších událostí na bradavickém hradě je opět tu. Pojďme si společně zrekapitulovat důležité momenty tohoto slavnostního večera plného nádherných rób a dobrého jídla. Zde najdete přehledné shrnutí všech zelených a zelenofialových úspěchů tohoto roku a nasajete trochu té slavnostní atmosféry a radosti z ocenění.

Datum konání slavnosti bylo stanoveno na 23. 01. 2022. V 18:00 se ve Velké síni sešli již nedočkaví studenti všech čtyř kolejí, ale i profesoři a zaměstnanci. Dámy měly ještě na poslední chvíli možnost si přepudrovat nosík nebo upravit účes, neboť slavnost začala s lehkým zpožděním. Poté se za řečnickým pultíkem objevil pan ředitel Nimrandir Elénére, který se tam ovšem dlouho neohřál a předal slovo inspektoru výuky. Stejně jako loni, i letos začal pan Filius menší statistikou předmětů. Jak sám trefně poznamenal, počet zapsaných předmětů se oproti začátku školního roku zmenšil o téměř dvě třetiny. To ale není případ naší primusky, Noah Limbani! Co se seminářů týká, tady dle pana inspektora Zmijozel skvěle zastupovala Ruby Élise Day!

Filius Orionis > Této statistice pak s velkým odstupem vévodí slečna Noah Limbani, která má letos vysvědčení zaplněno hned 22 záznamy.

Filius Orionis > Ze Zmijozelu si pak potlesk za aktivitu v oblasti seminářů zaslouží slečna Ruby Élise Day.

Za okamžik pana Filiuse za řečnickým pultíkem opět na chvilku vystřídal pan ředitel, aby mohl dát prostor supervizorovi soutěží, panu Tadäovi Trotterticklerovi. I on započal svůj proslov bilancí vypsaných soutěží, kterých bylo 447, zmínil ale i počet opravených příspěvků, těch bylo neuvěřitelných 7790. Od statistiky plynule přešel k udělení Řádu kouzelného pera, který získala Keša z Borové!

Tadäus Trottertickler > Momentálně tady sice s námi není, ale to nevadí! Letos si Řád kouzelného pera odnese kolegyně Keša z Borové, které za veškerou práci na soutěžích moc děkuji, pevně věřím, že ji vášeň k soutěžím neopustí a i nadále se soutěžím bude věnovat. Moc gratuluji!

Dle obvyklého programu poté následovalo udílení Cen zakladatelů. Ke slovu se tedy dostali kolejní ředitelé. Madam Veronica letos opět (ne)překvapila nejdelším proslovem, který ale zahřál u srdce nejednoho zeleného či zelenofialového. A nejen je! Jako každý rok vám nabízíme jeho přepis. Pro zvětšení klikněte na pergamen.

Řád Salazara Zmijozela získala prefektka a šéfredaktorka Hadího krále, Christina Meadows. Christina se již v prvním ročníku dostala do úzkého vedení, kdy si na hruď připnula stříbrný plíšek, ještě předtím se stala nedílnou součástí zasedačky. Ve třetím ročníku si k prefektským povinnostem vzala na starost i kolejní časopis. Je známou krotitelkou nezvladatelných háďat a potkáte ji na hradě téměř v jakoukoliv denní dobu. S oblibou se věnuje Ďáblově jámě a koštování roztodivných nápojů u Tří košťat.

Dále se u pultíku objevila madam Anseiola Jasmis Rawenclav, která zhodnotila úspěšnost letošních zkoušek. Ze zelených bohužel letos nikdo OVCE neskládal, což ale znamená, že se můžeme na další ovečky těšit v následujících letech! Slova se následně ujala šéfredaktorka Denního Věštce, Theresa Veilin Brendi. Její milou povinností je mimo jiné i udělení Řádu ostrého brka, kterého se letos bohužel nedočkal nikdo.

Theresa Veilin Brendi > Přesto doufám, že všem stávajícím, a třeba i novým, redaktorům vydrží chuť a elán do psaní. Zdar hradní novinařině a příjemný, poklidný večer!

Ke slovu se dostala i studentská rada, kterou zastupovala havraspárská prefektka, Melanie Abott. Studentská rada se letos opět rozhodla neudělit řád Spiritus magicus, což se nedá říct o řádu Vox scholaris, který si za důkladnou práci v oblasti výuky, kreativní zadání úkolů a kvalitní zpětnou vazbu vysloužila Veronica Narcissa Williamsová!

Melanie Abott > Letos se Rada rozhodla udělit pouze jeden řád, a to Vox scholaris. Poputuje k profesorce, na kterou slyšíme jen samou chválu. Její hodiny jsou zajímavé, originálně pojaté a zábavné. V úkolech potom využijete i znalost rpg (role playing games), což je velice zajímavé zpestření domácích úloh. Její zpětná vazba je rychlá, ale přesto konstruktivní, což nám pomáhá posunout naše vypravování o krůček dál. Již v minulých letech si od nás, jakožto Rady, vysloužila několik pochval, a tak jistě nikoho nepřekvapí, že mnou popsanou slečnou profesorkou není nikdo jiný než madam Veronica Narcissa Williamsová! Moc gratuluji!

Konec slavnosti se již nenávratně blížil, proto bylo na čase vyhlásit vítěze obou pohárů, o něž koleje každoročně usilují. Oproti loňskému roku se zmijozelští ani nesnažili skrývat nadšení z toho, že za sebou mají tři úspěšné famfrpálové zápasy, tedy pohár!

Nimrandir Elénére > Dámy a pánové, vítězem Školního famfrpálového mistrovství ročníku Zima 2022 je a famfrpálový pohár získává….
Nimrandir Elénére > tým koleje ZMIJOZEL!!!

 

Následovalo vyhlášení školního poháru, který Zmijozel sice nezískal, ale co není, může být. Had totiž nikdy nespí!

Gratulujeme všem oceněným, pochváleným a děkujeme za jejich práci a snahu v uplynulém školním roce. Zároveň přejeme mnoho sil do následujících let, kdy se snad z úspěchů zmijozelských budeme těšit stejně jako doposud, ne-li ještě víc!

Pro Hadího krále

Ferdinand

1 komentář

  1. Veronica N. Williamsová
    30. 1. 2022 (17:18)

    Skvělé shrnutí, Ferdo! Já věděla, že když ti ve sklepení nechám pár zbloudilých studentů, že chytneš psavou! B-)

Komentáře jsou uzavřeny.