Čarostorky 13: Hrabák

Příběh, jehož pokračování jste zvolili vy! Každá Čarostorka (alias čarodějná historka) v sobě snoubí špetku fanfikce, hrstku crossoveru a kopu té zvláštní literární magie, která umožňuje, že se neuvěřitelné může stát skutečností.
U každého dílu Čarostorek naleznete možnosti, z nichž si můžete vybrat v komentářích, kam se příběh bude dál vyvíjet.
Všechny starší díly si můžete připomenout ZDE.

„To nebude problém,“ opáčila Elle sebevědomě, „mám totiž v kabelce…lak na nehty!“

Hagrid na Elle nechápavě zamrkal.

„Říkal jste, že hrabáci mají rádi lesklé věcičky. A tohle není obyčejný lak na nehty, ale limitovaná edice EXTRA SILVER SHINE, která ladí ke kabelkám Luise Vuittona. Stačí, když si nalakuji nehty a šikovně ruku nastavím proti sluníčku…“ Jak řekla, tak také provedla.

Eh, taková mudlvěcička a dovede blejskat přímo hrabákovi pod nos, to jsem teda vůbec neznal,“  divil se Hagrid, když úspěšně odchyceného hrabáka předával Elle.  Prohodili spolu pár dalších slov o tom, k čemu se chystá Elle hrabáka použít a Hagrid ji nasměroval na palouček, kde by měly růst ony vzácné královské lanýže. Trik s hrabákem, který si lanýže nacpal chamtivě do své kapsičky Elle vyšel podle jejích předpokladů, ale ani nablýskané nehty nepřesvědčily hrabáka, aby se jich ze své kapsičky vzdal. A tak byla Elle nucena donést Snapeovi na lektvar lanýže i s hrabákem.

Snape pozvedl obočí, když mu Elle předložila zvířátko na pracovní stůl a vysvětlila, že neví, jak dostat lanýže ven z hrabáčí kapsičky. Snape se zamračil a položil vcelku logickou otázku: „A zkusila jste toho hrabáka obrátit vzhůru nohama a vyklepat obsah jeho kapsy ven?“

„Propáníčka, abych mu nějak neublížila!“ zděsila se Elle.

Snape tedy z hrabáka vyklepal kýžený obsah sám a rozhodně neměl vlídnou náladu, kterou by povznášela hrabákova roztomilost.

„Tak. Lektvar připravím, jak jsem slíbil. Ale vy, slečno Woodsová, mi nějakou dobu nechoďte na oči. Pošlu vám sovu, až bude lektvar hotový.“ A s těmi slovy ji vyšoupl před dveře svého kabinetu.

Elle tedy šla za Nevillem, který na ni pořád ještě čekal u ďáblova osidla a mezitím podrobil místo podrobnému zkoumání a zajišťování stop. Našel i kus černé látky na trnech ostřužiní na okraji jámy, o kterém byla Elle na sto procent přesvědčená, že patří jistojistě Darth Vaderovi . Neville ji sice trochu zviklal v přesvědčení, že černou nosí přece i Severus Snape, ale nakonec se shodli, že by si Snapea se světelným mečem ani jeden z nich představit nedokázal. Usnesli se, že mezitím než bude léčivý lektvar pro osidlo připraven se…

[poll id=“2″]

Pro Hadího krále
Gita Hrdličková

 

7 komentářů

 1. Veronica Narcissa Williamsová
  20. 8. 2022 (03:27)

  Uz ted je to chaos, ale to je jen dobre! 3:)

  Tesim se na dalsi dil ♡

 2. Tak jsem si přečetla všechny předešlé díly a jsem nadšená! Něco, kde se sejdou HP, pravá blondýnka a Mistr Yoda 😀 To je teda něco Těším se, kdo do party přibude příště 😀

 3. Morirgan Starlight
  3. 9. 2022 (23:31)

  Takový tutorial na hrabáka od Snapa, který samozřejmně vyzařuje lásku, vtipně napsané.

Komentáře jsou uzavřeny.