Novoroskop zmijozubým pohledem

Co může být horší než konec roku? Leden a začátek nového roku. Jestli už máte bramborový salát snědený, poslední vánoční výzdobu sundanou a novoroční předsevzetí sepsaná, je čas přeleštit věšteckou kouli a zjistit, co vás čeká, co vás trefí a co vás mine.

Je to tak. Hadí král si pro vás připravil domácí, čerstvě zaznamenané věštby s kapkou pikantnosti pro rok 2023. Ne vše je hned na první pohled jasné a mnohé věštby pochopíte, až bude příliš pozdě. No na co čekáte, jen si dejte. Váš hradní osud se skrývá v následujících řádcích… a to si pište, že vás to bude zajímat, co ta přeleštěná a nablýskaná věštecká koule prozradila.

Jste zrozeni ve znamení Vodnáře? Nečekejte v tomto roce žádné ovace. Že všechno dopadne špatně, to je naprosto jasné. Cokoli začnete v zimě, na jaře nebo v létě, nedokončíte to, skončí to bídně. Nevěřte sobě, nevěřte svojí mámě ani svojí dietě. Máte-li jako mazlíčka kluběnku, počítejte s častou nakousnutou svačinou. Nechoďte bez ponožek do učeben, ať už jste student, nebo profesor. Nachladíte se hned první den, zbytek roku bude usmrkaný horor. Mějte u sebe neustále onyx, jantar nebo jadeit. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit jako těžítko na čerstvě popsané pergameny. Vyhněte se Rosmertě každou neděli a úterý, hrozí, že vás požádá o mytí nádobí. Kupte si snáře, je to vhodné čtivo pro Vodnáře.

Puntičkářské Ryby, ty by ve všem hledaly chyby. A taky je najdou. Říká se, že když něco usilovně hledáte, vždycky to najdete. Ať už se to týká errorů, blech v kožichu vašeho hafoně nebo pravopisných chyb ve vašem úkolu. U Merlina, v roce 2023 nic nehledejte. Zblázníte se z toho. Ztratí se vám čtecí brýle, sova nebo klíče? Vykašlete se na ně. Kupte si raději nové, netrapte se ve ztrátách a nálezech. Jestli máte kamarády, nemějte jim za zlé, že s vámi nechtějí chodit na čaj o páté. Nemáte-li kamarády, vezměte mazlíčka do parády a užijte si čajový dýchánek s ním. V lichých měsících budete mít méně štěstí. V sudých měsících nebudete mít štěstí vůbec. Snažte se nevynechávat snídaně, jelikož se může stát, že svačiny vám budou spolužáci či kolegové požírat. Jestli nejste puntičkář, pak jste bordelář.

Beran ví, že rok 2023 bude prostě divnej. Akceptujte tenhle fakt a bude vám hej. Snažte se nemnožit mezi sebou mazlíčky, kteří jsou si sourozenci. Plod jejich lásky vám může vytvořit vrásky. Obloukem se vyhněte předmětům z kategorie knihomolství, akutně vyřešte moly požírající váš šatník plný kousků z NiTi. Rozhodování a výběr vám nic neříká, máte špatnou ruku. Radši to nechte na náhodě, vyjde to stejně. Kdo vám nejlépe poradí? Vaše máma, to je jasný. Pondělky budou krušný, proto si dobrou a kvalitní kávu dejte. Že jste student? To je smůla, avšak ty pondělní chmury nakonec přejdou – v úterý. Ve studených měsících se vás může držet špatná nálada. Bodohroťte, ať vás ta nálada přejde, neboť kvůli ní spadnete do deprese. Ooops, to zní fakt hrozně. Noste křišťál kolem krku, kolem kotníků a možná i čela. Ničemu to nejspíš nepomůže, ale lidi si vás budu víc vážit (kg).

Býk, nebo nebýt? Kdo to má vědět? Vy určitě ne. Jestli máte nějaké plány, můžete se spolehnout na to, že retrográdní Merkur vám je rozhodí. Výhodou je, že se v tomto roce můžete vymlouvat, že za všechny nezdary může právě retrográdní Merkur. Nemáte napsanou esej? Dostali jste trolla nebo kopačky? Zkazili jste, co se dalo? Nedostali jste dárek k narozeninám? Nemáte styl? Hoďte to na r-e-t-r-o-g-r-á-d-n-í-M-e-r-k-u-r. Vaše finanční situace bude stejně tíživá jako kdykoli jindy v jakémkoli jiném roce. Každý lichý týden budete stát před obtížným rozhodnutím: Co ještě budete muset prodat, abyste si mohli dovolit nový módní kousek z PÚ, který vám stejně nesluší a ve finále ho vlastně ani nebudete nosit? Netrénujte létání z astronomické věže. Toho Forcera by byla škoda. V případě potřeby zvolte Zefyra. Nemalujte prasátko na zeď dívčí umývárny. Nosí to smůlu.

Milí Blíženci, hvězdy vám budou letos mnohem blíž než kdy dřív. Obzvlášť za úplňkové noci si dávejte pozor, aby vám nespadl asteroid na hlavu. Sovy vám budou letos hodně odpočívat. Možná kvůli špatné konstelaci hvězd, možná z trucu. Neváhejte proto využít služeb České pošty. Je lepší dopis ztratit než ho neodeslat vůbec. To samé platí i pro vaše kamarády a polovičky. Je lepší je ztratit než pozvat k vaší mámě domů. Při vaření lektvarů si dávejte pozor, neboť v roce 2023 budete mít obě ruce levé. BOOM, provází vás spousta výbuchů. A kupujte si rukavice ve dvou kusech pro levou ruku. To samé se týká bot, budete nosit jen levé páry. A ranní vstávání? Každý den levou nohou, na to si zvykejte. Ale dobrá zpráva je, že se naučíte psát a kreslit levou rukou. Že jste leváci? Hm, vás čekají samé levárny. Držte se levého chodníku a vždy zatáčejte doleva. Stále jsou tu ty asteroidy, které vám mohou spadnout na hlavu.

Není dobré být ve znamení Raka v roce 2023, neboť vás bude pronásledovat zlá a ošklivá straka. Nenoste drahé ani blyštivé věci, pro své bezpečí noste pouze věci na rozpadnutí od Veteše. Své milované mazlíky do zvířecího útulku dejte, předmětům o kouzelných tvorech se vyhýbejte. Všechna zvířata a kouzelní tvorové vám letos přinesou obrovskou smůlu, a pokud si zlomíte Forcera, budete na tom ještě dobře. Sežeňte si opál nebo vltavín, do hrnku ho dejte a nápojem ho zalijte. Nemusíte to ani pít. Pokud nechcete propadnout, zapište si všechny předměty, u kterých si řeknete „ani náhodou“. Jako profesor či zaměstnanec se vyhýbejte nováčkům, neboť stejně jako zvířátka jsou i oni magnetem na smůlu. Nechoďte do Godrikova Dolu k jezeru, když kalendář hlásí začátek měsíce. Jezerní lid vás o kapesné a výplatu obere. Nebo vás obří oliheň prostě sežere.

Jeminánku, být Lev, to prostě nechcete. Tento rok je ve znamení plešky a Lev o hřívu přijde. A zbylých jedenáct znamení zvěrokruhu též. Čeká vás těžký boj o každou paruku, příčesek, klobouk či buřinku. Ti méně šťastní budou rádi za sáček od svačiny nebo budou prostě chodit na Márč. Pleška bude příčinou všech vašich problémů a neúspěchů. Dostali jste špatnou známku? To ta pleška! Nevzali vás na pozici kolejního ředitele? Jste moc plešatí! Nikdo se s vámi nechce kamarádit? Protože jste plešoun! Famfrpálová přilba vám klouže po hlavě? No jo, zas ta pleška. Veškeré vaše životní úspory skončí v kadeřnictví na PÚ, které se může a nemusí uzavřít kvůli plánovaně neplánované rekonstrukci. Nakonec budou plešatí i vaši mazlíčci. Majitelé koček se budou moci chlubit vzácnou nahatou kočkou. Věčná škoda, že nahaté kočky nemá nikdo rád. Jsou drahé a agresivní. Nechte si pročistit čakry. Sice vám to nepomůže od plešky, ale zato je budete mít čisté.

Panny, ty to letos mají marný. Nic vám letos nesedne, ať už to budou drahé šaty z T&T, místo na semináři nebo jídlo od školních skřítků. Nedá se nic dělat, v ideálním světě zalezte do kolejky či kabinetu a přečkejte rok. Na nezdary mňoukejte, k ničemu to sice nepovede, ale na vaši psychiku to bude ideální. Meditujte, protože kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Zkuste sníst pár mandragor, pokud jste moc chudí na to, abyste se polévali lektvarem mládí a krásy. Jestli jste na lektvar moc mladí, sáhněte po lowcost pytli na hlavu z NiTě. Ooops, cokoliv z butiku NiT je už nedostupné. Hodně spěte, pokud vás meditace přestane bavit. Čím víc budete spát, tím rychleji tenhle rok uteče. Strčte růženíny pod polštář a matraci. Růženíny navodí pocit blízkosti a taky pár modřin. Pokud nemáte kamarády, kupte si plyšáky. Jestli se přistihnete při tom, jak na plyšáky mluvíte, vězte, že prožíváte fakt hodně špatný rok. Neříkejte o plyšových kamarádech svým spolužákům či kolegům, jinak zbytek roku strávíte u svatého Munga.

Drahé Váhy, vaše váhavost bude mít velký dopad na celý rok 2023. Do které kolej chci a do které nechci? Bodohrotit, nebo vydělávat galeony? Vypsat soutěž, nebo opravit úkoly včas? Fandit na zápase Mrzimoru, nebo Havraspáru? Vzít si k zeleným šatům růžové, nebo fialové ponožky? Krupicovou kaši míchat, či nemíchat? Kluběnka růžová, nebo strakatá? Jít na KT, nebo na IT? Maškvorky, nebo čaroku? Otázky, samé otázky a těžká rozhodnutí! Ale čím déle budete váhat, tím víc své rozhodnutí oddálíte a nakonec se objeví někdo, kdo to rozhodne za vás. Může to být vaše sova, žába, máma nebo snad spolužák z jiné koleje. Než se nadějete, bude končit rok a vy se budete muset jenom rozhodnout, kde oslavíte Silvestra. Sežeňte si měsíční kámen. Ten se špatně shání, takže vás to na pár týdnů zabaví. Pořiďte si kyvadlo, které bude v mnohém rozhodovat za vás. Nevíte, co dát přátelům k Vánocům? Tak jim nedávejte nic. Je lepší dárky přijímat a rozbalovat než vybírat a balit.

Tenhle rok bude Štír na štíru nonstop. A také byste si měli dávat pozor na škrkny a skřeta Zlořáda. Budou na vás číhat na každém rohu. Než se neustále ohlížet přes rameno, bude praktičtější si pořídit třetí oko. Investujte do lotroskopů a lepších horoskopů, vyplatí se vám to. Přátelům důvěřujte až po pořádné dávce veritaséra. Nepřátelům můžete zaručeně věřit, že to s vámi nemyslí dobře. Než si pořídíte mazlíčka z množícího spolku, proklepněte jeho rodokmen, geny, chovatele a plodnost. Nekoukejte jenom kolem sebe, ale také nad sebe. Stačí špatné postavení hvězd, a můžete považovat celý den za ztracený. Občas se koukejte i pod sebe, jestli vám někdo nehází klacky pod nohy. Nebo jestli tam není kámen, o který můžete zakopnout. Jestli sbíráte body, ujistěte se, že je sbíráte své koleji. Pokud se snažíte vydělat nějaký ten galeon, ověřte si, jestli doputuje na vaše konto, nebo kolejní. Když si budete pořizovat nebinární oblečení, nemusíte si ověřovat, jestli je daný kousek dámský, nebo pánský.

Střemhlaví Střelci, ať už máte na rok 2023 jakékoliv malé či velkolepé plány, všechno zrušte nebo přesuňte minimálně na rok 2025. Nic vám nevyjde. Ani kolekce na PÚ, ani vysněné předměty, ani denní obědové menu, ani výhra poháru, nic. Vůbec v nic, nic, nic nedoufejte. Berte tento rok jako boj o přežití, edice Hogwarts Survivor. Pokud jste se už vyhrabali z deprese po Hunger Games v butiku NiT, připravte se na to, že musíte ukořistit aspoň poslední donut k snídani po hladových nováčcích. Budete muset bojovat o poslední volná místa na předmětech, aby vás nevyhodili ze školy. Budete se rvát o starého Zefyra, aby na vás nevyšel Smeták, který se v podstatě neodlepí od země. Šálek kvalitní kávy po ránu čeká jen na toho nejvytrvalejšího fialového. A jen ten nejoddanější hradní fashionista si pro sebe urve poslední kus čehokoli z nejnovější kolekce jako trofej. Buďte připraveni. Buďte připravenější než ostatní. Vystřelte jako první a třeba tento rok přežijete. Vše je ve hvězdách, pokud nejsou zrovna ve velmi špatné konstelaci.

Kozoroh ví, že pokud nechce epicky selhat, je bezpečnější si stanovovat malé cíle. Nemusíte se hned stát Snaživcem roku, když stačí, abyste si jako cíl dali nedostat trolla v prvním termínu. Nebo aby vás nevyhodili ze školy, když jste nemožní a nestihnete se zapsat na výuku. Je důležitější vědět, kde je hřiště, než třímat nad hlavou famfrpálový pohár. K úspěchu se dostanete malými mikrokroky. Sice ne letos, ale třeba za další dva tři roky. Nechoďte do Ďáblovy jámy v pondělí, středu a sobotu, protože v těchto dnech tam bude tak špatná energie, že to ovlivní vaše úterky, čtvrtky a pátky. V neděli nedělejte vůbec nic, neboť je to den, který je nejvíc náchylný k nehodám, náhodám, nemocem, špatným známkám, prohrám, neúspěchům, špatným vztahům a smůle. Letos na termínové neděle tedy rovnou zapomeňte. Nejezte Bertíkovy fazolky, udělá se vám špatně. Neházejte po ostatních dýňové bomby a další věci, vrátí se vám to nastotisíckrát. Nechoďte do školní kuchyně ani do dívčí umývárny, a už vůbec ne ke Třem košťatům. Ta negativní energie je všude kolem vás a číhá na příležitost, aby vás mohla spolknout.

No, vlastně ty horoskopy nemám ráda. Nevím, jak vy, ale já osobně na horoskopy nevěřím vůbec. Přijde mi, že ty horoskopy vymýšlejí lidi, kteří si potřebují nutně vydělat na finální nákupy v butiku NiT. A teď vážně. Přispějete chudým zeleným redaktorům, že ano? Za Zmijozel vám přeji krásný nový rok. Váš rok bude přesně takový, jaký si ho uděláte. Tak ať je šťastný, zábavný a plný pohody nejen na našem hradě, ale i mimo něj. Samozřejmě, že váš osud je ve vašich rukou, a ne v tomto novoroskopu.
Pro Hadího krále
Nessa Naiadés

16 komentářů

 1. Enselis Ismenia
  10. 2. 2023 (21:56)

  Tak teď váhám.. mám jít ten měsíční kámen shánět hned nebo až za týden? … boží článek! 😀

 2. Jdu si koupit snář. Tohle rozhodně nebudu brát na lehkou váhu!
  Perfektní novoroskop! ❤️

 3. Markét Maky Modřinková
  13. 2. 2023 (14:19)

  Já když něco usilovně hledám tak to nikdy nenajdu :/ Zase když něco ztratím a koupím si novou věc tak budu mít doma velehory věcí 😮 A co pak s tím milé hvězdy?

 4. Pro nás Střelce bude lepší jen tak si hovět za kamny a nic nedělat. To pak nehrozí, že nám nic nevyjde 🙂

 5. Trochu mě uklidnilo, že i když mě čeká v tomto roce spoustu výbuchů, pořád budu mít obě ruce – sice obě levé, ale funkční. A asteroid na hlavě by mohl být skvělým doplňkem!

 6. Hope Chainless
  19. 2. 2023 (23:02)

  Při čtení předpovědi pro střelce jsem váhala, jestli se nezahrabat ke svému hadovi do terárka a nepřečkat tam rok. Až když jsem si přečetla ostatní znamení, ulevilo se mi, že v tom nejsem sama 😀 Suprově sepsanej článek 🙂

 7. Chápu, letošek mám prostě prospat a doufat, že příští rok bude lepší! 😀

 8. Asterin Levon
  21. 2. 2023 (03:15)

  No tak to pro mě letos vypadá fakt bledě 😀 To hned někomu zvedne náladu.

 9. Christina Meadows
  21. 2. 2023 (06:38)

  O hřívu už jsem přišla, tak doufám, že to je jen náhoda a ten zbytek mě mine! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.