Famfrpálová sezóna zahájena, nažhavme košťata!

Famfrpálový pohár.

Klenot mezi trofejemi kouzelnického světa. I když se zdá, že jej jeho kolega Školní pohár mírně zastiňuje, přesto má své osobité kouzlo.

V čem ale spočívá?

Že by to bylo v oslňující dramatičnosti? V tom neuchopitelném a nepopsatelném momentě, kdy vás hra uchopí za srdce a nekompromisně vtáhne do děje? Od okamžiku kdy usednete do hlediště pro vás existuje jen letecký prostor, čtyři jedinečné míče, čtrnáct hráčů s fanatickým odhodláním hrát třeba až do padnutí a… komentátor. Nic jiného už není důležité. Jen čirá vášeň pro hru. Jen FAMFRPÁL.

Každoročně se utkává hrstka nejschopnějších famfrpálových hráčů z každé koleje a jejich týmy spolu svádí dechberoucí souboje o jednotlivá vítěžství, která dovedou nejchopnější tým roku až k Famfrpálovému poháru, který s hrdostí ponese jména vítězů. Tak tomu bylo až doposud.

Letos se však na scéně nečekaně objevuje tým pátý.

Tvoří jej vesměs bývalí hráči studentských týmů. Ne, nejsou to vykopávky z hlubin Ošetřovny či sanatoria U sv. Munga. Jsou to zfialovělí, bývalí studenti Bradavic a nastupují jako tým Profesorstva.

Jak se jim to povedlo zatím není známo. Jisté je, že v tom musí být zapletena Gumová kachnička, neboť žádný jiný magič není natoliko mocný…

Ale ať už to bylo jakoli zařízeno, letos poprvé to bude více než tradiční souboj mezi Havraspárem, Mrzimorem, Nebelvírem a Zmijozelem.

Budou stačit profesorští hráči svým mladším kolegům? Budou jim co platny zkušenosti z let minulých? Zajímá vás náhled do zákulisí jednotlivých týmů? Pak zůstaň te s námi a naším Famfrpálovým speciálem a dozvíte se více.

Vlastním fofrobrkem
Alcielle Alcine Elenie