Módní Nevkus podruhé

Z předalekých dálek k nám zavítaly dvě módní policistky slečna Christianna Diórová a slečna Prada de Lacoste. Doslechly se totiž, jak to u nás na škole chodí s módou a rozhodly se, že to tak nemůžou nechat. Přijely tedy, aby vám ukázaly, že krásná slova muže: „Ve všem vypadáš úžasně.“ nejsou vždy pravdivá.

Hadí král má teď jedinečnou možnost přinést vám jejich kritiku přímo až domu. Nelekejte se jejich ostrého jazyka. Přece jen nejsou zdejší.

Christianna Diórová: Vítejte u pokračování Módního Nevkusu. Znovu jsme se s mou kolegyní porozhlédly po chodbách hradu a vybraly jsme pro vás ty čtyři nejzajímavější modely. A jaké?

Prada de Lacoste: Ano, ano, bonjour, mon cher čtenáři. Podíváme se na to.

Světe div se ale co nám to přišlo na oči v chodbách hradu, tomu jsem sama nevěřila. Má kolegyně mě musela štípnout, abych si byla jistá, že slečna Brianag opravdu má na sobě takové množství krásných barev, které společně tvoří jeden nepopsatelný hnus. Kdybychom slečnu tak nějak řízli, dá se říct, v pase mohli bychom oznámit, že její nohy společně s hnědými botkami, kostkovanými punčocháči a hnědou sukýnkou vypadají přijatelně ne-li velmi půvabně a hezky. Ale to by nesměla existovat horní polovina těla. Slečna má krásné modré oči a proto by mi nevadilo modré triko zkombinované s modrými návleky na rukou ale, pane bože, co za kus hadru si to natáhla na krk? Já chápu, že je zima ale tohle? Tohle se hodí tak maximálně schovat někam pod kabát. A o klapkách na uších ani nemůžu mluvit. Vždyť jsou růžové.

Ne opravdu, kdybychom slečnu rozřízli na 3 části. Nohy trup a hlava. Je každá část perfektní (až na ten šátek, ten bude odporný kdykoliv). Nicméně společně tyto části tvoří jeden opravdu, opravdu odporný celek. Proberte se. Hnědá s modrou nejsou kamarádi!

Christianna Diórová: Mně se neskutečně zalíbila kombinace modrého trička společně s tím jakýmsi páskem (nevím, jak tomu tady říkáte)! Za to tleskám. Ale jak řekla kolegyně, ten zbytek k tomu absolutně nepatří. Nesnáším ty modré návleky, vůbec se nehodí. Nemluvě o růžových klapkách a pro více barev – punčochy. Slečno, máte doma zrcadlo?

Christianna Diórová: Na začátek bych chtěla říct, že slečně Adrianě strašně závidím. S takovouto barvou pleti si můžeme dovolit bílé letní šatičky a případně i křiklavě růžové kalhoty. Tmavá pokožka vyvolává krásný kontrast, který když správně využijeme, tak to budou body pro nás. Adriana zvolila Elfí obleček, který s její pletí opravdu kontrastuje. Chválím jako doplněk i čelenku, která ladí nejen barevně, ale i stylově. Každopádně by to chtělo nějaký doplněk ve formě řetízku či náramku, protože takto to působí velice lacině, jako kdyby toho slečna chtěla mít na sobě úmyslně co nejméně. Taktéž bych doporučila nějaké vyšší boty typu kozačky nebo nějaké provázkové, případně nějaké vhodné silonky či něco podobného. Nejen z hlediska toho, že vám bude větší teplo, ale také to lépe vypadá a boty nepůsobí jako kdyby jenom šly kolem a nááhodou se nazuly na vaše nohy. Ale snažně vás prosím, dejte pryč tu žlutou gumičku!

Prada de Lacoste: Slečna Adriana. Ano, má nádhernou pleť. Jen mi přijde, že by své oblečení měla volit do trochu méně světlé barvy. Přijde mi, že strašně moc svítí. Je to skoro jak světluška. No ale i tak je na tom stále lépe než polovina hradu.

Christianna Diórová:  Ach, pomoc? Slečnu Elanis jsem na hradě potkala hned první den a potkávala jsem jí i další dny a vždy byla krásně oblečená! Co se stalo, že na sebe byla přinucena obléknout… toto? Bolí mě z toho oči! Ehm, dobře, chtěla bych slečnu pochválit za sledění barev. Máme tu klasickou kombinaci černé a bílé, kterou oživuje červená, je tedy vidět, že jsme Elanis neztratili z módního hlediska úplně. Ono by to zase nebylo tak špatné, kdyby zahodila ty noty, to fialové chroští ve vlasech. A vůbec, kdo chce ve vlasech nosit pugét fialového čehosi?! Masku bych nechala, je příjemným zpestřením. Ale ty rukavice také dolů, vypadají spíš jako zaprané, než bílé. Brr. Pokud na tom medvídkovi trvá, tak ať si ho nechá, no. Ale ty noty mě opravdu pobavili, to jsem na svých cestách po světě ještě neviděla, že by noty mohly sloužit jako módní doplněk!

Prada de Lacoste: Moje oblíbená slečna Elanis. Žena s velmi dobrým vkusem. Tentokrát musela asi vstát špatnou nohou. Kdyby nechala doma fialové kanzaši, egyptskou masku, toho medvídka noty a rukavice udělala by líp. Jelikož jsem tuto slečnu nepotkala poprvé věřím ,že dnešní model byl jen výjimka neboť slečna měla nějaké povinnosti a musela takto vypadat. Jinak si to ani neumím představit.

Prada de Lacoste: A konečně jsem na hradě narazila na nějakého elegantního pána. Tohohle mladíka jsem si prostě musela vyfotit. Vždyť se na to podívejte. Dokonalé sladění barev. Dokonalý styl. Dokonalá čest koleji. Jen těch prkotinek by sebou mohl tahat trochu méně. I tak je ale vidět že někteří muži prostě mají styl. Mladého muže jsem si nejdříve zaměnila s někým z profesorů, neboť z něj zářila inteligence a vědění ale později jsem pochopila, že je student a proto před ním musím smeknout. Jako student se opravdu umí oblékat. Zvlášť když přihlédneme na to, jak si studenti těžko přivydělávají. No a dále tomu nemám co dodat.

Christianna Diórová:  Pan Nebelbrach opravdu ví, jak zacházet se svým šatníkem! Líbí se mi kombinace, slazení, všechno. Jen bych doma nechala tu sochu papouška, která se opět opakuje nebo pochodeň. Halda sněhu ve mně vyvolává spekulace. Co mladý pán skrývá pod sněhem? Že by mrtvého lva?

To je od nás pro tentokrát vše. Těšíme se na vás příště ve speciálním vydáním, kde se zaměříme na modely, na které jsme narazily na vánoční besídce!