Přejete si od Fleutýnky

První, a zatím jediné, dva dopisy, co jste napsali Fleutýnce a pro své kamarády (co si budem nalhávat, Fleutýnka to sama celé neutáhne a kamarádi si oddechnou, když budou vědět, co vám dát), přece nechcete dostat něco, o co vůbec nestojíte.

Milá Fleutýnko.

Víš, hodně jsem přemýšlela, co bych si letos přála k Vánocům no a jelikož věřím, že sama moc dobře nevíš, co bys mi měla přinést, tady mám pro tebe pár rad.

Tak za prvé. Vykašli se na nějaká plyšová stvoření, co většinou vypadají jako hromádka rozteklých bertíkových fazolek. Ani pro někoho užitečné věci jako teplé ponožky, pyžamo či nedejsalazare nějaké nerozbitné zrcadlo pro mě prostě nejsou tím pravým dárkem. Mě potěší jiné maličkosti.

Tak například. Hrozně moc bych si přála Irské šaty. To víš, oni jsou prostě dokonale zelené a viděla jsem je na PU snad jen jednou ve svém životě. Což je teda nepochopitelné, neboť už nějaký ten pátek na živu jsem, a pokud vím tak svátek svatého Patrika se slaví každý rok, ale asi pracovníci PU mi nechtějí udělat radost a znovu objednat tyto šaty. Takže prosím ty mi přines.

Další dárek, který by mi udělal radost, je had. Ne žádný plyšový. Takové vycpané potvory klidně dál nos Mrzimorským, Havraspárským nebo Nebelvírským. Ale já zmijozelská čistá krev toužím po hadovi živém. No vždyť si představ že chudák náš bazilišek Ferdinand nemá žádného kamaráda na pokec. Jako ano, má sice Esmeraldu, ale co hadoženská může tušit o hadomužských problémech že? Jistě chápeš tedy, že mé přání mít hada není vůbec sobecké, neboť já si ho přeji čistě jen z lásky k Ferdinandovi, aby si měl s kým občas popovídat. Prostě myslím na Ferdinandovo blaho. No, a kdyby toho hada dostal každý člen naší koleje…To už by si pak Ferdinand mohl kamaráda i vybírat. A věř mi, s některými hady se prostě kamarádit nedá.

V neposlední řadě bych si přála nějakou super vybavenou pokladnu. Přeci jen už jsem nějaký ten pátek pokladníkem naší koleje a musím tedy do pokladny chodit několikrát za den. No a víš ono v té naší pokladně je zima. Docela velká zima. No a kdo pak má těma zmrzlýma rukama počítat tolik galeonů. Proto bych chtěla pokladnu pěkně vyhřívanou. Tady máš seznam, co všechno by mělo být v naší kolejní pokladnici.

– Vypolstrovaná místnost pro pokladníka. Pěkné vypolstrované židle, potažený zeleným sametem, stříbrný mahagonový stůl, stříbrná pera, inkoust, několik stohů pergamenu, nějaké větrání aby tu nebylo zatuchlo, také bych si tu přála malý věšáček na klíče od pokladny, abych je také měla kam odložit, přece jen do kapsy se mi nevlezou. A hlavně nějaké malé okénko pro sovy, přece nebudu chtít, aby mi kakaly na galeony.

– Vbudovaná kniha příjmů a výdajů (aby mi jí lidé nekradli)

– Velké nástěnné počítadlo

– Váhy pro kontrolu pravosti galeonů

– Samozřejmě by pokladna měla mít nějaký pěkný úložný prostor pro peníze nebo alespoň koberec. Opravdu nechci, aby se mi galeony válely po zemi.

Co však je nejdůležitější. Chci, aby moje nová pokladna měla klíč. Chci krásný a nový neloupatelný klíč od pokladny, který za prvé budu vlastnit jenom já a za druhé nebude tak těžký jako ten stávající. Víš, také by se mi líbilo, aby moje nová pokladna neměla okno. Opravdu se mi nelíbí, že každý si do pokladny může nahlédnout a hned vidí, kolik máme peněz a tak. Přece když mi jednou byla svěřena tato funkce měla bych mít nějakou výhodu oproti ostatním. Jenže tu nemám, neboť všichni do pokladny vidí co se v ní děje. No řekni jak má člověk tunelovat když každý vidí kde a kam se sprce kutálejí. To prostě nejde. Ano chci novou pokladnu!

Taky bych tě chtěla poprosit jestli by si neposlala pár skřítků kteří by za mě dokončili ten tunel jenž vede k Nebelvírskému kolejnímu kontu. To víš, starat se o konto, dělat úkoly, občas se taky ukázat že existuju je už samo o sobě dosti časožroucí činnost a tak mi na kopání nezbývá moc času. Ty skřítky bych opravdu využila. A poté co by tunel dokopali a pak ještě vykopali ty zbylé dva do Havraspáru a Mrzimoru poslala bych ti je zpátky.

To je myslím z mých přání vše. Vím že nejsou nijak malá ale víš co? Vždycky jsem o vánocích byla skromná a nic jsem si nepřála. Teď si přeji tohle neboť vím že to potřebuji. A hlavně si to zasloužím, neboť jsem byla celý dlouhý rok velmi, velmi ale opravdu velmi velmi hodná a pracovitá holka.

Děkuji ti Fleutýnko moc za dárky co mi přineseš.

Přeji pěkné pořízení.

A nezapomeň dárky pěkně zabalit.

Elanis

PS: A vlastně bych ještě chtěla kytici růží. Prosím.

Dopisy můžete posílat pořád 🙂

3 komentáře

  1. Jenom bych rád upozornil, že víla je Fleutýna, bez toho N uprostřed 🙂

    s N to komolí Midar a koukám, že se toho chytá čím dál víc lidí 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.