Losos vypráví IV. – Vpuštění na hrad

Doufám, že ti vyděrači, co vyhrožovali a vydírali budou mít radost. Jinak přeji příjemné čtení.

 “ Alex Preskot – Přijat!“ Alex se zatvářil radostně a prchal za bránu, pan ředitel se nadechl, aby četl dál: „Ašiga ze Zliče- Přijata!“ dívka, o které jsem vůbec nevěděla, že je v našem mini táboře (nejspíš dorazila, až nad ránem) nakráčela k Alexovi. Pan ředitel četl další a další jména: „Angelina Agnes Spirittsonová- Přijata!“ nikdo se neuráčil projít bránou, pan ředitel tedy zopakoval: “ Angelina Agnes Spirittsonová- Přijata!“ stále nic. „Vypadá to, že tu není“ pronesla tiše Leroy. „A vůbec, vykašleme se na tohle, stejně se vás tak půlka ztratila a trefila buď do Kruvalu, nebo Krásnohůlek. Ty!“ ukázal na mne „Jak se jmenuješ?“ „Jjj-já jjj-js-jsem Kr-Krist-Kristie Smi-Smitho-Smithová.“ vykoktala jsem ze sebe odpověď na nečekanou otázku. „Nerozumím ti, nadechni se a vydechni a pak to zkus říct ještě jednou.“ pan ředitel se mile pousmál a já cítila, jak mě probodávají pohledem všichni čtyři kolejní ředitelé.

Dodala jsem si odvahu tím, že jsem se snažila se na ně nedívat, zhluboka jsem se nadechla, potom pomalu vydechla a znovu řekla: „Já se jmenuji Kristie Smithová.“ řekla jsem sebejistě. „No vidíš, to je lepší. Gratuluji ti a vítám tě na Škole Čar a Kouzel v Bradavicích“ dodal s úsměvem. Čapla jsem svojí kabelku a s naprosto tupým výrazem se vydala za bránu k místu, kde stáli Alex a Ašiga. Chvilku jsem nemohla uvěřit, že zrovna mně vzali, ale to mě z mého překvapená vyrvala Connie, která přiběhla hned za mnou a křičela: „Přijata…přijata!!!“ „To je super, ale mohla by jsi mi přestat řvát do ucha, díky“ dodala jsem s úšklebkem, protože jak mi Connie popisovala svojí vstupní esej, tak měla přijetí jisté.

Po chvíli jsem slyšela pana ředitele, jak čte: „Megan McWoodsová- Nepřijata!“ černovlasá dívka vyletěla z hloučku, jak neřízená střela a bylo slyšet, jak hlasitě vzlyká. Následně pan ředitel vyslovil: „Jasper Jimbo Johnson- Nepřijat!“ ihned potom se Jasper naštvaně zvedl a dupal pryč od hradu, při tom hlasitě nadával. Pan ředitel a kolejní ředitelé to pozorovali s pozdviženým obočím. Když za jásotu nacupitali za bránu další noví lososi, mezi kterými byla Scallion, Evelina, Leroy, Nicol, Suirou, Astoria, Justin, Serafína, Verity, Maxmillian, Jane Karen a další, ale byl to takový šok, že si, už nic moc nepamatuji.

Všichni přítomní ředitelé všeho možného udělali krok vzad a pan ředitel mávl hůlkou a brána se zase zavřela. Poté kývl na všechny kolejní ředitele, ti se s námi rozloučili a odešli. Až na jednoho. Zůstal tu zmijozelský kolejní ředitel Nekro The Gravedigger. Nechápala jsem proč. Až to všechno objasnil pan ředitel: „Tady Nekro..Ehm chci říct pan profesor Nekro The Gravedigger je školní pokladník a tudíž má za úkol vám rozdat kapesné, které dostáváme z ministerstva kouzel pro nováčky.“

Profesor The Gravedigger přitáhl velký pytel, očividně byl velmi těžký. Poprvé šáhl do pytle a vytáhl menší kožený váček, ihned po tom ho podal Astorii. Ta si váček vzala a začala zkoumat jeho obsah. Vytáhla z něj tři galeony a pár srpců. Za chvíli, už byl velký pytel prázdný a každý losos měl svůj malý váček. „Tak, a teď mazejte do hradu!“ řekli oba ředitelé sborově a my jsme se rozutekli na všechny strany. Já letěla ihned do hradu, tam jsem lítala všemi chodbami, kudy to jen šlo. Až najednou před sebou vidím modrý flek a slyším: „Lamičky, lamičky, kdopak vám dal hlas?“ Co to je za zmutovanou koledu? A vůbec, to jsou vánoce?

Ve svém zamyšlení jsem zapomněla se modrému fleku vyhnout a vrazila do něj. Ležela jsem na zemi a v puse mi přistál ementál. „Ty…ty..ty čórko! Dej to sem, ten ementál je můj!“ Někdo mi vytrhl z pusy ementál a slyšela jsem jakési slintání, či co. Dříve, než jsem se zvedla, tak mě ta modrá žroutka ementálu zatáhla za ruku a postavila na nohy. „A ty seš která?“ zeptala se mně.

„Já jsem Smithovic“ odpověděla jsem.

„Jéé, ty jsi sestra Seleny?“ 

„Cože, jaké Seleny? My v rodině žádnou Selenu nemáme.“ 

„Ty neznáš Selenu Enail Smithovou?“ 

„Ne, jak bych taky mohla, teprve mě sem pustili, jediný koho tu znám jsi  ty. A vlastně ani tebe neznám, jak se jmenuješ?“ 

„Já jsem Linn- Lama Rose- Ementál Lairová“ no ta je teda vtipná pomyslela jsem si. 

„A jak že se to jmenuješ křestním jménem?“ zeptala se mě.

„Kristie“ odpověděla jsem.

„Fajn, tak, já, už musím letět, tak ahoj“ řekla jsem jí. Linn jen mávla a začala si zase zpívat: „Kde lama mááá?“ „Ta má dost“ zašeptala jsem si a uchechtla se tak, aby to Linn neslyšela. Šla jsem se zase potulovat po hradě, až mě najednou udeřila do očí cedule: „Ložnice pro nováčky“ šla jsem do dveří. Za dveřmi byly dvoje schody nad kterými visely cedule:“ Dívky-vlevo“ „Chlapci-vpravo“ šla jsem tedy po levých schodech nahoru. Koukala jsem, že na postelích byly cedulky se jmény. Super! Měla jsem postel mezi Nicol a Astorií. A jak jsem tak koukala, byl tam i můj kufr z domova. Byla jsem pěkně nevyspaná, tak jsem se bleskurychle převlékla do pyžama a zaplula do postele. Když jsem se rozhlédla kolem, nebyla jsem jediná, kdo se rozhodl spát. Byla tu i Evelína se svým mozkem v akvárku, Křídlatka, která měla nos zavrtaný do polštáře, Bree, které trčela noha z postele a Caitlin, která padla do postele ještě v uniformě.

Dál, už jsem nikoho neviděla, usnula jsem. Po chvíli se ozvalo hlasité „BUM!“ Všechny jsme se probudily a snažily jsme se zjistit co, že to spadlo. Po chvíli zkoumání bylo jasno. Elen Jenkinsová spadla z postele. Au, to muselo bolet, když je tu kamenná podlaha. Jelikož jí to nevzbudilo, tak jsme jí opatrně vytáhly zpátky do postele a přehodily přes ní přikrývku. Potom jsme ještě dokopaly Caitlin k tomu, aby si místo uniformy vzala pyžamo, ta nakonec poslechla, takže jsme šly zase spát. Nevím, jak dlouho jsem spala, ale probudilo mne ostré světlo. Když jsem ospale zamžourala k vedlejší posteli, tak Nicol pípla: „Promiň, už zhasínám“ ospale jsem se na ní usmála, převalila se na bok a spala dál.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

6 komentářů

 1. oooooch, já chci dalšího 😀 to je užasné.
  Brišůůle Mac Coileáin

 2. JEDNÍM SLOVEM! DO-KO-NA-LÉ!!! 😀 úúžasné úúžasné úúúžasné! 🙂

  Libroška Panda :DD

 3. To je super!! Tvoej vyprávění mě moc baví 🙂

  momentální losos Morgana

 4. Bylo chro, tak jsem si to přečetla ještě jednou. A vydííííráám!!! +devil smile+ :D:D

  Morgan

Komentáře jsou uzavřeny.