Ginevra de Naga- zelenofialová!

Jo, už to tak bude. Naše Giní nám zfialověla a teď je z ní průvodkyně v Zakázeném lese a my máme o jedno hádě v koleji méně. Držitelka řádu Salazara Zmijozela za léto 2010 byla tak laskavá a udělala si na mě čas, tak tedy čtěte! :))

Se slečnou Gini jsme se sešly na s- krbu. Chvíli jsem měla problém najít slečnino číslo krbu, ale nakonec jsem zaznamenala úspěch při hledání a my jsme mohly začít.

HK: Jak se vám líbí ve fialovém plášti? Je to změna k lepšímu?          

sl. Ginevra: Zatím líbí, jsem ve fázi zkoumání prostor hradu, které jsem doposud, minimálně ne oficiálně, neměla šanci prozkoumat. 

Jestli je to změna k lepšímu se uvidí během následujících dní a týdnů. 

Nicméně se přiznám, že si stále přijdu zeleně, takže odpověď „Ano, je to změna k lepšímu. / Ne, je to horší.“ by stejně nebyla objektivní. Avšak jak jsem říkala, zelená se nedá smýt ani rejžákem, obzvlášť, když zeleníte několik let..

HK: To je pravda. Vím že je to možná trochu ukvapené, ale chystáte se koupit nějaký domek v GD? A máte nějaký cíl kterého by jste chtěla dosáhnout?

sl. Ginevra: Časem určitě. Ne hned, protože mé konto je téměř na nule. Přirozeně, nemohu si ho v současné době dovolit. Uvidíme, jak se mi bude dařit střádat galeony v následujících měsících. 

Cíl, kterého bych chtěla dosáhnout.. Určitě se pokusím trochu rozšířit správné mravy (rozumějme RP) i mimo les. Patřím mezi zastánce dobrého chování. Vyšší cíle zatím nemám.

HK: Určitě se chystáte vypsat nějakou soutěž. Ale co semináře, budeme vás moci potkat i za katedrou? Pokud ano, nemohla byste mě a čtenáře trošku zasvětit o čem přibližně nějaký ten seminář bude? -usměje se a vyzvídá-

sl. Ginevra: Soutěže už jsou připravené k schválení u inspektorky. K seminářům.. Určitě budu za katedrou k vidění. Prozatím však jen s oddechovým seminářem o origami. V současné době jsem tímto fenoménem uchvácena a hodlám to šířit dál. -úsměv- Další semináře však budou, řekněme „k tématu“. Pár jich bude o kouzelných tvorech, o lese celkově..

HK: Málem bych se zapomněla zeptat..jak se vám líbí les z pohledu průvodkyně?

sl. Ginevra: Pořád je to ten tajemný komplex přírodnin, stejně jako před nastoupením do funkce. Jediná změna teď je, že když tam jdu, tak většinou nejsem hlídána, ale jsem to já, kdo dohlíží na ostatní. Což je lehce nezvyk. A také se, pochopitelně, stal přístupnějším pro mou osobu.

HK: Nechystáte se nechat pasovat do role profesorky? Je mi jasné, že tohle neplánujete hned, ale třeba časem..

sl. Ginevra: Uff. Nepřemýšlela jsem nad tím. Nejspíš ne, ale na jednu stranu.. Nikdy neříkej nikdy -usměje se, potom se chvíli zamyslí a dodá:- Pokud by mne napadlo téma k vyučování, které by za to stálo, potom možná ano. Nicméně si myslím, že je jich na hradě přehršel.

HK: Něco by se možná ještě našlo, ale nevím zda by to stačilo na potřebný počet výkladů. -zakření se-  Jak jsem dneska koukala, tak ve své kanceláři jste se ještě moc nezabydlela, že?

sl. Ginevra: No, nejspíš by to na výklady nestačilo. Navíc nejsem asi příliš typ na profesorský post. Občasné přednášky a praktické hodiny mi vyhovují více, než přesný řád. Bohužel od mé osoby v tomto případě „studenti“ nemohou očekávat bodovou odměnu, ale jen vědomosti navíc a možná nějakou tu bylinku z lesa. Zatím ne, za studentská léta jsem nábytku příliš nepobrala, takže sháním, kde se dá. Ale pracuji na tom. Vážně! -směje se- Už jsem si tam přenesla některé věci. 

HK: Kdybyste chtěla pomoct, redakce Hadího krále je vám k službám, milerádi vám tam nastěhujeme nějaké harampádí z redakce -mne si ruce v představě, že už nebude mít po stole rozházené prázdné lahvičky od inkoustu-  Tak to bude nejspíš všechno, nějaký vzkaz pro čtenáře? -usměje se-

sl. Ginevra: Oh, děkuji. Jak milé. Ale jestli je to to harampádí, co jsem tam s vámi pracně tahala, tak snad radši ani ne. -zavrtí hlavou a směje se-  Přeji vám hodně zdaru s řešením mých soutěží a vypracováváním úkolů. -zazubila se lehce škodolibě- No a.. eh.. kdo nezabloudí ve sklepení, ten se ani v lese neztratí?-zasměje se- 

Slečně jsem poděkovala za rozhovor a zahrabala ještě ve svém fotoaparátu. Zde máte možnost vidět, jak se z Gini stala slečna de Naga:

Je 20: 30 Gini je stále ještě zelená. Ale podívejte se, co se stalo už o devět minut později:

O devět minut později je Gini již fialová!

Slečna včera pořádala rozlučkovou výpravu pro Zmijozel, kde jsme se v podstatě flákali a váleli šunky. Vyrušil nás jedině zajíc, o kterém jsme si mysleli, že je to nějaké hrozné monstrum žijící v lese, které sežralo Henrika Leense, jenž si šel zrovna za nejbližší keře ulevit, poněvadž se mu zpátky do hradu jít nechtělo. Musím uznat, že se nás sešlo docela dost. Výprava proběhla úspěšně, nikomu se nic nestalo, jen jsme se všichni sotva plazili zpátky, jak jsme byli najedení z pikniku, který jsme si uspořádali na lesní mýtině. 

Je tedy vidět, že slečna Gini se má v nové barvě vážně k světu. Za celou redakci Hadího krále jí přeji co nejméně úrazů při výpravách, málo jednorožců požírajících bylinky na úplavici a jiné nemoci. Rovněž jí přeji aby jí nevyhaslo světlo v lucerně a aby jí z dlouhého chození po lese nebolely nohy. Tímto slečně věnujeme kvalitní pohorky v kolejní barvě ze kterých jí nohy určitě bolet nebudou! 

2 komentáře

  1. NaSaŠí Jackson
    8. 5. 2011 (12:13)

    Taky přeju hodně štěstí a úspěchů na vaší nové pozici. :)))
    jinak… hezký rozhovor 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.