Krize nakupujících kouzelníků?

Nejen někteří mudlové, nýbrž i kouzelníci jsou šetřiví a když dojde ke krizi, obrací v kapse každý srpec. Mudlové by zřejmě začali mluvit o inflaci, ale to bych teď nechala stranou.

Jak se den se dnem sešel, procházela jsem kolejním kumbálem abych zjistila, po jakých bylinkách je nutné se ještě shánět, tedy – jaké bylinky nutné do lektvaru (který opět zapálí krb) nám ještě chybí. Sice jsem zjistila, že těch, jaké skýtá můj skromný majetek, má kolej dostatek, ale všimla jsem si v seznamu něčeho, co mě zaujalo – hrst vlčího trusu. Myslím, že ten pocit všichni znáte. Ten pocit, kdy vaše oči spatří něco, co prostě musíte mít, no matter what. Ano, mé srdce zaplesalo po vlčím trusu.

Jelikož jsem skrblík a v první chvíli mě nenapadlo, že takovéhle věci prodává Slug & Jiggers, vydala jsem se do Prasinek, dát svůj inzerát k Chytrákovi. Po cestě mi možnost koupení u Sluga & Jiggerse naskočila, ale když už jsem byla na cestě a téměř viděla ceduli směnárny ´U Chytráka´, došla jsem se podívat, co kouzelníci nabízí či shání. A byla jsem v šoku.

V podstatě se na inzertní nástěnce neděje nic jiného, než fakt, že profesor Orionis neustále obměňuje seznam čokoládových žabek, které mu chybí do sbírky. Sem tam se objeví inzerát některého studenta, ale to je všechno. Téměř jako by byli životy nás všech (mimo chudáka Filiuse) naplněny.

Co za tím stojí? Máme všichni na seznamu svého majetku vše, co potřebujeme či chceme, postihla hrad šetřící mánie, nebo naopak má každý dostatek galeonů na to, aby vše kupoval na Příčné?

Já osobně nemám poslední dobou moc chuti nakupovat, procházím téměř denně Příčnou ulicí, ale i přesto, že galeonů mám v měšci dle mého názoru dostatek, nemám chuť nic kupovat. Nenecházím nic, co by mě zaujalo a bylo v poměru ceny a kvality, případně ceny, které si mohu dovolit.

Naposledy jsem si (pár minut zpátky) koupila onen vlčí trust, předtím doopravdy několik týdnů nic.

Jak je to u vás? Šetříte nebo nakupujete jak diví a to, že U Chytráka jen padá na inzeráty prach, je způsobeno předností Příčné ulice? Nebo máte stejný problém jako já, tudíž nenecházíte v obchodech nic, co by vás zaujalo?

PS: Vzniklo na základě reálné události, spojitost se skutečnými místy a osobami není vůbec náhodná a autor bere za zmíněné věci plnou odpovědnost. Nevylučuji, že vás to připraví o život, ale klidně si to zkuste doma. 😀

Tenhle článek nemá za úkol urazit p. Orionise ani nikoho jiného.

2 komentáře

  1. naprosto s vámi souhlasím, skoro každý den procházím Příčnou a nemůžu najít nic nového, či co by mě nějakým způsobem zaujalo. Ale na druhou stranu, člověk si aspoň našetří na horší časy a pak může utrácet dle libosti

    S.E.S.

  2. NaSaŠí Jackson
    8. 5. 2011 (12:14)

    jop.. jedinný, co mě na příčný zaujalo, jsou jedny šaty, na které nemám peníze… doufám, že po prázdninách tam ještě budou… :-/

Komentáře jsou uzavřeny.