Nové poznatky zo sveta kúzelníckych hadov

Úkol do Miss Slytherin

Tak som sa minule túlala po knižnici a zrazu ma upútala veľká zelená encyklopédia. Vytiahla som ju a ovanul ma 100 ročný prach. Vyčistila som ju a ak si to dobré pamätám názov, tak sa volala: Hady, a neobyčajné hady. Takže mala by som o nich porozprávať, no nie?

Ako prvého vám predstavujem túto osobnosť, Had kvietkovaný. Vyskytuje sa v kúzelnej Francii. Živí sa mäsožravými rastlinami. Nie je životu nebezpečný. Môžeme ho zbadať len, keď svieti slnko.

Ďalšieho hosťa pozývame na scénu. Volá sa Veľký Had zo Zimbabwe. Je to čierna odroda európskych hadov. Pochádza ako si to už môžete domyslieť zo Zimbabwe, kde spolu so svojimi kolegami, loví myši a iné hlodavce, ktoré nájde v tejto pustej krajine.Vylieza počas najväčšieho Slnka, neuškodí mu to, má veľmi veľa pigmentu.

Ďalší zo skupiny kúzelníckych hadov je Sibirsky chvostožráč.Samozrejme ako už vieme, žije na Sibíri.Má jedinečnú prikrývku tela. Namiesto šupín, má kvôli veľkej zime, srsť. Živí sa králikmi, a inými drobnými živočíchmi, ktoré nájdeme v tejto nehostinnej krajine. Je nebezpečne jedovatý.

Objavila som tiež novú kolekciu hadov. Volajú sa dúhovaní hadi. Je to špeciálná odroda najjedovatejších hadov na svete. Živia sa menšími, ale aj väčšími hlodavcami. Svoju obeť zvyčajné uhryzne a pustí do žily jed. Potom vyčkáva smrť svojej obeti a zhltne ju. Žije v Severnej Ázii.

To by bolo asi všetko. 

Už sa teším, a dúfam, že aj vy na ďalší článok o hadoch a hadiciach v kúzelníckom svete!