Když nemůžu na vývěsku, ovládnu HK

Každý kdo má na škole oči vidí, že zmijozelská kolejní je úplně nekompetentní člověk.Na kolej kašle, skoro tu není, za ty dva hogwarts roky nedokázala pro svojí kolej udělat snad nic. Dělá Zmijozelu ostudu tak, že si toho všimli všichni a dokonce se o tom začalo psát i v DV a CD… Přitom na facebooku (pro neznalé jakási mudlovská sociální síť, no není to úsměvné, zmijozelská kolejní a má pletky s mudlama) je aktivní pořád, každou chvíli tam lepí nové a nové vytvory, takže né že by neměla čas, to jenom na nás kašle.

Na hrad chodí jednou týdně aby vyměnila prefekty a udělala Zmijozelu ostudu. A když už něco někam napíše, tak je to absolutně vždy plné hrubek. Včetně toho, když píše na úvodku *plácne se ocasem do hlavy* Vždyť její vlastní prohlášení po ní musel někdo během dne opravovat, protože původně nedokázala ani správně napsat Zmijozel.

K čemu je koleji takový kolejní? Jenom ke škodě. To zaprvé.

Za druhé, ano, vyjádřila jsem svůj názor na úvodce. Z prostého důvodu. Protože o tom problému vědí všichni a nikdo s tím nic nedělá. Když to napíšu kamkoliv jinam, nestane se vůbec nic. Problém se plánovaně ignoruje a a neřeší ho ani ti, kteří o něm mluví. Žádná jiná kolej na tom nikdy nebyla tak mizerně, jako dnes Zmijozel. Dřív na tom býval špatně Mrzimor, ale nikdy tam neměli nikoho, za koho by se museli stydět tak jako my dnes za naší kolejní. Takže ano, nemám jí ráda, nemá ji rád nikdo ze zelených ani nikdo, kdo má jenom trošku mozek, dělá nám ostudu, její setrvávání na křesle kolejního koleji škodí, chci místo ní někoho, za koho se nebudeme muset stydět pokaždé, když někde něco někam napíše. A říkám to jasně a veřejně, aby se už konečně něco udělalo.

Jsem proto ta zlá? Zasloužím si potrestat?

Jasně že ano. Zasloužím si exemplární tresty za malichernost (dohromady 18palců!). Odvážila jsem se poukázat na problém. Problém byl na úvodce vedením školy pěkně odignorován a já jsem byla ta špatná, protože jsem tykala profesorovi. Napíchnuta na kůl a postavena před hrad jako odstrašující případ, kdyby ještě někdo chtěl náhodou říct pravdu.

A že spamuju úvodku, to je k smíchu. Vážně, říďo, to byl ten nejubožejší trest který jsi kdy někomu dal. 😀 Mi je jasné, že sis musel pozvednout ego a dokázat vlastní důležitost, ale měl sis k tomu najít alespoň pořádný důvod, když chceš někoho trestat, a dávat mu 11 palcovou esej.

Že bychom se báli toho, že si nováčci z venku přečtou o tom, jak to u nás opravdu funguje? Že si ředitel hradu místo vedení školy zvyšuje ego na ubohých (i když možná drzích) studentech a dělá z kdysi úspěšné a hrdé koleje hromadu sraček pro své potěšení? Že jmenuje kolejním ředitelem někoho s inteligencí nižší než má sedmileté dítě pro svou zábavu? Za to se stydíme, že to musíme schovávat? Jen ať ti chudáci ví do čeho jdou, a ať ví, že do Zmijozelu chtít nemají, protože ho „vede“ (nevede, ale měl by) absolutně neschopný člověk. Vážně lituju všechny ty, které tam šoupnete, protože hog umí být vážně skvělý a oni to kvůli ředitelova ega nepoznají.

Bezva, dostala jsem exemplární tresty a ještě během večera jsem skončila v mrazáku (což jsem ostatně čekala, řekla jsem že v to doufám, a to že se tohle stalo jenom svědčí o tom, že je třeba umlčet svědky), asi natrvalo. Tomu říkám spravedlnost po Élenérovsku. Za spamování úvodky (XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD) a tykání profesorce. Na to jsem mu soukromě napsala, co si o jeho jednání na škole myslím, emailem (jiná možnost ho kontaktovat, nebo se snad dokonce hájit, mi totiž byla odepřena). Už se těším, až ten soukromý dopis někde vytáhne ven a zase budu ta špatná:)

Tento článek jsem vytvořila pomocí zlé korupční černé magie, takže počítám s tím, že budu obviněna ještě z toho a mnoha dalších věcí a to jenom proto, aby se zastínilo hlavní poselství: Ked Looben je neschopná a to co dělá koleji ubližuje a ředitel s tím nejenže nic nedělá, ale naopak mu to tak zdá se ještě vyhovuje, protože Ked kryje. A vůbec mu nevadí, že při tom zlikviduje studenta(mě).

Proč to ředitel dělá? To se mstí zeleným za to, že dřív býval jejich kolejní Nekro (se kterým si jeho osobní spory nebyl schopen vyřešit a proto ho raději odklidil tak jako odklidil mě, a klidně za cenu zničení celé koleje lidí, kteří za nic nemůžou, jen proto, aby si dokázal jak je úžasný a všemocný a hodil na Nekra co nejvíce bahna)? Nebo prostě neschopností jiných zastírá svojí vlastní neschopnost? Aby si náhodou někdo nevšiml, že on na škole nic nedělá, problémy zametá pod koberec místo aby je řešil a programování je už léta doménou Johna? Jinak si to vysvětlit nedokážu. (To jsem zvědavá, kdy se dočteme, že John taky někde něco provedl a je potřeba ho sesadit…) Po tom, co mě ředitel strčil za trest do mrazáku nepočítám s tím, že bych se na školu někdy vrátila. Nemám šanci. A to jenom proto, že jsem řekla co si myslím (jo a tykala profesorovi, který si ani úctu nezaslouží a profesorem vůbec být nemá).  Mě odchod nemrzí. Teď už ne. Mám hog ráda, ale nemám ráda hloupé, arogantní, sebestředné lidi (a nejhůř vše dohromady). Bohužel, přesně takoví lidé hog vedou a táhnou ho ke dnu.

Nečekám že se někdo rozhodne s tímhle veřejně souhlasit (ne nikdo kdo má rozum a nemá v plánu během pár hodin skončit v mražáku), takže počítám s tím že mě tady ukamenujete rádoby morálními kecy a pak si budete tajně po krbech psát, že mám pravdu (a mi to budete psát taky, takže se těším :D)

Ehm, a ještě mi to nedá vyjádřit se k příspěvku na úvodce od Sophie (mimochodem, dostane trest za to, že spamuje úvodku?): víš, to je přesně účelem, aby to tam zůstalo a všichni si mohli i za pár let přečíst, jak byla ked neschopná a jak to Nimovi ani trochu nevadilo. Problémy se musí řešit, ale hlavním problémem tady je, že ty problémy někdo (Nim) řešit něchce a zamená je pod koberec. A diskrétní řešení nic nezměnilo, nezměnilo nic ani řešení v rámci koleje a nezmění nic ani řešení veřejně, ale stejně mi to za tu srandu stálo 😀

Neplecha ukončena, Noxy Silverssson

(pozn.šéfr.: Jak je známo, každý zelený i nezelený má právo vyjádřit se v HK a nikdo mu v tom nikdy nebude bránit, od toho náš časopis je. Každý další, kdo by se rád vyjádřil, má prostor v komentářích. 😉 )

52 komentářů

 1. mnohem lepší by bylo, kdyby to bylo napsáno profesionálnějš a ne jak hysterka :)a každý na úvodce viděl, že jsi z nějakýho důvodu zaujatá proti celýmu hogu (já stál na stejný straně a taky na mě bylo obořeno nadávkama), nechápu, proč lidi, co maj s celým hradem problém, na něm zůstávaj :))

  hezkej pobyt v mrazáku

  Justin

 2. Hahaha.
  Vy se musíte stydět, když Ked někde něco napíše? A když něco napíšeš ty, tak se nestydíš? Tak příště si to zkus po sobě aspoň přečíst, když už takhle ryješ do ostatních.
  Docela by mě zajímalo, jak si můžeš být tak jistá, že mluvíš za celý Zmijozel? Na to, že ses před chvíli obnovila, už ten Zmijozel máš docela dobře přečtenej. 😀 S těmahle řečma bys nejspíš měla trošku přibrzdit… =)
  A hlavně – opravdu by ses měla zamyslet nad výrazy, které používáš pro popsání situace. Jak včera na úvodce, tak dnes v článku… Já se ti do toho nechci míchat, ale s takovýmhle jednáním nejspíš moc daleko nedojdeš, slušnost je velice důležitá. A ano, "profesionálnějš" je dobrý výraz, rozhodně by to bylo lepší než jen plivat…

 3. Teď se k ostudě, co zapříčinila Ked, připojila ostuda, kterou právě děláš ty, Noxy. V ěčem máš pravdu, v něčem ne, ta forma je příšerná a myslím, že s tebou, jak jsi napsala, nesouhlasí úplně celý Zmijozel.

  Já se chtěl nevyjadřovat, ale jestli chcete dostat Ked pryč, tohle je asi ten nejhorší způsob.

 4. Víte, mi je 15, jsem student, psala jsem to v noci a hysterka nejsem 😀 jsou tam překlepy, to uznávám a redaktor je měl opravit. Ale Ked je dospělá žena, profesorka a dostala na starost celou kolej(což byla chyba, celý hrad si toho je vědom a nic s tím nikdo nedělá :)), nemůžete chtít srovnávat žížalu s hadem. Vám se to kecá, když máte ředitele, kteří vaši kolej reprezentují a rozumí ji, tadyhle Ked byla žlutá, říďa si ji přebarvil, porušil pravidlo které stanovil pár měsíců před tím, zmijozelu nerozumí, tehdejším kolejním ředitelem byla "vyštvána" z koleje a má přijít na jeho místo? Vždyť je to směšné. Jistá si tím nejsem, proto tam mám taky svůj podpis, místo "Zmijozel", ale své doby jsem byla ve vedení koleje a kontakty s nynějším vedením mám pořád, a nikdo s Ked nesouhlasí (ano, vím že vedení není celá kolej, nicméně myslím že protesty které proběhly při jmenování Ked byly jasné). Já jsem zmijozelská a je mi ničena kolej, přece nebudu slušná na lidi kteří ho záměrně a zcela veřejně ničí a ještě za to odnáší úspěch u ostatních. Nemám problém s celým hradem, já mám problém s Ked a s lidmi kteří si nedokáží vyřešit své problémy a vybíjí si to na lidech, kteří za ně nemohou. Nicméně s tímhle jsem počítala, a nebojte že bych snad na hradě zůstala 😉 to mi ostatně ani nebude dovoleno, předpokládám 😀

 5. lidi spíš odsuzujou projev a styl jednání, než samotnou věc, o co jde 😉 moje kolejní to není, ale je kolejní tzn. téma se dotýká celé školy..a tu minulou diskuzi s Ked na úvodce jsem taky vedl v půl druhý ráno, takže nevím, co je na noci zvláštního 😉 a student jsem taky 😀

  Justin

 6. Já si třeba myslím, že Noxy má pravdu. Není to třeba zrovna nejvhodněji napsané, fajn, každý nejsme úplný mistr schování myšlenky za hezká slova, která vůbec hezká nejsou. 🙂

  Já si myslím, že by se Ked měla zamyslet nad tím, jestli dělá pro kolej všechno to, co může a nemůže pro ní dělat víc a jestli vůbec na kolej má čas. Já tu třeba ostatní kolejní vidím každý den nějaký čas. Chápu, že každý nemá čas tu sedět každý den hodinku dvě, ale zase by si člověk měl uvědomit to, že pak nemůže dělat nějakou funkci jako je kolejní. Jasně, člověk jede na dovolenou, není tu, ale to je věc naprosto odlišná a hlavně se neděje každý měsíc 4x. Jako prefektka (ta 'doopravdická'. ;D) vím, jak bylo těžké se s Ked na něčem domluvit, protože zastihnout jí byl nadlidský úkon. Kolejní je věc hezká, ale není to funkce pro každého. Ked by se sama měla zamyslet, jestli je všechno dobře, když se tohle (opět) děje. Samozřejmě, na začátku se to nedalo tak brát, všichni byli rozčarovaní z toho, že Nekro je pryč a najednou tu máme někoho nového, ale už je to skoro rok a po roce je něco poznat. Možná je to můj názor, možná i dalších, možná už toho prefektka zpátky v září nedostanu. ( 😀 ) Ale takhle to vidím a taky vidím, že Zmijozel jde do kytek, i když je v něj spousta skvělých lidí, kteří jsou ale strašně znechucení tím, co se děje. (:

 7. opakuju, že skoro všichni s váma souhlasí, ale ne s tim projevem.. jak řekla Ciss, at chce člověk říct cokoliv, pokud nebude volit dobrou formu, v životě neuspěje..a věk 15 je na to už dost velký

  já třeba kritizuju to, jak začala hystericky říkat svoje pravdy na Havraspár jen z důvodu, aby si ve svý rozlícenosti na někoho plivla (opakuju že jsem v tématu s ní souhlasil)..

  pak se nedivte, že jsou všichni proti vám, když jim nahráváte a ublíženě řvete kolem sebe

  Justin

 8. Řekla jsem, že jste protekční, o čemž sami vtipkujete, já nechápu co řešíte 😀 A tvrďte že ne, když váš kolejní je jeden z mála lidí co na hogu něco dělá. Bylo to řečeno ve vtipu, že jste ho nepochopili je vaše věc 😀
  To že jsem řekla že je mi 15 bylo jako protiklad ke Ked, se kterou chcete srovnávat moje překlepy (a že to jsou ve většině opravdu jenom překlepy, ne pravopisné chyby, troufám si tvrdit, že mám mnohem lepší pravopis než Ked), nikoli jako obrana za to že "neumím volit slova". Je to řečeno přesně tak jak jsem to říct chtěla, jasně. Nemám potřebu se schovávat za hezký slova když chci někoho poslat do prdele, mám-li to říct takhle. Na hog se vrátit nechci, jinak bych tenhle článek zveřejnit nenechala, protože mi dochází, že když někomu řeknu že si o něm myslím že je neschopný hlupák tak mě nebude mít zrovna rád, na to jsem opravdu "dost velká" :D. V tomhle textu jsem chtěla být upřímná a říct vše tak jak si myslím a to jsem udělala, kritizovat mě za to můžete, ale na záměru to nic nezmění 🙂

 9. Noxy, Noxynko… Tohle byl dost nešťastný krok.
  Ano, je vidět, že Tě nyní ovládají emoce, což je zárukou dalšího kola nedorozumění a osočování. Lidské vztahy jsou velmi křehké.

  Řekla bych, že nikdy neudělá dobrotu, když začneme mluvit za všechny (všichni to tak vidí, apod.) Kdyby Tvá reakce byla postavena pouze na Tvém vlastním úsudku, bylo by to v mých očích lepší.

  Tvoji touhu po vyjádření chápu – každý to někdy zažil. Na Hogu se setkávají lidé různého věku, proto je někdy těžké, aby se našla ta správná cesta. Tvá reakce odpovídá Tvému věku – a teď to nemyslím jako nějakou urážku. Jen si uvědomuju, že patnáctý rok dovede být pro člověka bouřlivý. Impulsivnímu jednání se neubrání někdy ani dospělí. A ta touha „vychrlit všechno ven“ může být opravdu silná.

  Vnímám, že Zmijozel má potíže. Zvenčí do toho nevidím, ale vlastní názor mám. Pokud nesouhlasí kolej s vedením, je dobrý, aby to sepsala, předala třeba studentské radě – řešila to oficiálně. Výsledek nemusí být na vaší straně, ale ten pokus za to stojí.

  Co se týče pana ředitele – nerozumím mu, nesympatizuju s ním (také jsem mu to narovinu napsala). Přesto bych neřekla, že na pana Nekra jen tak hodil špínu. Věřím, že měl oprávněné důvody k tomu, aby jej odvolal. Nevidím do toho. Ono nelze znát všechna fakta.

  Poslední věc, kterou jsem chtěla napsat, se týká slečny Ked. Takové výroky typu: „má někoho s inteligencí nižší než má sedmileté dítě“ apod. mi už přijde dost nepěkný. Těžko posuzovat její chování. Nemůžeme vědět, zda má nějaké problémy – třeba u jejího psaní. Na jednu stranu soudíme člověka podle toho, jak píše (ve světe internetu je to tak), druhá věc je, proč tomu tak je. Slečna Ked může mít zdravotní problémy, proto jí psaní může činit potíže, nebo je jen zbrklá, já nevím. Také se mi zdá, že je ředitel ke slečně Ked benevolentní. Má k tomu své důvody, obdobně jako Ty nebo já ke svým postojům. Ve vedoucí funkci by to ale mělo mít roli jen do určité míry. Kde však je? To už jsem někde úplně ve filozofické rovině.

  Asi vše. Rejpal končí. ;D A já se za to vlastně ani nestydím, že si povím vlastní názor.

 10. Nejsem ovládaná emocemi, mi je vlastně fuk, že jsem v mrazáku a kdyby mi to fuk nebylo, mám za měsíc možnost registrovat se znovu (což neudělám kvůli mudlovinám, a ani hog už mi nepřináší radost jako dřív). Mám touhu "vychrlit to všechno ven", protože mi na zmijozelu záleží a ked po něm jenom šlape, nicméně to není impulzivní, štve mě to už rok :D. Soukromé, oficiální, ani jiné řešení situaci nezměnilo.
  Ano, já si myslím, že pak řídící na Nekra jenom hodil špínu, a i kdyby na Nekrově straně nějaké pochybení bylo, zachoval se velmi neprofesionálně (já taky, ale já si to můžu jakožto řadová studentka dovolit, narozdíl od někoho, kdo má vést školu a jít příkladem), impulzivně a potrestal místo jednoho člověka celou kolej, která za nic nemůže a z tohohle se bude vzpamatovávat ještě dlouho.
  A Ked, no to je kapitola sama pro sebe. Já měla tu čest si s ní psát (narozdíl, myslím, od tebe, nevím) a tady opravdu nejde jenom o pravopis, ale o celkový přístup ke všemu. Přijde mi, že její jednání, chování, reakce není na úrovni člověka, který by si mohl na sebe vzít zodpovědnost za téměř čtvrtinu hradu. Pravopis je opravdu maličkost v tom moři věcí, kvůli kterých si myslím, že Ked nemá na to být zmijozelskou kolejní (mimo to, dá se vyřešit jednoduše, stáhnout si prohlížeč s automatickou opravou chyb, a před tím než něco podstatného zveřejní (např. na onu úvodku), dát to někomu přečíst).
  Ano, nestydět se za svůj názor je důležité 😉

  Justine, to znamená že nemáš čím oponovat a uznáváš co říkám? 😀

 11. Noxy, to je pochopitelné, že máme na některé věci jiné názory. Jsem ráda i za Tvůj pohled. Jen bych asi ke slečně Ked něco řekla. Chvíli jsem si s ní psala, nerozešly jsme se v dobrém. (matně tuším, jak to myslíš s tím vedením) Ale i to, že tomu tak je, není důvod, proč svůj postoj říkat tak tvrdě. Mohlo jí to ublížit. Mám pocit, že tak se to, co jsi chtěla říct, mine účinkem.

  Ach, neříkala jsem, že už mlčím? Klidně si mě nevšímej. ;))

 12. Ach Noxy *plácne se do čela* cos to zase provedla.

  Nebudu komentovat nic z obsahu, můj názor tu stejně nemá valnou cenu, takže se jen obrátím na to, co tu kometovali i jiní.
  To cos právě vyplodila byl ekvivalent toho, jako kdybys strčila hlavu do lví tlamy a třela mu přitom rozkrok mokrou žínkou. Navíc nezapomínej, že lidi kolem (ač je to k nevíře) mají city.

  Rozepisovat se nebudu, shrnuli to jiní. Ovšem být nezaujatým pozorovatelem a přečíst si tohle, asi raději budu tíhnout ke Ked než lidem takovéhoto charakteru.

  Niam

 13. No, ať už se ve vaší koleji děje cokoliv, tak si nemyslím, že posílat dospělého člověka (určitě o dost staršího, než jsi ty, Noxy)do temných míst konce našich žažívacích traktů, není vůbec na místě. Pan ředitel i madam Ked jsou dospělí lidé a tady mají funkci profesorů, ke kterým je třeba zachovávat alespoň nějakou úctu. Takže ano – říct svůj názor bez problému, proč ne… ale vždy ho říct tak, aby dotyčná osoba neměla chuť skočit pod vlak. Jsou to především lidé, kteří mají taky svoje pocity, starosti a problémy. Nejsou to smyšlené osoby nebo stroje na které můžeme šlapat jak je nám libo. Pořád bysme měli mít na paměti, že jednáme s lidmi a ne se zvířaty. Takhle bych se nezachovala ani k psovi. To, že madam Ked není vhodnou osobou na post kolejní ředitelky, se vyjadřovat nebudu, protože tomu nerozumím. Ale ten způsob, jakým jsi podala svůj názor je opravdu na hodně studenou sprchu.

  Grapi

 14. Jenže vy nechápete jednu základní věc: Tohle se řešilo celý rok a celý rok s tím nikdo (včetně těch, kteří o tom neustále mluvili dokola) nic neudělal. Absolutně nic. Řešilo se to všemi možnými způsoby a tenhle článek je reakcí na to, že mě zmrazili (asi nějakým nedopatřením) za to, že jsem tykala profesorovi a řekla, že tam Kedu nechceme, což ostatně omíláme dokola celej rok. Když nestačilo slušně mluvit celý rok, někdo už musel obětovat svůj krk pro dobro koleje a já doufám, že to k něčemu bylo. Už jen proto, že jsem zelená a ke své koleji mám úctu a mám ji ráda. Nicméně k takové koleji, která funguje a lidi tam se mají rádi, ne k takové, kterou z toho udělala Ked spolčená s Nimem. Když bych to "zaobalila" do hezkých a milých slov, nerozpoutá to tuhle diskuzi a zase se to jen zamete pod kobereček. A to se dělá celou dobu a chtěla jsem to změnit, což se ostatně povedlo, děkuji za spolupráci 🙂

 15. Noxy to podala svým osobitým způsobem ale podle mě má pravdu, komentáře jsem nečetl

  Lee

 16. Noxy, už potřetí píšu, že souhlasim, takže jo, uznávam, ne se všim co tam je, ale v obecnosti. Já od začátku jen mluvil o stylu projevu, ne o obsahu článku, k projevu jsem řekl svoje, proto nemám k tomu co dál říct :))

  Justin

 17. Justine, ale já si to přečetla a pochopila to hned poprvé, jenže tvá maličkost není na světě sama 😀

 18. Souhlasim s Noxy. Mozna mohla volit slova jinak, ale pak by se nejspis zase nic nestalo, jako cely rok.

  Diky, Noxy, Tva obet nebude zapomenuta. 🙂

  Riannon

 19. Nazorem celé koleje bych to nenazvala, ale něco z toho pravda byla. Ale zároveň nechápu jak může pan ředitel poslat do mrazáku někoho za vyjádření svého názoru…!

  Lucia

 20. No, já si myslím, že ten trest nebyl za obsah, ale způsob podání… zrovna uctivě jsi to nenapsala a i když si můžeš myslet, že dané osoby si úctu nezaslouží, nějaká pravidla "slušnosti" na hogu jsou a je dobré, aby byla dodržována O:-)

  Marylin

 21. Ano, řekla jsem ať dají Kedu pryč a že by to kolej oslavila, což se ostatně říká celou dobu od doby jejího jmenování, ale trest jsem za to dostala jen já. Což následně rozdmýchalo diskuzi, protože jsem si to logicky nechtěla nechat líbit, vzhledem k tomu že to bylo naprosto nefér a neprofesionální, načež jsem dostala další trest za to, že jsem si dovolila vyjádřit na úvodku a pak, aby toho nebylo málo, po tom co jsem řekla že nevím co tam mám psát, protože nevím, co na úvodku patří a co ne a ani kde bych to měla jako zjistit, mě šoupl do mrazáku 😀

 22. No jo pravidla slušnosti existujou, ale některe osoby si ji nezasloužej.Tím ale nemyslím nikoho konkretního. 😀

  Lucia

 23. Přestože si někdo podle mého názoru nezaslouží slušnost, nesnížím se přece na jeho úroveň tím, že mu začnu nadávat apod. ne?

  Ashaii

 24. Tak nikdo neřika, že ji nadávám, ale co pro nás kdy udělala dobrého?

  Lucia

 25. Nechtěl jsem říct, že bys jí nadávala ty, myslela jsem to obecně.
  Takhle: nemůžu soudit, co tu kdy udělala nebo neudělala (jsem čerstvý losos), jen chyb v psaní jsem si všimla, to je pravda. Ale kdyby někoho zajímal názor nestranného pozorovatele…bohužel v tomhle světle a téhle vyhrocené atmosféře z toho pro mě vychází hůř Noxy. Chápu, že je jí to nejspíš jedno, co si o ní myslí někdo cizí. Na druhou stranu je v tomhle ohledu asi názor okolí taky podstatný, o budoucnosti bude rozhodovat víc lidí. Takže můj názor je, že profesionálnější článek s konstruktivní kritikou psaný s nadhledem by vykonal lepší práci.

  Ashaii

 26. Zrovna zde bych sympatie mezi Ked či Noxy jednoznačně rozdělit nedovedla. Když opomeneme vše kolem, máme tu spor dvou lidí – dospívající slečny a ženy v produktivním věku. Ve vztahu dítě a dospělí nese větší odpovědnost právě dospělí – vždy. Ten by měl situaci umět korigovat, a pokud to nezvládá, měl by vyhledat pomoc. Vezmu-li to z tohoto pohledu, zde selhala slečna Ked.

  Na druhou stranu mi přijde nešťastné, když někdo čeká, že utluče druhé jen rozlícenými argumenty, v nichž druhou stranu navíc ponižuje. V konečném výsledku si ubližují sami. Nevsázím na takové řeči typu: „Neoplácej stejnou mincí“. Jsme snad lidské bytosti, máme city – všichni. Ano, i ti, kteří nám velmi ublížili, štvou nás. Nelze vidět všechno. Jednáme na základě vlastních zkušeností, charakterových vlastností a vztahu s okolím. Copak vy přesně víte, jaký život má slečna Ked, Noxy? Tento spor o kompetence ředitelky nabral úplně jiný rozměr…

 27. Jeste dodatek: Hodne se tu mnuvi o Noxyne hystericke a kdovijake reakci…
  Pominu, jaka ta reakce dle meho mineni byla, jen podotknu, ze od 15lete slecny se takova reakce snad da ocekavat, ne? Vlastne by bylo skoro nezdrave, kdyby se nejake takove reakce nedopustila. Ehm, proc myslite, ze revoluce ve svete i u nas maji "na svedomi" obvykle studenti?? 🙂
  Spis mam dojem, ze hystericke reakce jsme se dockali od pana ridiciho. 🙁
  A pokud jde o Kedin soukromy zivot…, myslite, ze nejakeho normalniho zamestnavatele by to zajimalo? Nezvladate svoji praci? Tady je vypoved, nejsme zaopatrovaci ustav.

  Riannon

  P.S. Kdyz me neco zase napadne, jsem tu zas. 😀

 28. Hm, napsala jsem, že je Noxy unášená emocemi. Tím ale nemyslím hysterii.
  Ani reakce ředitele mi nepřišla hysterická. Taky se mohl cítit ukřivděně (teď vážně jen hádám). Já když sama cítím křivdu, dovedu být nepříjemná.

  Riannon, s těmi zaměstnavateli jsi mě trochu udivila. Proč by měl být takový zaměstnavatel nenormální? Kdyby tací nebyli, tak někteří lidé nemají ani práci. Zdravému člověku to asi nedochází, ale když máš nějaké zdravotní znevýhodnění nebo omezení, tak je dobrý, když existuje někdo, kdo je zaměstná, hledí na soukromý život.
  Někteří lidé ze školy se na mě koukali skrz prsty jen proto, že špatně vidím. Slovo slepý a hloupý se pro ně stalo synonymem. A já ještě navíc nejsem až tak slepá. A pak přijdeš mezi lidi, koukáš třeba na tabuli na nádraží a lidé na tebe zírají jako na negramotného. Měly by mě vyhodit teda z práce za to, že nepřečtu text psaný malým písmem, protože to se může rovnat nezvládnutí mé práce?
  Ano, já vím, že jsme ve světě internetu, něco tu funguje jistě jinak než v reálu, ale pokud toho člověka neznáme, nevidíme do jeho možností, jak ho můžeme soudit?

  Omlouvám se za ostřejší reakci, ale tady to se mě už dotklo. 🙂

 29. Ale já nechci soudit soukromý život Ked, ten je mi dočista ukradený, mi se jen velice nelíbí, že ked pro kolej dělá houby a prochází ji to za potlesku ředitele školy. A to že Ked třeba "momentálně nemá čas protože má třeba nějaké problémy" mi přijde usměvné. Že by měla nějaké problémy celý kalendářní rok? Pokud ano, nemá být kolejní ředitelkou. Nám může být líto že má problémy, ale neznamená to, že hodíme kolej do vody a "naučte se plavat, Ked nemá čas vám házet kruhy, má nějaké problémy".

  Já POTŘEBOVALA Ked urazit, protože mi došlo, že to vyvolá vlnu reakcí, a přesně to je něco, co může začít s věcmi hýbat. Protože když se říkalo "Víte, vážený pane řediteli, ona p.p. Ked není úplně nejvhodnější kolejní ředitel pro zmijozel a většina studentů s jejím jmenováním nesouhlasí.", tak se nic nestalo. Když jsem řekla "Ked je neschopná a pro zmijozel dělá hovno a ten ji tudíž nemá a ani nemůže mít rád a nechceme ji tam ani za zlatý prase", ředitel neměl jinou možnost než s tím něco udělat dřív, než se vzbouří polovina hradu. Takže ne, článek psaný s nadhledem by nepomohl, a myslím, že krom té špíny kterou jsem si tam občas pro efekt hodila, tam je i nějaká ta konstruktivní kritika 😉
  Jasně že jsem mohla držet hubu a krok, ale co by to změnilo?

  Jistě že byl ředitel ukřivděný, vždyť si někdo dovolil poukázat na jeho omyl a ještě ke všemu to podpořili lidé z hradu. Ukřivděnost dokazuje i absolutně trapné požadování 30 podpisů od 20 žijících lidí ve zmijozelu (ze kterých se 19 podepsalo a 20. je Cerri :D).

 30. Sam-Am

  Omlouvam se, pokud se Te to dotklo, ale tak po v normalnim zivote obvykle je. O postizenych neco vim, sama jsem 11 let v invalidnim duchodu, nekdy chodim na zachod po ctyrech. Proc myslis, ze nejezdim na srazy? 🙂 A nemocna jsem, co ja pamatuju, coz je dokonce dele, nez je Nekro na svete. 😀 Vim, na co mam a na co ne a do veci, na ktere nemam, se nehrnu a snazim se i do nich nenechat dotlacit, coz je nekdy dost tezke. O odpovednosti kolejni mam mozna trochu lepsi predstavu – v realu jsem kantorka. 🙂

  Riannon

 31. Kristie Smithová
  9. 8. 2011 (19:23)

  Já bych to řekla jako Lucia, v něčem pravdu máš, v něčem ne. Styl jakým je to napsané se mi sice nelíbí, ale jak už se tady taky říkalo, ne každej to umí hezky zabalit. Takže tak.

  Mimochodem Noxy, 21. je Suši, která momentálně mudlí ;D

 32. Btw, nekdy to ani po tech ctyrech nejde a musim to vzit s mezipristanim na podlaze. Fretka z toho ma pak desnou psinu, skace po mne a kouse me. :-DDD

  Riannon

 33. Zmijozelské chápu, upřímně, nechtěla bych, aby byl v čele Mrzimoru někdo, kdo byl den před tím jinak barevný student. Také bych nechtěla, aby mě veřejně hájil někdo, kdo má v každém zadání soutěže hrubky – to pak ztrácí na vážnosti. A konečně, nechtěla bych někoho, kdo se na hradě objevuje dvakrát do týdne a méně, to na spravování koleje nestačí. Tohle jsem si vypozorovala sama, není v tom žádná zášť k p. Ked.
  Dalo se to říct jinou formou než zvolila Noxy, ale pokud mírnější vyjádření nezabírají, chce to něco razantnějšího, ale zároveň slušného.
  Vendesousa

 34. Nechtěla jsem, ale napíšu sem. Nejsem nijak postižená, jsem jen dislektik a disgrafik, proto většina mých soutěží je kreslících a proto si všechny psané věci musím číst i 3x, abych pochytila všechny souvislosti. Ve škole mi říkali, že když člověk hodně čte, tak se tím i učí pravopis. Popravdě přečetla jsem hory knih a nepomohlo mi to. Pokud slečno Noxy, existuje nějaký program, který Vás upozorňuje na chyby, ale nemá automatické opravování, budu ráda, když mi pošlete odkaz. World je fajn, ale není ideální.
  Ony Výtvory, které slečna Noxy zmínila, je věc která mě živí. Je mi líto, že Vám to vadí, ale jinak to nejde. Peníze v rodičovské dovolená jsou v tomto státu skutečnou almužnou. Někdo zde HOG a pana ředitele přirovnával k práci a k zaměstnavateli. Bohužel je zde jeden veliký problém, tohle není zaměstnání. A to, že zde budu sedět celý den, mi syna nenakrmí, ale tohle asi pochopí každý, kdo se kdy o někoho musel starat, třeba i sám o sebe. Ale chápu Vás, mě bylo v 15ti taky jedno kde rodiče brali peníze, vlastně né, nechápu, protože už od 14ti jsem si musela přivydělávat uklízením. Já beru HOG jako zábavu a né jako práci, ikdyž to mnohdy práce je.
  A poslední věc má, vámi vytažená kolejní barevnost. Pokud vím tak ve školním řádu je psáno, že o předchozí idetity je zakázáno se opírat, otírat a odvolávat. Popravdě slečno, nejsem jediná, kdo se uchýlil ze Zmijozelu do jiné koleje, ale koukám, že jsem jediná komu je to neustále předhazováno a je za to linčován a pomalu i pranýřován. Ale neodpustím si rýpnutí, že v Mrzimoru byl božský klid a slušní lidé, kterých si velice cením. Tímto jim děkuji za vše, co pro mě udělali a jak se ke mě chovali. Od nich by se mnoho lidí ve Zmijozelu mohlo učit.
  + za případné chyby jenž tu nejspíš jsou se omlouvám+

  Ked

 35. Ked, nevím, proč máš potřebu se tady obhajovat. Stejně v tom tvém elaborátu najdou jen další a další věci, co použijí proti tobě. Nemá to smysl.
  Dívám se na celý spor zvenčí a divím se ti, že máš ještě chuť na tom místě setrvávat. Jak říkáš – není to zaměstnání. Pokud ti mají být hogwarts zábavou, tak proč se nechat takhle zbytečně prudit? A dál si myslím, že zmijozel má naopak právo očekávat kolejního ředitele, který na ně bude mít čas. Proto je tam to slovo "kolejní", jinak může být člověk jen řadový profesor, udělat si svoje a zas žít mudlsvětem.
  A některým zmijozelským můžu jen doporučit kurzy slušného chování, protože co tady předvádějí, je opravdu nechutnost nejhrubšího kalibru. Něco se dá snad omluvit věkem a nedostatkem zkušeností, ale něco je prostě jen nevychovanost – a ti, kteří se je tu snaží stále omlouvat, jim opravdu prokazují medvědí službu.
  A už to konečně rozlouskněte, ať je zase klid!

 36. Riannon, děkuju za upřímnost. 🙂 Já kantorka nejsem, ale vím, jaké je to vést obdobný projekt školy čar a kouzel (či se na tom větší měrou podílet).

  Tak – když už se vyjádřila Noxy, nevidím nic špatného, když to udělala i Ked. Není potřeba to brát jako obhajobu. Nejsme u soudu. Naopak, pokud dostane šanci k vyjádření každá strana, otevřou se pro nás kolem nové úhly pohledu. Co si teda poslechnout nejdříve vyjádření všech a teprve poté zhodnotit, co se vlastně stalo, kde vznikl problém, co udělat proto, aby znovu do budoucna nevyvstal?

 37. Ked, stahuj http://www.slunecnice.cz/sw/google-chrome/ ;D
  Výtvory které tě živí mě nezajímají, a nezajímá mě ani to, že hog tvého syna nenakrmí. To je tvoje soukromá záležitost, pokud hlad tvého syna způsobuje fakt, že nemáš na svou kolej čas, nemáš co dělat na postu kolejní ředitelky.
  A ona vytažená barevnost… To bylo spíš rýpnutí do řídícího, který "káže vodu, pije víno". Pokud by vážně byla pravda že "máš v srdci lásku ke zmijozelu" (netroufám si soudit), bylo by mi srdečně jedno přeběhnutí k žlutým, když jsi v podstatě neměla na výběr. Ale nemysli si, mi bylo taky předhazováno přebarvení, ani nevíš jak dlouho 😉
  "Tohle má na triku Noxy"

 38. Noxy, ty musíš být tvor z jiné dimenze. Můžu jen doufat, že jednou přestaneš kolem sebe kopat, převezmeš odpovědnost za všechno, cos vyplodila, a dojde ti, že dlužíš některým lidem omluvu.

 39. Noxy velice nevybíravě, tak jak náleží jejímu věku, říká jedinou věc:
  "Když na to nemáš, tak to nedělej, nemáš právo nás nutit doplácet na tvojí nedostatečnost."

  Čím více je nedostatečnost omlouvána, místo toho, aby se řešila, tím více Noxy stupňuje svůj protest.
  A není se co divit, když už je vypovězena a nemá co ztratit.

  Je to kruté? Ano.
  Má na to právo? Ano.

 40. Já taky 😀
  (Mimo to, za všechno, co jsem "vyplodila", mám plnou zodpovědnost, nesu následky, a jaké to bude mít následky jsem si uvědomila už před tím, než jsem začala "kolem sebe kopat". Já vám tady prostě nechci podávat otrávené dortíčky s čokoládovou polevou a šlehačkou, raději vám ten jed naliju přímo do krku. Na to si můžete udělat svůj názor, ale to je asi tak všechno :))

 41. Já taky nesouhlasím.

  "Noxy velice nevybíravě, tak jak náleží jejímu věku…"

  Tohle není jen nevybíravost a rozhodně nenáleží jejímu věku. Přestaňte se konečně ohánět jejím věkem! Tím se dá omluvit pouze ta touha bouřit se, ale nikoli způsob! Stojím si za tím, že bouřit se dá i "kultivovaně", a to i v tomto problémovém věku. Tím, že ji budete uctívat jako velkou hrdinku Zmijozelu (a do té pozice se sama stylizuje a vy ji do ní i cpete), nepomáháte.

  Upřímně – je mi úplně jedno, jestli Ked bude nebo nebude nadále kolejní, nebo jak to bude nadále se Zmijozelem, ale není mi úplně jedno, že srážíte projekt, který mnoho lidí stál spoustu času, úsilí i peněz. Už nebudu reagovat, protože tahle diskuse nikam nevede.

 42. A nedá mi to, fakt už nedá, abych nekomentovala. Noxy, v posledním komentáři jsi se trefila do černého – liješ tu lidem jed do krku. Nezlob se na mě, ale mám pocit, že následky svého jednání sis neuvědomila ani v nejmenším a už vůbec ne na začátku. Podle mě ten tvůj původní protest proti kolejní ředitelce na vývěsce byl jen výkřik do tmy a ani zdaleka jsi nečekala, jaká vlna reakcí bude následovat (respektive na to, jakým způsobem jsi ospravedlňovala své chování) a teď, když už se stalo, prostě jenom nechceš ztratit tvář a přiléváš olej do ohně.
  Poukazovat na něčí chyby (slušnou formou, nikoli urážkami) je jedna věc, ale urážet ho a smést ze stolu jakoukoli jeho snahu o obhajobu stylem "mě to nezajímá" bohužel přesně ukazuje, jak dospělá tvá osobnost zatím je. Sama tu hrdě hlásáš, že je ti teprve 15 let, tedy, asi podle tvého názoru a názoru několika dalších lidí, máš na formu svého protestu právo, ale na druhou stranu odmítáš řešit osobní pohnutky z reálu u paní/slečny, se kterou máš evidentně problém. A asi to je tak, že hog nemůže za mudlsituaci svých obyvatel, a tedy neměl by na to doplácet, ale to, že je to internet, rozhodně neznamená, že si tu můžeš říkat co chceš a ubližovat slovy. Protože to, co zde předvádíš už mi ani nepřijde jako boj za kolej (do které se ostatně nejspíš ani nechceš vrátit, jak jsi sama naznačila), ale jako prachsprostá snaha někoho co nejhlouběji zasáhnout a ponížit ho. A jo, píšu to, protože jsem naštvaná. Protože už mě nebaví to číst a kazit si tím den. Argument, že když mě to nebaví, ať to nečtu, neberu. Jsou tu i lidi, kteří se sem chodí bavit a ne hádat a tvoje rebelie jenom ukazuje, jak si absolutně nejsi vědoma toho, že by ani žádný hog být nemusel a že spoustu lidí do něj dost investovalo a snaží se tu udržet nějakou pohodu a (momentálně dost křehkou) rovnováhu. Nečekám, že by ses nad tím ve své momentální uražené ješitnosti aspoň nějak zamyslela (i když v to pevně doufám), jenom ti říkám, že pokud si za pár let na tenhle svůj nechutný spor vzpomeneš, bude tě to možná hodně mrzet a budeš se stydět, co všechno jsi byla v záchvatu ublíženosti schopná vypustit z pusy. Sakra už 😛

 43. pročítám si tady ty komentáře a vidím jen "blá blá blá Noxy…. Blá blá blá Ked…" Evidentně už všichni potřebujete, aby zkončily prázdniny a dovolené a mohli jste zase makat jako šrouby, protože dostatek volného času z vás dělá zvířata. (Nic proti, Rian :D) Seberte se a jděte se projít ven, užijte si zbytky toho, co se tváří jako léto, a přestaňte hrát tohle trapné divadlo.

  S láskou vaše Grapi

 44. Tak ještě posté, protože se zdá, že jsem nějakým spořádaným maminkám šlápla na kuří oko. (A omlouvám se lidem kteří doufali, že už bude klid, byla jsem se -jak doporučuje Grapi- nadýchat čerstvého vzduchu ve zbytku letních dní)

  Anonym1: Kultivovaně se bouřilo tolik lidí a efekt byl takový, že to nikam nevedlo a musel už se někdo bouřit nekultivovaně, jinak by se nic nedělo doteď. Myslím (a už jsem to i několikrát řekla), že tento projekt dostatečně sráží člověk, který by ho měl držet nad vodou (viz můj článek a X komentářů nahoře, které ale zjevně nestačily), nemusím to dělat za něj, pouze na to ukazuju. A to, že jsem zveřejnila svůj věk byl jako protiklad k tomu, že článek taky "není napsán bez chyby, tak nemáš právo ukazovat na to, že ked neumí psát". Mám na to právo, neboť jsem student, kdežto Ked profesor a navíc i v mudlsvětě dospělou ženou, kdežto já patnáctiletá studentka (přestože si nejsem vědoma toho, že bych tam měla pravopisné chyby, jestli mám, ráda se přiučím dalším kouzlům českého jazyka). Ale pravopis byla v podstatě jenom "třešnička na špičce dortu špíny" a poukázání na to, že se to ani nesnaží změnit (protože je spousta variant, jak objevit chyby před tím, než něco zveřejním, když mám čas a chuť, a co vím, nejsem první, která Ked nějakou možnost řešení nabídla. Změna nenastala žádná.)

  Anonym2: 1) Jako začátek nepovažuju onen první komentář, který jsem neprávem(a za tím si stojím) odnesla trestem, ale ono "zbrojení", které následovalo potom. To už jsem počítala s tím, že v lepším případě schytám další trest, v tom horším že mě vyloučí, protože lidi nemají rádi, když se ukazuje na jejich chyby.
  2) Ano, stojím si za svým názorem, mám ho dlouho promyšlený, své důvody pro své chování pro to mám, a je na vás, jak se k tomu postavíte.
  3) Nepřilévám olej do ohně, ukazuju na to, že hoří. Že ho lidi, kteří by měli, nechtějí hasit, a tudíž se rozrůstá, je druhá věc…
  4)Proč by mě mělo zajímat, že Ked musí živit svého syna, když to odnáší Zmijozel? Nekro má taky malé dítě, a nikdy se na to nevymlouval. Možná že neměl důvod? Když jsem si od zmijozelu půjčila peníze na předměty, které jsem si pak odhlásila kvůli mudlškole, nikoho nezajímalo že nemám na hog čas, vrátit jsem to musela. Tak to ve zmijozelu funguje, vy si to zařiďte jak chcete 🙂 Když na to nemám, tak to nedělám, to je, jako by si beznohý stoupl na start závodu ve sprintu.
  5) Ale přesně tak to je, když tě to nebaví, kazí ti to náladu a nezajímá tě to, je jednoduché řešení, ten malinký křížek v rohu nahoře ;D Pokud nedokážeš přemoci svou zvědavost zvědavost, bude někde problém, ale nemůžeš nutit ostatní, aby na to ostatní brali ohled. Nikdo vás to číst, ani na to reagovat, nenutí 🙂
  6) Není pravda že se nechci vrátit do své koleje- kdybych neměla svou kolej ráda, nepořádám tenhle "hon na Noxynu hlavu", raději se spořádaně smažu a mějte se jak chcete. Je pravda, že mi nějak extra nezáleží na tom, aby se vrátila na hrad (vidíš rozdíl mezi slovy "kolej" a "hrad"?), a myslím si, že mi to ani nebude umožněno. Ne do té doby, dokud ho bude vést člověk jako Nim, na nějž jsem svůj názor řekla už několikrát, a myslím že ho není nutné opakovat.
  7) Nemyslím si, že bych se za to měla stydět, držím se hesla "Nikdy nelituj toho, co jsi udělal, protože s tu chvíli jsi to udělat chtěl. Navíc mám "zmijozelský vzorec chování", jak to trefně vystihl řídící 😀

  Anonym1+2: Nestyďte se za své názory, podepište se, když si myslíte, že máte pravdu, nemusíte se schovávat za zeď internetu. Za monitorem je každý frajer ;D

  S láskou vaše Noxy, a pokud se vám to nelíbí, přijďte si to se mnou vyříkat na letňák. Pac a pusu 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.