Elizabeth Lextrová v Azkabanu – máme exkluzivní rozhovor!

To jsem si takhle přišla do Velké síně a najednou slyším řeči typu „To už je zase otevřený Azkaban?“ a opravdu je! V cele sedí Elizabeth Lextrová. Jelikož už jsem v Azkabanu jednou byla, tak se mi podařilo vyjednat si, aby mě za slečnou pustili.

Když mě za slečnou vedli, tak jsem si všimla, že je ve výslechové místnosti ticho jako v hrobě a to znamenalo, že tam nikdo není. Tak tedy nevím z čeho slečnu obvinili, když na to nepotřebují ani svědky.

Cestou jsem se dívala okolo a v Azkabanu to opravdu není hezké.Všude mokro, špína a sem tam plíseň. Opravdu bych se nedivila kdyby tam měli myši, ale to jsem ještě netušila, že tam opravdu jsou. Zjistila jsem to při rozhovoru se slečnou. Pět minut, které mě mozkomor vedl k cele mi připadaly jako věčnost. Navíc nechápu, jak jsem mohla souhlasit aby šel za mnou, dýchal mi na záda a jeho studený dech opravdu nebyl nic příjemného, měla jsem husí kůži a svetr v čudu. Chtěla jsem se pro svetr vrátit, ale řekla jsem si že to pro jednou vydržím, cesta Azkabanem se mi znovu absolvovat nechtěla, obzvlášť po tom, co jsem prošla kolem jedné cely která zapáchala jako kdyby v ní někdo umřel a mozkomoři to „zapomněli“ uklidit. Nakonec jsme došli k cele, kde byla uvězněna slečna Elizabeth. Malé okýnko neposkytovalo místnosti dostatek světla, ale svíčka to napravila. Když jsem pohlédla na slečnu, skoro jsem se lekla. Měla kruhy pod očima a byla trochu rozcuchaná. Chvíli jsem na ní hleděla, ale nakonec jsem pozdravila a začala jsem se ptát.

Kristie: Brý ráno, můžete našim čtenářům prozradit proč vás zavřeli do Azkabanu? Ve Velké síni se o tom docela dost spekuluje.

sl. Elizabeth: Brý ráno, slečno -zahuhlá-

Kristie: -podstrkuje slečně jídlo, tak aby to mozkomoři neviděli-

sl. Elizabeth: Jak Vám jistě není utajeno – aneb jak CD ohlásilo – byla jsem zavřená za nošení věcí z obchodů ctihodných pánů Borgina a Burkese… což ovšem potvrzuji i vyvracím! Jedná se pouze o padělek!

Jak jistě víte, -sápe vyhublou ručkou po sáčku s jídlem- být temným magičem je in i yn. Každý tak chce vypadat, ale věci od B&B jsou opravdu vzácné a navíc strášně drahé -otřese se-. Ne, že bych na to neměla, mám, to se nebojte, ale… jak můžu být dárk a ívl, aniž bych musela utrácet šílené peníze za něco, co nemůžu nosit? -pomalu pokračuje- Na Černém trhu se dá sehnat prakticky cokoliv… a ani to nemusí být očarované. A navíc je to způsob, jak přilákat pozornost -mrkne na slečnu skrze mříže-

Kristie: -pokýve hlavou a pokračuje- Takže jste vlastně nevinná? Jak to vůbec v Azkabanu vypadá? V cele to musí být ještě horší než ve výslechové místnosti, že? 

sl. Elizabeth: Je tu tma, že si sotva vidím na špičku nosu. Neustále se mě ptají, jestli jsem Smrtijed… copak tak vypadám? -rozhodí rukama-

Kristie: No, ono už to tak dneska bývá, že když je někdo dark a ívl, tak ho hned mají za Smrtijeda -zavrtí hlavou- Taky jsem slyšela, že vám prohledávali pokoj, je to pravda?

sl. Elizabeth: Pokoj? Já nějaký mám -vykulí oči- Pokud jste si nevšimla, tak od té doby, co jsem fialová nemám žádnou místost pro sebe a své potřeby, nocuji zásadně před Křišťálovou jeskyní… ale občas se někdo smiluje a vezme mě pod svou střechu. Žádný pokoj, to opravdu nevím, co prohledávali -pokrčí rameny-

Kristie: -pomyslí si, že by slečna mohla školu zažalovat za to, že nemá kde bydlet- Chm, drby jsou hrozný.. Mimochodem, když vás odváděli sem -ukáže na celu a opatrně uhne kolem běžící myši z cesty- viděl to někdo?

sl. Elizabeth: Jistě, paparazziové! Bude se o mně mluvit -dodá zasněně-

Kristie: Nebude, ono už se o vás mluví -mrkne na slečnu- no, tak nakonec se vás asi zeptám jestli chcete něco vzkázat čtenářům?

sl. Elizabeth: Zrušte sáčky! Svobodu gumovým medvídkům! 

Kristie: -podává slečně pytlík s gumídky- Děkuju za rozhovor -usměje se a ošklivě kouká na mozkomory-

sl. Elizabeth: -nedůstojně se vrhne na sáček-

Tak to vidíte, slečně ani nedají najíst! Mezi mozkomory se však proslýchá, že plánují stávku za vyšší platy a vytvoření školy a školky pro jejich děti, které jsou nucené pobývat ve sklepení Azkabanu, kde sídlí početná rodinka švábů, žížal a kdo ví čeho ještě. Navíc tam prý teče a je tam zima. Co myslíte, bude stávka? Podaří se slečnu Elizabeth z vězení dostat?

2 komentáře

 1. Já nechci vypadat rýpavě, nemám to v povaze a je mi to naprosto cizí, pochopitelně, ale…

  Ptát se, jak to v Azkabnu vypadá, vyznívá v rozhovoru vedeném právě v Azkabanu, redaktrorkou která v něm už taky byla…divně 😀

  Nicméně, kdyby se o tomhle psalo v novinách ještě trošku víc, nezlobil bych se 😀

  James

 2. Kristie Smithová
  5. 8. 2011 (12:30)

  No, já jsem to myslela jakože jak to vypadá v té cele, ale dobrý :DD

Komentáře jsou uzavřeny.