Porušení o protokolu utajení

Počátkem loňského roku byl mezinárodní statut o utajení porušen. Jedná se o film, který znázorňuje bitvu v Bradavicích. Po provedení prošetření tohoto případu bylo zjištěno, že film byl jen jedním ze série osmi, které zaznamenávají život kouzelnického hrdiny Harryho Pottera. Od té doby jsme zahájili totální vyšetřování, a jsem v současné době velmi blízko k zjištění, kdo tyto informace o Společenství kouzelníků poskytl mudlovským filmařům.

Můj první instinkt mě vedl navštívit místo, které můžeme ve filmech vidět nejčastěji – Školu čar a kouzel.

Sjednal jsem si tedy schůzku s ředitelkou této školy – Minervou McGonagallovou a zástupcem ředitele – Filiusem Kratiknotem.

Po poučení o porušení statutu o utajení v záležitosti bitvy o Bradavice, profesorka McGonagallová nasadila neutrální obličej. Profesor Kratiknot se zdál být nervózní a sem tam jsem na jeho tváři zahlédl ustrašený výraz. Ani zástupce nevěděl o porušení statutu o utajení, ale profesorka McGonagallová mi pověděla o jediné mudlovské osobě s přístupem do Bradavic: školník Argus Filche, moták.

Před kanceláří pana Filche, jsem byl uvítán jeho asistentkou, paní Norrisovou. Laskavě mě uvedla dovnitř a já jsem se posadil. Pan Filch přišel z šatny, podezíravě si mě prohlédl. Zdvořile jsem mu položil stejné otázky jako ředitelce a zástupci. Jen se ušklíbl a schoval dvě malé knihy, které měl na stole do šuplíku. Pak na mě něco zabručel – nejsem si jist, co to bylo. Ale stačil jsem postřehnout názvy oněch knih: Harry Potter a Kámen mudrců a Harry Potter a tajemná komnata, obojí napsáno J.K. Rowlingovou.

Po několika otázkách mi vysvětlil, že s těmi knihami chytil dva zmijozelské chlapce. Vypadaly jako mudlovské knihy, protože tam nebyly žádné pohyblivé obrázky a nikdy jsem neslyšel o nakladatelství Bloomsbury. Po dalším zkoumání jsem zjistil, že nemají svoji pobočku v Příčné ulici, takže předpokládám, že jde skutečně o mudlovské knihy.

Pan Filch mi také předvedl se zvláštní krabici. Uvnitř byly dva kruhové objekty, jedna strana každého objektu je jako zrcadlo a na druhé straně je nějaký nátěr nebo papír, a na něm je zobrazen mladý člověk (kupodivu podobný na pana Pottera) a stejný titul jako má jedna z knih. Kontaktoval jsem svého zástupce u Warner Bros přes sovu a obdržel odpověď, ve které mi slíbil, že produkci těchto objektů ukončí. (Objekty, jak mi vysvětlil, obsahovaly film tak, aby si jej mudlové mohli přehrát doma. Ti mudlové myslí na všechno!) Objekty budou staženy z obchodů ještě tento měsíc. Knihy budou i nadále prodávány jako beletrie do doby, než se budu moci obrátit na paní Rowlingovou a vyjednat další postup.

Florence Wereweth

1 komentář

  1. Ajta… Já se omlouvám, že to je psaný z pohledu – on. Původně jsem to chtěla vydat ve Věštci pod pseudonymem, ale pak jsem si to rozmyslela, že radši oblažím náš kolejní časopis a nějak jsem na to, v jaké osobě je to psaný, zapomněla 🙂
    Flo

Komentáře jsou uzavřeny.