Salazarnálie nebo konec světa?

Zajisté už jste slyšeli jak o zmijozelských svátcích, Salazarnáliích, stejně tak jako o konci světa, který má údajně nastat 21. prosince. Pojďme se společně podívat co na to zmijozelští.

Detail zmijozelského stromečku z minulého roku

Salazarnálie

Salazarnáliemi se rozumí oslava zimního slunovratu. Mudlové ho nazývali Saturnáliemi, Zmijozelská kronika však praví o prastaré tradici Salazarnálií. Tato tradice se ujala již za doby, kdy na naší škole pobýval sám Salazar Zmijozel. V den Salazarnálií zmijozelští dostanou dárek, kterým budou moct hradu ukázat svou příslušnost k zelené koleji.

Apokalypsa 

Mezi mudly se už delší čas povídá, že právě v den Salazarnálií dojde ke konci světa. Jejich názory se však rozchází v tom, zda má opravdu dojít ke konci světa, jeho zásadní změně, nebo dojde maximálně jen k tomu, že se mudlovské děti školou povinné zhroutí z vánočních prázdnin, které na jejich vkus začínají až moc pozdě.

Mudlovské čáry s obrázky znázorňující zánik světa

Soudí tak podle mayského kalendáře, který letošním rokem končí. Objevily se i spekulace, že události a tragédie posledních pár let jsou právě projevem nastávajícího konce světa (např. zemětřesení na Haiti, vlna tsunami apod.) Mnozí mudlové se těmto lidem však vysmívají a tvrdí že se nic nestane, někteří dokonce na dané téma vymýšlí vtipy.

21.12.2012 po zmijozelsku

Konec světa, nebo Salazarnálie?

Barbara Arianne Lecter: Salazarnálie, protože konec světa zapříčiní jenom žáby a ty se na to letos ještě nechystají.

NaSaŠí Jackson:Ať si svět klidně skončí, stejně nám to nezabrání v tom, abychom oslavili Slunovrat!

Madeline le Ros: Jestli bych si měla vybrat, tak bych brala Salazarnálie, přece jenom radši budu slavit v rámci zmijozelské koleje než koukat jak mi na domeček padají asteroidy a pak už nic. Když už tak radši pořádnou kocovinku z máslového ležáku po ránu, než zkáza všeho a už se neprobudit.

Nyní si ukážeme, jaké verze konce světa jsou nejlepší pro Zmijozel:

1) Konec světa není konec světa, ale začátek nového, zeleného světa! Tuto teorii vyslovilo již několik zmijozelských učenců tak dávno, že se ani nedochovala jejich jména, jejich slova a předpovědi však ano. Zatím se můžeme jen dohadovat, kdo má pravdu. Zda prastaří zmijozelští, mudlové, nebo někdo úplně jiný. Za pár dní se však vše ukáže a dohadům bude jednou pro vždy konec. Tedy jen do doby, než se zase objeví spekulace o údajném zániku civilizace.


2) Nechme se všichni spolknout obřím vesmírným baziliškem! Že nevíte kam zmizel Ferdinand, který přebýval v hlubinách sklepení? Tak už to víte! Pluje vesmírem a čeká až nastane správný čas, aby mohl spolknout celou zeměkouli. To je první možnost, ta druhá je, že ho prostě někdo ukradl, třetí že měl plné zuby toho že se nebelvírští přestali ve VS přecpávat tmavého a zatuchlého sklepení, do kterého se mimochodem skoro už ani nevešel.

Na závěr se ještě vrátíme k mudlům a dáme si na odlehčení pár vtipů, které jsem zmiňovala na začátku:


Pro Hadího Krále,

Kris