Rozhovor se Zmijozelským studentem

Drahý hrade!

Už se vám někdy stalo, že jste jako redaktor nějakého bulvárního plátku oslovili Zmijozelského studenta, požádali ho o rozhovor a jeho reakce byla jen:

„Kontaktujte mého tiskového mluvčího.“

„Bez komentáře.“

nebo odpovědi jednoslovné či vůbec žádné?

Redakce Hadího krále vám konečně prozradí, proč tomu tak je.

Pravý Zmijozelský student či Zmijozelský absolvent už je unaven věčně stejnými, dokola se opakujícími, otázkami. V posledních pár letech tedy vymyslel systém tiskového mluvčího.

Pokud má zelený obyvatel školy chuť, odpoví vám a odkáže vás na svého tiskového mluvčího. Ti vytrvalejší z vás však vědí, že tiskového mluvčího má každý, tedy i sám tiskový mluvčí má tiskového mluvčího. V naší koleji je tiskových mluvčí nespočet a téměř každý je tiskový mluvčí jiného zeleného.

Příkladným názorem může být naše šéfredaktorka Tydynka Flyová, ta si pod svá křídla vzala mě, Barbaru a Cerri. My tři vás tedy odkážeme na naši tiskovou mluvčí Tydynku. Tydynka má také tiskovou mluvčí, tou jsem já. v mé nepřítomnosti můžete však kontaktovat zastupující tiskovou mluvčí Barbaru. V její nepřítomnosti můžete pak zkusit štěstí u Cerri, jež je druhou zastupující mluvčí. Nicméně Cerri vám nikdy nedá přímou odpověď, lépe řečeno vás opět odkáže na tiskovou mluvčí. Tou je ovšem Tydynka. Už chápete, kam se tím dostanete?

Pokud opravdu toužíte po rozhovorech se zelenými, musíte jako správný redaktor buď vyčíhnout tu pravou chvíli, kdy má zelený opravdu dobrou náladu, nebo jen položit zajímavější otázky.

Otázky typu: co si o tom myslíš, kdo vyhraje, komu fandíš, atd. NEJSOU originální ani nijak zajímavé.

Jak naše nálada ovlivňuje naše rozhovory!

Naše nálada je většinou v rozhovorech rozhodující. Potkáte-li zmijozelského ve špatné náladě, ani vám neodpoví. Potkáte-li ho ve standardní náladě, pošle vás ke svému mluvčímu, či vám jen řekne „bez komentáře“ (ale odpoví, a to už je úspěch). Pokud má student dobrou náladu, napíše vám pár slov, většinou jednoznačné a přímé, dokazující vám, jak špatné vaše otázky jsou. Pokud bude mít opravdu dobrou náladu, možná z něj vytáhnete i pár vět. A pokud budete mít to štěstí, dostanete z něj i nadšenou zpověď. To se však stává jen jednou za novinářský život.

Co říci závěrem? Nezoufejte. Ne všichni ve Zmijozelské koleji se dají považovat za ryzí výkvět Zmijozelské společnosti a tedy vám jako každý druhý na hradě odpoví úplně normálně. Pak jsou tu i tací Zmijozelští, kteří se ani neobtěžují dodržovat nějaký kodex poskytování rozhovorů a prostě vás okázale, neustále a tvrdě ignorují.

Elanis

2 komentáře

    • Co si o sobě myslíš? Kvůli nekolik lidem, které hráli zaporaky v knize HP? Kdyby jsi Zmijozel znal,tak víš, že v něm jsou prima lidi !

Komentáře jsou uzavřeny.