Žáboismus – náboženství budoucnosti?

Věříte v Boha nebo v někoho jiného? Tak se třeba dozvíte o jeho konkurenci. Pokud ale v nic ani nikoho nevěříte, měli byste vystrčit tykadýlka a přečíst si něco o staronovém náboženství. Mohli byste se něco přiučit a připojit se k průkopníkům žáboismu…

Na začátku byla žába. Podle obyčejných pohádek by jí někdo musel políbit, aby se stalo něco speciálního, ale tohle byla Žába Stvořitelka a ta se nelíbala. Hověla si v klidném časoprostoru a nic tam nedělala, až si jednoho krásného dne (nejspíš) začala připadat osamělá. Vytvořila si proto žabáka, který byl alespoň z části tak moudrý a nenáročný jako ona. Byl sympatický, ale pořád mu něco chybělo. Tvrdil, že voda. Žába Stvořitelka netušila, co to je, ale jelikož by pro jeho blaho udělala cokoliv, tak vytvořila vodu a kvůli jejímu nestálému charakteru jí naplnila rybník Věčného mládí jenom proto, aby byl žabák spokojený. Rybník se mu líbil, ale bohužel nedlouho po jeho stvoření začala něco postrádat žába – skličovala jí totiž ta pustina okolo rybníku. Proto vytvořila i zemi kolem a na ni různé živočichy, většinou prospěšné pro žáby. Měla pak se žabákem spoustu potomků a ti postupně osídlili celou zemi, kde se měli dobře.

Určitě by vás zajímalo, co je tohle za blábol. Ale jelikož žáby se přihlásily k moci a začaly u Žabího krále, tak se u nás v redakci musí uctívat nejenom žáby, ale ty přitáhly i novou víru v žábu Stvořitelku neboli Velkou Žábu. Žáboismus.

První zmínky se datují někdy do poloviny šestnáctého století, tedy do doby honů na čarodějnice. V malé britské vesničce, příhodně pojmenované Froggies, se shromáždili skuteční kouzelníci a čarodějové, aby se skryli před inkvizicí. Někteří z nich byli věřící, ale Bůh se jim příčil, protože organizátoři honů na čarodějnice tvrdili, že je to Boží záměr, tak začali hledat nějaké náboženství, něco, v co by mohli věřit. A jelikož žádné existující se jim nezdálo, začali uctívat jediné kouzelníky oblíbené tvory, kteří žili poblíž – žáby. Celou jejich víru zapsali do kroniky, spolu s mnoha příběhy inspirovanými Biblí, ve kterých ale vystupovaly žáby. Mnohá léta se jí řídili, uctívali žáby a byli by snad až do dneška, jenže Froggies zachvátil mor a všichni obyvatelé zemřeli. Vesnice tak postupně chátrala, ale kronika se dochovala až do dob současných.

Než zmijozelské žáby převzaly nadvládu nad redakcí Hadího krále, tak navštívily ruiny Froggies a objevily ukrytou kroniku. Mnohé se z ní dozvěděly, včetně úvodního příběhu, a také základní šestero žáboismu, které dodržovali všichni, kdo věřili ve Velkou Žábu. A redakci je naservírovaly s tím, že buď budeme pravidla dodržovat nebo poletíme pryč. No a protože v redakci by se mohly objevit nové tváře, tak se třeba žáboismus rozšíří do kouzelnického světa. Proto možná za pár let nebude většina věřících chodit do kostelů, ale k rybníčkům, aby se pomodlili k Velké Žábě. Můžete začít už dnes, jelikož žáby hlásají pravidla, kde to jde.

ŠESTERO ŽÁBOISMU
1. Uctívat Velkou Žábu
2. Nejíst žáby, čokoládové ani normální, a to za žádných okolností
3. Žáby jsou KVÁ, všechno skvělé taky
4. Žaby se nezneužívají pro vlastní účely, pokud k tomu nedají souhlas
5. Navštěvovat rybníčky jako žabí svatyně
6. Dodržovat tato pravidla a KVÁ s vámi!

Dodržujte šestero žáboismu, uctívejte žáby a KVÁ s vámi!

Pro ŽK (HK) Lily Angelina Johnsonová, vrchní žáboista

2 komentáře

  1. Nebelbrach.Mechacha
    23. 12. 2013 (18:56)

    Fakt se nesmějí jíst ani čokožabky? +zamyslí se+ Žáboismus není pro mne. 😀

Komentáře jsou uzavřeny.