Abeceda Módy – B

„Ženy se ztotožní i s tou nejbláznivější módou, protože raději vypadají nově než půvabně.“
Axel von Ambesser

„Pravá dáma nenosí šaty. Dovoluje šatům, aby byly na ní nošeny.“
Vivien Leighová

„Bývávalo, že ženy nosívaly cosi nevýslovného… Co nosí dnes, nestojí jedním slovem za řeč.“
Maurice Chavalier

Zdravím vás u dalšího dílu Abecedy Módy.

V dnešním dílem abecedy se stane něco téměř nevídaného. Při svých toulkách na hradě jsem neobjevila žádný model, který by mi vyrazil dech. Ani obrazně ani doslovně.
Možná přeci jen tu módní kontrola má nějaký vliv a studenti se začínají mnohem lépe oblékat. V tomto díle jsem však narazila spíše na slečny a paní profesorky, které mě uchvátily svým vzhledem.

~ Barbara Arianne Lecter ~  

Slečna žába je jedna z mála slečen, která má každý model něčím okořeněný. Nikdy to není nuda ani otřelá klasika. Je to něco nového a osobitého. Stejně jako sama slečna Barbara. U slečny bych mohla vytknout snad jen nepraktické brýle, které jsou v dešti trochu zbytečné a neposednou hůlku, která se jí zamotala do pláště. Celkově model však působí pohodlně až trochu i romanticky vezmeme-li v potaz déšť a srdíčko na krku. Lebečka naopak prozařuje deštivou temnotu. Veselé kuličky celému modelu dodávají už jen pocit nadsázky a nadřazenosti. Ač tu není nic co bych na modelu mohla vyloženě pochválit, nemohu ani najít nic co by mi vyloženě vadilo. Je to zvláštní model a musím uznat, že jsi nejsem tak celkem jistá co si o něm myslet.

~ Bellatrix Nargelest ~ 

Madam Nargelest se ponořila do temnot a sáhla po zvláštním modelu. Samotné šaty se sáčkem jsou sice již dosti zastaralá kombinace ale je to sázka na jistotu. Co mě ovšem lehce zaráží jsou doplňky. Karnevalová maska? Proč ne. K modelu ladí i když madam se v masce trochu utápí její krásné oči. Však masku by to chtělo trochu více zakombinovat do modelu. Malý bílý pásek okolo pasu dokáže divy. Více by se také propojila hlava, nohy a tělo. Celkově je model povedený, ovšem pomineme-li přítomnost otráveného jablka a opice. Neboť Zmijozelské otravblko má za úkol znepříjemňovat ovzduší všem kolem a opička pro změnu má v popisu práce výsměch a úšklebky. Jak jablko tak opička své poslání zde splňují do puntíku. Osobně říkám, že sem nepatří.

~ Betelgeuse Orionis ~ 

Zelená je dobrá. To vám řekne každý zmijozelský student. Ale kdo by kdy tušil že i bývalé červené studentce bude zelená tak moc slušet? Madam v tomto modelu přímo září! Nevím jestli za to mohou její zlatavé střevíce či zářivé vlasy, jedno ale vím určitě, madam rozhodně vykvetla do krásy. Madam by rozhodně měla zaujmout své místo na paloučku u víl a chvíli si s nimi zatancovat. Věřím, že by nejen vílám vytřela zrak. Maličko mi tu sice vadí červená květina ve vlasech, ale chválím snahu o zmírnění červené „třískavosti“ náhrdelníkem. Model rozhodně není přeplácaný, je decentní a doladěný do posledního detailu.

~ bibi střeštěnka ~ 

Přísná paní profesorka bibi střeštěnka mě zaujala především svým kolejně založeným modelem. Z jejího vzhledu přímo kouká pravá Havraspárská moudrost a znalost. Nehledě na to, že je model perfektně sladěný díky čemuž působí madam velmi elegantně i když pohodlně a všedně. Model mi tak trochu kazí znak Roweny z Havraspáru neboť bych s čistým srdcem mohla tvrdit, že to ona sama stojí přede mnou, kdybych to ovšem neměla s čím porovnávat.

~ Bilkis Blight ~ 

Vzorný student vždy a všude, ať už na fanouškovské tribuně, na trénincích famfrpálu nebo i ve sklepení proti příšerám. Tak na mě působí Bilkis. K tomu není co dodat. Slečna Bilkis se nemá proč snažit o něco převratného a zajímavého. Momentálně jí stačí ošlehaná klasická uniforma, která se dá využít při mnoha různých činnostech. Nehodnotím tu vzhled, ten je perfektní. Hodnotím tu multifunkčnost. Ta je nevšední a ojedinělá.