Ohnivá whisky aneb čarodějnice v plamenech

Zaklínadla, létání na koštěti a míchání lektvarů v kotli. Symbol všech čarodějnic v dávné době, kdy za takové věci byly na hranicích upalovány jako příklad mocnosti mudlů.

Jen málo pak zná příběh o té čarodějnici, která si svůj osud přivolala dřív, než by sama chtěla, a to kvůli své oblibě v pití a pálení ohnivé whisky, kterou ze všeho nejvíc milovala. Vraťme se tedy na úplný začátek.

To stávala na kopci v malé vesnici taková stará a místy rozpadlá usedlost, ve které prý žila stará čarodějnice, která byla věčně pod parou díky ohnivé whisky. To, že na kopci bydlí čarodějnice, věděli ve vesnici všichni, ale strach byl mnohem větší, a tak se nikdo nikdy neopovážil tam jít. Chalupa, ve které bydlela, vypadala úděsně a vždy v jedenáctou hodinu večerní se tu děly divné věci. Záblesky, výpary a ve vzduchu byla cítit omamná vůně kvalitního medu a bylinek, které se mísily v oblaku dýmu vycházejícího ze starého a rozbitého okna. Pod oknem měla čarodějnice mnoho druhů bylin a květin, které si tam pěstovala pro své účely.

Ona totiž ta čarodějnice si ráda pálila a vařila svou vlastní ohnivou whisky. Tuhle kořalku milovala ze všeho nejvíce. Časem jí však strašně vášnivě propadla. Všude visely různé byliny a předměty obsahují magii. Všude byly desítky prázdných láhví rozházených různě po místnosti, ze kterých kapaly zbytky kořalky na špinavou dřevěnou zem. Čarodějnice běhala po místnosti sem a tam. Hůlkou vážila, měřila a sekala potřebné suroviny, které házela do mohutné kolony, ve které si pálila tu svojí libůstku. Kousek od ní ležela kniha s názvem „Ohnivá whisky na mnoho způsobů“ a v ní otevřená stránka s receptem na ohnivou whisky sira Harolda Dingleho.

„Jest do kolony či kotle vmíchej zub ďasovce s kapkou jezerní vody. Za pořádného plamene přidej kůži z Hřímala a na prach rozemletý krunýř Třaskavého Skvorejše. Poté dubovou vařečkou kvrdlej sedmkrát po pravé straně a ještě dvakrát proti, aby nebylo to málo. Zakápni kapkou medu z hlubokého lesa a přidej tři chlupy Hipogryfa. Teď musíš všechno pálit a vařit 40 dlouhých nočních minut, dokud nebude kořalka oranžovou barvu míti. Až pak můžeš přidat kořen Nadouvavky, dva čerstvé listy Úponice a šťávu z Pijavic. Teď jen hůlkou namiř, poklepej a řekni: Revertur Flame Silicum.“

Čarodějnice stále házela a krájela další přísady a u toho popíjela už starší várku ohnivé whisky. Její oblečení bylo staré, špinavé a nasáklé chutí tohoto magického moku. To si takhle stará čarodějnice jednoho večera řekla: „Té kořalce dám dneska větší říz a chuť„. Hůlkou začala rychle klepat do kolony. Kouzla a čáry lítaly po místnosti a narážely do lahviček, dóz a sklenic. Kolona hřměla, skřípala a vydávala pisklavé zvuky. Čarodějnice se smála a tancovala kolem kádinek. Tlak stoupal a whisky začala přes trubice protékat do zapáleného ohně. Najednou vše začalo hořet a plameny žhnuly po skleněných dózách. Oheň se začal rozšiřovat i po zemi. Čarodějnice chtěla vše kouzlem uhasit, ale místo, aby všemu pomohla, tak vše zhoršila. Najednou se celou vesnicí rozezněl mohutný výbuch a čarodějnice v plamenech začala hořet. V ohni byla s ní i celá chalupa.

Co však z tohoto příběhu plyne jako ponaučení? Nedělejte nikdo nelegální ohnivou whisky a když jo, buďte dost rozumní a nepodpalte ji.

2 komentáře

  1. Píšeš moc hezký bajky 🙂 Měl by ses dát na dráhu spisovatele 🙂
    Sally-Ann

  2. No to to zrovna nevím teda 😀 😀 Třeba napíšu jednou své paměti 😀

Komentáře jsou uzavřeny.