Recepty na pikantní pokrmy

Ahoj všichni čtenáři tohoto speciálního vypečeného vydání!

Mým úkolem je představit vám recepty na pikantní pokrmy. Společně tedy zabrousíme do klasické kouzelnické kuchyně, ale nakoukne i pod pokličku mudlovského pikantního receptu, který si můžete vyzkoušet připravit.

Přeji vám příjemnou zábavu a Hurá na to!

O prvním pikantním pokrmu, který vám tu představím, jsem se dočetl ve své soukromé kouzelnické kuchařce, kde shromažďuji recepty vystřižené z kouzelnických tiskovin. Jmenuje se Popelcova ohnivá vejce a jedná se o jednoduchý předkrm, který dokáže připravit i nezkušený kuchař.

Jak již samotný název receptu napovídá, hlavní ingrediencí tohoto pokrmu jsou Popelcova vejce, která by měla být co nejčerstvější. Další nezbytně důležitou ingrediencí je skřítčí moč. Ovšem musíme si dát pozor, aby moč byla ze skřítka pocházejícího z Anglie, protože jedině jemu proudí v moči rudá královská barva. Pokud se bojíte zápachu, tak vás předem uklidním, neboť moč bude ještě v kotlíku vyvařovat, a tudíž jí zbavíme silného aroma, které skrývá. Předposlední ingrediencí, kterou budeme k přípravě tohoto pokrmu potřebovat jsou ďasovcovy konečky prstů, které jsou běžně k dostání v kterémkoliv kulinářském obchodě. Dbejte opravdu na to, aby se jednalo pouze o konečky prstů, do celé ruky nebo celého Ďasovce je v tomto případě zbytečné investovat galeony. Poslední ingrediencí jsou bylinky; v našem případě si vystačíme s usušenými chapadly Ďáblova osidla a čerstvými úponky Úponice jedovaté, které je nutno před použitím proprat ve studené vodě a důkladně vysušit. Na závěr pak už jen sůl, pepř a další kouzelnické koření dle chuti. A můžeme se pustit do práce!

Nic těžkého to není, jak již bylo řečeno na začátku, tento recept zvládne i nezkušený kuchař. Jako první si uvaříme Popelcova vejce. Těm postačí nějakých šest minut ve vroucí, osolené vodě s kapkou medu divokých včel. Mezitím, co se nám budou vejce vařit, dáme si vyvařit skřítčí moč. Zde je opravdu těžké vám předepsat dobu vyváření, protože záleží na tom, jak stará skřítčí moc je. Vyvařenou skřítčí moč poznáte tak, že již není tolik řídká. Uvařená Popelcova vejce zchladíme pod studenou tekoucí vodou a následně zbavíme skořápky. Jakmile bude vyvařená skřítčí moč, můžeme servírovat. Skřítčí moč ještě dochutíme solí, pepřem a jiným kouzelnickým kořením, záleží, co vám chutná. Pikantnost tomuto pokrmu dodávají samotné ďasovcovy konečky prstů, které v kombinaci s Popelcovými vejci vytvoří pekelnou show ve vašich ústech. Servírování pokrmu už je na vaší fantazii, rozhodně ale nezapomeňte využít bylinek.

Druhý pikantní pokrm pochází z mudlovského světa. A jelikož ingredience potřebné na tento pokrm není těžké sehnat i v našem světě, vybral jsem si právě tento recept. Recept se jmenuje Katův šleh a samotná příprava receptu vám nezabere ani deset minut. A co že na tento recept potřebujeme? Papriky několika barev, v mém případě jsem si vybral papriku zelenou, červenou, žlutou a oranžovou, dále dvě hrsti kukuřice, několik stroužků česneku, feferonky, ostrý kečup a maso. Já jsem sáhl po mase vepřovém, ale můžete použít i maso kuřecí. Dalšími ingrediencemi jsou sůl, pepř, pikantní koření a sojová omáčka. Ingredience znáte, můžeme začít s přípravou.

Jako první si rozehřejeme pánev, a to opravdu až do stavu, kdy se z ní začne i „čoudit“. Nebojte se toho. Jakmile bude pánev rozehřátá, přihodíme na ní maso, které osmahneme zprudka, aby veškeré šťávy zůstaly uvnitř. Po zhruba dvou minutách přilijeme k masu sójovou omáčku a přihodíme nakrájenou zeleninu. Zakryjeme pokličkou a dusíme. Teď už můžete stáhnout teplotu a maso i se zeleninou dusíme pod pokličkou asi nějakých pět až deset minut, záleží na vás, jak moc tvrdou máte rádi zeleninu. Já ji osobně mám raději tvrdší, takže těch pět minut opravdu stačí. Jakmile bude zelenina měkká podle vašeho gusta přidáme na jemno nakrájený česnek a na směs přidáme ostrý kečup, opět podle chuti. Opět chvilku pod pokličkou dusíme a nakonec všechno ochutíme směsicí koření dle chuti. Takže určitě sůl, pepř a pro pikantnost i nějaké pikantní koření. Pokud chcete docílit ještě větší pikantnosti, tak můžete přidat i chilli omáčku. Servírování tohoto pokrmu opět nechám na vás. Mě nejvíce k tomuto pokrmu chutnají bramboráky, ale klidně se k tomuto receptu hodí i rýže, nebo jen vařený brambor, či hranolky. Takový tip na závěr, který se vám může hodit je, že tento Katův šleh je nejlepší druhý den. Chutě se stmelí a pokrmu tak přidají ještě na větší pikantnosti.

Tak to by bylo z pikantních pokrmů všechno. Já vám děkuji za pozornost a budete-li mít nějaký dotaz týkající se těchto pokrmů, neváhejte napsat do komentáře k tomu článku.

A chystáte-li se některý z výše uvedených pokrmů připravit, tak vám přeji dobrou chuť!

Trevor

2 komentáře

  1. Krásný recepty, ale radši nebudu zkoušet – ostrá jídla nemusím 🙂
    Sally-Ann

Komentáře jsou uzavřeny.