Okénko do minulosti – Kočka Obchodník

Každý majitel kočky ví, že žít s kočkou není jednoduché. Ovšem své by vám o tom pověděli majitelé koček v době Čarodějnických procesů. Po tomhle článku budete ještě rádi za vaši šikanátorskou kočku!

Pokud v dnešní době naštvete kočku, pravděpodobně odejdete s pár škrábanci, případně s chybějícím okem. Ale nebylo tomu vždycky tak. Existuje článek v minulosti, o kterém se již příliš nemluví. A popravdě ani neví.

Kočky byly v minulosti mnohem chytřejší (pokud je to možné) a vyčůranější (to
rozhodně není možné!). Tak nějak došly k tomu, že proč by měly žít jen jako mazlíčci? Nedělat si to, co chtějí? A jak už to tak bývá, náhodou se k tomu přichomýtli i mudlové, kteří zrovna toužili po upálení párku čarodějek. A od koho jiného zjistit, zda je čarodějka opravdu čarodějkou, než právě od její vlastní kočky?

Kočky jsou věrná stvoření (občas), ale pokud jí naštvete, máte smůlu. A kolem 15. až 18. století se to nevyplatilo už vůbec. Mudlové přišli se skvělým úplatkovým systémem, kterým sváděli kočky na scestí a lákali od nich informace o jejich majitelích (pozn. pro naše čtenáře, kteří jsou kočky: Majitel – Váš vlastní člověk. Samozřejmě že on nevlastní vás. Vy jeho, já vím.).

Bylo poměrně jednoduché odhadnout, kdy se vás vaše kočka snaží zaprodat a již si plánuje slunnou cestu na Kočkodivy (Ale z nějakého důvodu si toho tehdejší kouzelníci nebyli vědomi.). Úplatky byly různé, buď se jednalo o peníze, za které si kočky mohly koupit to, co nikdy neměly a bylo u kočky neobvyklé to mít, nebo přímo o hmotné věci. Nechť je názornou ukázkou následující obrázek:

Jak můžete vidět, indicie můžeme najít jak v samotném chování kočky, tak také v nových věcech, které se objevily ve vaší domácnosti a vy jste je nekoupili. Případně ve věcech, které najednou vaše kočka nosí, a vy jste si docela jistí, že na tohle jí kapesné nestačilo. Nebo se možná ptáte, proč má kočka kufr, když jí ven nepouštíte? Je poměrně k podivu, že si v patnáctém století nevšimli, že má najednou kočka hru, která očividně nevypadá jako z onoho století či účes, který ke století také nesedí. Kdyby se někdo ptal na můj názor, tak si to ti lidé pravděpodobně zasloužili, když své kočce nevěnovali tolik pozornosti, aby si toho všimli!

S blížícím se datem oslavy upalování čarodějek by tedy měl každý brát ohled na svoji kočku. Nikdy nevíme, kdy se tohle období může vrátit! Snažte se jí nenaštvat. Pokud jí už naštvete, všímejte si indicií. Pokud najdete indicie… No, vážně chcete svojí kočku zklamat a nenechat se upálit?

Vždyť by jí to bylo líto!

Pro speciální vydání HK
Tydynka Flyová & kočky

1 komentář

  1. NaSaŠí Jackson
    3. 5. 2014 (16:54)

    A já si myslela, že moje kočka mě jen nesnáší! (mdm Tydy zná její výrazy na fotkách, může potvrdit!)
    Ale tohle? Štěstí, že den čarodějnic je už v tahu a já jsem pořád mezi živými, díky za supr informativní a užitečný článek, budu si dávat bacha!

Komentáře jsou uzavřeny.