Lupič pomohl dopadnout lupiče při loupeži století ~ Eleanor Charlotte Fields

V noci na dnešek byl zalarmován Odbor bystrozorů kvůli vloupání do Gringottovy banky. Loupež, která tam měla proběhnout, byla dokonale naplánovaná a nebýt šťastné náhody, dokonce by se vydařila, i když je banka prý nedobytná.
K všeobecnému překvapení a odhalení lupičů dopomohl drobný zlodějíček Mark Nibali, který se chystal vykrást létající auto typu Škoda Invisible na parkovišti za výše zmíněnou bankou. Po chvíli zjistil, že je auto podivně vybavené, úplně jako pro zloděje, jak nám popsal, a když se rozhlížel kolem, jestli náhodou majitel auta v okolí nepáchá nějakou vysoce nebezpečnou trestnou činnost, všiml si, že se v bance podivně svítí. Dorazili jsme na místo činu právě včas a stihli jsme si vyslechnout jeho verzi příběhu.

”No tak jako já sem tam prostě přilítnul, protože by se ty lidi mohli každou chvílí vrátit, že jo. Kdo takhle pozdě v noci parkuje u banky, že jo. No a prostě najednou koukám takový dobrý nářadí by se mi taky hodilo pro mojí profesi a pak si taky říkám, že je to divný, že by se mi hodilo pro mojí profesi. Tak se koukám kolem, že jo a v bance vidim blikat světla z hůlek. Tak jsem to samozřejmě hned běžel ohlásit k bystrozorům. Jsem přece slušnej člověk a kouzelník.” Tak nám osudnou noc popsal Mark Nibali, který hned po rozhovoru s námi obdržel blokovou pokutu deset galeonů, za pokus o vloupání do vozu.

Mluvčí bystrozorů nám oznámila, že lupičský gang, ve kterém byli Andy Cavendish, Frank Froom, Albert Schleck a Vincent Kristoff, chtěl vyloupit trezor samotných Gringottových, kde mají ukryté peníze a zlato ze všech svých příjmů a také peníze na výplaty pro zaměstnance. Bystrozorové také oznámili, že jsou to ti samí zločinci, kteří vykradli Kratochvilné kouzelnické kejkle nebo na nástupišti 9 ¾ okradli velké množství studentů mířících do Bradavic. Samotné ústředí bystrozorů i celé ministerstvo kouzel jásá, protože by nejspíš byla jen otázka času, dokud by nevykradli i je.

Zatím jsme nedostali informace o tom, jak zločinci skončí a jak Gringottovi tento skandál obhájí, ale budeme vás informovat o všech novinkách. Jediná věc související s tímto případem, co se k nám dostala, bylo to, že Mark Nibali byl noc poté přistižen při vykrádání Krucánků a kaňourek a byl převezen do vězení, kde podle našich informací přebývá i gang, co vykradl Gringottovi.