Rozřazovací slavnost

Léta páně 2014, čtvrtého září. Pro mnohé mladé čaroděje a čarodějky jeden z nejdůležitějších dnů v životě, byli totiž rozřazeni do jedné z bradavických kolejí. Kolej se stane jejich rodinou a jejich úspěchy (i případné neúspěchy) se stanou součástí kolejní historie.

Na takovou akci jako je rozřazování se sluší přijít ve společenském oblečení. Většina obyvatel (hlavně obyvatelek) hradu tak vytáhla ze skříně své nejlepší róby. Spousta studentů také přišla v kolejních barvách – a patriotismus není při rozřazování rozhodně na škodu. I někteří nováčci překvapili svými (většinou na slavnost speciálně vypůjčenými) oděvy.

Na rozdíl od tradiční bradavické půlhodinky a nekonečného čekání na které byli starší studenti (i znalí nováčci) připraveni letošní rozřazování proběhlo bez velkých prodlev. V 19:03 přišel do Velké síně ředitel Ronald Holms Williams, o pět minut později už vyzval Moudrý klobouk ke zpěvu písně seznamující s historií školy a v 19:15 (ve chvíli, kdy se ještě někteří studenti a profesoři snažili co nejméně nápadně dostat na svá místa) už začíná samotné zařazování.

První mladá studentka spadá pod erb s jezevcem, už druhá na řadě, Eleanor Morrison, se však stává členem naší zmijozelské koleje. Málokdo v tu chvíli mohl tušit, jak se razantním způsobem změní poměr studentů v jednotlivých kolejích. Zmijozel po tomto výstupu Moudrého klobouku rozhodně neztrácí na počtu studentů, jako tomu bylo dříve. Ale o tom až později.

Do našich zelených řad se postupně připojili Lilly Anne Fox, Annabeth Chase, Decarbia Van Houten, Gabriel Malory, Tiara Cristina Morgan, Edward Lewis, Neirin Awenyddion, Kit Snicket, Rozalia Clifford, John Xavier Walsh, Tiana Alyson Dangerous, Anne Rose Hatchiback, Rusoslava Efrigiová, Veronica Narcissa Williamsová, Mary Anastacia Loomgard, Ilyavarne la Cordandur, Tera Elisabetha Black, Christiana Holmes, Alilayka Caryophyllis, Izzy Fielder, AneMoon Argent, Bree Green, Vinnie Mary Gailh, Jean Emilie Lovett, Liesel Nimeri, Sally Elis, Melody Harkness, Eliana Kráčmerová, Musa Romid Hádavá, George Duke, Linett Anastázie Cymprištíková, Ellie Daisy Hartford, Hannabell Cavanaugh, Natalia Lora Brejchová, Saphire Feather, Dawn Mevans, Laven Argoni, Christiane Hathaway, Benjamin Cornelius Python, Christina Aewis a Ester Delphini.

Poté se k radosti všech přítomných členů zmijozelské koleje stal zeleným i Bruno Haunted. Že jste o něm ještě neslyšeli? Zavítejte do archivů tohoto webu.

Výčet zmijozelských se dále rozšiřoval: Silpha Bellicosa, Charles Mimořádný, Iffigenie Francesca Doyle a Jessica Dusk se stali dalšími vyvolenými a nálada ve Velké síni začala upadat. Po už téměř hodině času dostali studenti hlad a začali mít problémy s udržením pozornosti. Jen Edward dál vytrvale tleskal každému novému háděti a Minamino mávala vlaječkou.

Moudrý klobouk ale na upadající náladu nedbal a dál rozřazoval studenty do kolejí. Caroline Louise Sheeran, Giornies Zero, Michaela von Dittrichštein, Adrianna Bree Crawford, Charlotte Sullivan, Miranda Sluníčko Paprsková a William Parker přibyli do Zmijozelu.

A pak, po téměř hodině a půl napětí přišel čas na posledního nováčka – Leonard Blank byl stejně jako první vyvolaný zařazen do Mrzimoru. Mrzimor celkem získal 38 nových studentů, Nebelvír 34 a Havraspár 46. Pan ředitel poděkoval Moudrému klobouku a pak už se nově zařazení rozběhli do svých kolejí, zatímco pro starší ročníky ve Velké síni začala hostina.

Mimochodem, ano, napočítali jste správně (věřím, že jste počítali :D) a do Zmijozelu přibylo 54 nových tváří, o mnoho více než do ostatních kolejí. V celkovém počtu studentů v kolejích ale po tomto rozřazení není v současné chvíli větší rozdíl než 3, takže si to Moudrý klobouk i přes na první pohled velkou nerovnováhu rozdělil kvalitně.

Na závěr bych chtěla všem kolejím (a Zmijozelu obzvlášť) popřát, aby jim přidělení nováčci byli všichni pilní studenti, kteří pomohou na cestě k získání vysněného školního poháru a poděkovat Moudrému klobouku za hlavní roli na další rozřazovací slavnosti.

Pro Hadího krále
Amaya Claire Incantatrice