Hadí prázdniny – 1. část

Zajímá vás, jak letošní prázdninové dny strávila Agatha Scarlet? Co příjemného zažila Jean Molliacová? Nebo, co zajímavého přinesly prázdninové dny naší famfrpálové kapitánce Elanis Aelaně Roselfové? Uvnitř článku najdete odpovědi.

Agatha Scarlet
Na dovolené s C.A.Partem jsem nikde v exotických krajích nebyla, protože je vyprodali, než jsem si nějaký stihla koupit. Většinu prázdnin jsem tedy strávila zde na hradě pilnou prací na soutěžích a zlepšováním kondičky v soubojovém klubu.

Ze školy jsem vystrčila nos aspoň jednou – to když jsem jela na Letní výjezdní seminář do Honorova. Tam jsme strávili většinu času pobíháním po Zapovězeném lese a strašením Muchlorohých Chropotalů. -usměje se-

V mudlovském světě jsem měla akce trochu víc – našemu pěveckému sboru se podařilo získat možnost spolupráce s jednou známou českou kapelou, takže jsem přes léto objížděla hudební festivaly a dělala zpívající křoví.

Jean Molliacová
Prázdniny jsem měla nabité do posledního dne. Celé léto jsem chodila na brigádu, přeci jenom Madam Malkinová a Salón Stříbrná NiT nepatří mezi nejlevnější. Zavítala jsem i do Rumunska, kde jsme se s přáteli pohybovali především v horách, ale medvěda jsme naštěstí nepotkali. No a nakonec, aby toho nebylo málo, jsem se vydala na Hon na olgoje chorchoje.

Elanis Aelana Roselfová
Tak já své prázdniny trávila spíše v poklidném stresovém stavu, aneb v duchu příprav na vrchol sezóny. Vrcholem pro nás totiž je letní dětský tábor, kde působím jako jeden z organizátorů. Ono bohužel nestačí jen připravit hru a začít. Ono se musí připravit a vyrobit spousta věcí, nakoupit, zařídit… No a to právě dělám. Nazvěte mě hadem pro všechno, protože to já jsem. Tedy musím být. Tyhle přípravy začínají sice už někdy v lednu, ale vrcholí v červnu a červenci, pak se zhroutí a na poslední chvíli opravují a pak se v polovině srpna snažíme o jejich realizaci. Je to skvělá část léta, akorát mi příprava zabere téměř 80 % volného času.

Zbylých 20 % jsem se snažila vypomáhat, kde se dalo abych si mohla ušetřit na mudlovskou dovolenou v Chorvatsku. Což se mi povedlo a tak jsem alespoň na pár dní mohla vypnout a užívat si sluníčka u moře.

Začátkem sprna mi však rodiče přispěli i na Druidské putování. Prý je toho na mě už moc a měla bych si trochu odpočinout než se na ten tábor vypravím. Bylo to sice úžasné, ale kdo si to má pod tíhou stresu užít. Pořád jsem myslela na to co nemám připravené a co je nutné dokoupit. Nakonec mi druidové museli dát nějaký uklidňujíc lektvar, abych vůbec celý zájezd v pořádku přežila.

Když pak přišel čas tábora, přišel čas i deště a bouřek a hnusného mrazivého počasí. Takže tradá! Vrcholem večera se stává mokrý had a já téměř celý tábor neviděla sluníčko. Což člověka zamrzí. I tak se tábor náramně povedl. Nikdo nechtěl domů a všichni se chtějí vrátit. Každý už plánuje, co nového bude příští rok… To je kouzlo tábora. Celý rok vám vystačí jen vzpomínky na něj. Je to jako 14 dní v ráji, ve snu, ve fantazii… Můžete být kým chcete a kde chcete. Neznám nic lepšího.

Zbytek prázdnin jsem pilně trénovala na famfrpálové zápasy. Promýšlela taktiku na další sezónu a plánovala tréninky. Co jiného by se ode mě dalo čekat, že.

Taky jsem musela občas pracovat, takže ono toho volného času zas tak moc nebylo. Snažila jsem se prázdniny si užít, ale pravdou je, že jsem si téměř ani nevšimla, že nějaké prázdniny byly.

V druhé části se můžete těšit na odpovědi Sušenky a LAJky. Kromě těchto dvou zelených slečen poskytla i prázdninovou výpověď fialová madam Tydynka. Do té doby se mějte krásně a užívejte (ještě stále) slunečných dnů.

Trevor