Co to straší v kuchyni?

Chcete poctít svou návštěvu něčím originálním? Zkuste tyto sněhové duchy. Fotorecept včetně stručného popisu je uvnitř článku.

Když jsem přemýšlel nad receptem, který bych mohl představit hradnímu obyvatelstvu ku příležitosti oslav Halloweenu, sáhl jsem po něčem novém, neokoukaném. Na sněhové duchy si připravte:

  • 8 ks máslových sušenek
  • 3 plátky másla
  • 2-3 kostičky hořké/mléčné čokolády

Postup je jednoduchý. Máslové sušenky rozdrťte za pomoci kuchyňského robota, paličky, nebo pokud ovládáte, tak příslušným domácím kouzlem. Plátky másla a kostičky čokolády rozpusťte v malém rendlíku a do roztopené směsi vsypejte rozdrcené máslové sušenky. Zamíchejte vše dohromady a bude-li vaše směs příliš sypká, vlijte trochu, opravdu ale jen trochu, mléka. Z vláčné směsi pak vytvarujte přibližně stejně velké kuličky, které za pomoci kuchyňské vidličky zploštěte na placku.

A nyní je načase připravit si krém, který nám vytvoří duší tělo. Na ten si připravte:

  • 110 g cukru
  • 40 ml vody
  • vaječný bílek

Nejprve si dejte na plotnu rozpustit vodu s cukrem. Hmotu nemíchejte a pět až sedm minut si jí nevšímejte. Místo toho v míse rozšlehejte jeden vaječný bílek do stavu, kdy není tekutý. Jakmile směs na plotně pět minut ustavičně vře, po malých kapkách ji vlívejte do rozšlehaného vaječného bílku a směs zašlehávejte. Lijte a šlehejte zároveň. Dejte tomu čas, klidně i osm minut. Krém musí ve výsledku utvořit na metlách držící kapky. A poté už jen bílý krém přemístěte do zdobícího sáčku a na máslovo-čokoládová kolečka tvarujte duší tělíčka.

Výsledek lze samozřejmě ozdobit dle fantazie a možností.

Šťastný Halloween!

Trevor