Jak si vytvořit strašidelnou atmosféru

U tohoto návodu je celkem jedno, zda ho vyzkoušíte sami nebo s kamarády…
Upozornění: Neručím za nic, co se po dodržování návodu semele. S programem začítejte nejdřív kolem šesté a ať je tma.

Jako první bychom připravili nějaké zákusky typu:

Uříznuté prsty (párky s kečupem a mandlemi jako nehty), podivné jednohubky nebo různé druhy bonbonů.

Další důležitou věcí jsou kostýmy. Nemusí být drahé! Stačí správná barva oblečení, vhodné doplňky, barvy na obličej (které lze sehnat levně v různých papírnictvích či drogériích) a umění vžít se do své role.

Také si můžete vyrobit různé halloweenské rekvizity: ozdobené svíce, oranžovo-černé hudby a podobné věci. Různé návody, ať už na halloweenské jídlo, rekvizity či levné kostýmy, lze najít na YT nebo se můžete poradit se strýčkem Googlem.

Teď začněme s tou strašidelnou atmosférou:

1. Pozhasínejte po (skoro) celém domě a nechte dveře od pokojů (ne bytu či domu) otevřené.

2. Zapalte svíčky. Pokud z nějakého důvodu nemůžete, rozsviťte lampičky nebo lampiónky,

3. Hodně důležitá je hudba. Najděte si mix nějaké strašidelné hudby nebo si pusťte klasiku „This is Halloween“.

Co můžete dělat:
Pokud jste s kamarády, zhasněte a vytvořte si tak černou hodinku, při které si budete vyprávět strašidelné/hororové příběhy. Nebo nechte rozsvíceno a zkuste nějaké napsat!

Co byste říkali na takovou malou hru, něco jako cosplay či rpg? Zapojte fantazii a vžijte se do svých kostýmů! Zahrajte si hru, kde budete vystupovat jako váš charakter, za který jste převlečeni.

Prozkoumejte záhady! Všude možně můžete najít články o podivných událostech a nevysvětlitelných záhadách! Zjistěte si o tom více! Je to opravdu něco nevysvětlitelného nebo naprosto absurdní věc? Jako příklady bych uvedla: Most psích sebevrahů, ostrov mrtvých panenek nebo illumináty… 😀

Později v noci můžete pomocí svíčky, tabulky nebo jiného vyvolávacího předmětu zkusit vyvolat duchy nebo jít k zrcadlu a zavolat Bloody Mary (znalci South Parku, popř. rapové hudby můžou zkusit, zda je navštíví Biggie Smalls 😉 ).

Pokud byste ale byli už hodně zoufalí, můžete si udělat maraton svého oblíbeného seriálu; tedy např. The Walking Dead, Grimm, Dexter nebo se zkuste podívat na pár dílů Věřte nevěřte! Ani dobrý film nic nezkazí, ale na Halloween by to chtělo nějaký horor, Insidious, Rec nebo tradiční Kruh či Vřískot. A pokud nemáte horory zkuste jiný žánr, Terminátor (označila bych to spíše za akční 😀 ), Krotitelé duchů nebo (film, který se mně v poslední době zalíbil, i když na mě dost psychologicky zapůsobil) Dark Knight.

Nakonec se nezapomeňte pořádně bát a Halloween řádně oslavte. Já vám ho přeji co nejstrašidelnější a zároveň nezábavnější. 🙂

TRICK OR TREAT?

Pro Hadího krále
Tera Elisabetha Black

1 komentář

  1. Nebelbrach.Mechacha
    31. 10. 2014 (08:52)

    Jú, Marylin Manson! Vždy všechny vyděsím, když jim řeknu, že ho rád poslouchám. 😀

Komentáře jsou uzavřeny.