Zelená tečka za koncem roku

Po závěrečné slavnosti jsou tu zimní prázdniny, během kterých si studenti mohou užívat zaslouženého volna a využít ho dle svého gusta. Jenže jak se člověk může připravovat na další rok, když ten loňský klepe na dveře s nevyřízenými účty? 30. ledna se konal zmijozelský závěrečný večírek, který se nesl především v oslavném famfrpálovém duchu a radostné náladě, kde v programu nechyběly děkovné proslovy, soutěže a nějaká ta afterparty.

Je samozřejmé, že pro celou zmijozelskou kolej byl největším motivem na oslavu zisk famfrpálového poháru, který už se ke kapitánce konečně dostal a na krb snad půjde, jakmile se ho dostatečně nabaží. Takže předpokládám, že nikdy. Elanis vysvištěla z komnaty stejně rychle, jako přiletěla, avšak pohár na víkend svěřila na ochranu chytačce, přece by byla škoda, aby se s ním někdo nemohl chlubit! Ale samozřejmě s největší opatrností a téměř pod výhružkou smrti…

Elanis Aelana Roselfová > Najdu si tě! Jestli mu zkřivíš jen plíšek. Suši, sleduju tě!

Pohár je samozřejmě v pořádku, ale lhala bych, kdybych řekla, že byl hlavním aktérem večera. Slova se ihned ujala madam Elle, která se rozhodla ocenit všechny, kteří po celý rok tvrdě dřeli a dokázali, že jim kolej skutečně leží v srdci. Jako první vyzdvihla děvčata z vedení, LAJku, Agathu a Maiu za jejich práci a odvahu ujmout se koleje téměř v polovině roku. S prázdnou neodešla ani kapitánka Elanis, za jejímž mizejícím hábitem zavlála slova díků a menší pozornost za neutuchající píli a péči o celý tým.

Speciálně vyzdvihnuty byly i obě zmijozelské chytačky, Cerri a Suši, avšak oceněni byli všichni poctiví hráči, kteří neváhali vstávat na ranní sobotní zápasy, aby obhájili titul, který kolej získala naposledy před čtyřmi lety. Madam kolejní nešetřila slovy vděku, ze kterých bylo zcela očividné, že letošní uzmutí poháru pro ni znamená tolik co pro každého famfrpálového hráče. Speciální poděkování za práci ještě šlo směrem k šéfredaktorce Žabího Hadího krále, Barb, která si přes rok dokázala poradit se všemi možnými problémy (zapeklitějšími více i méně), co časopis postihly, s unesenými žábami na vrcholu seznamu.

ilustroval Sivoi Joshua Tony

Po proslovu přišly na řadu formality v podobě vyhlášení famfrpálové akce Famfrpálovství nebo vnitrokolejní soutěže, avšak nikdo nezůstal na suchu! Hodovalo se plnými poháry máslového ležáku (pro starší a otrlejší se dokonce našlo i něco lahodnějšího), pečenými gryfími stehýnky a nechyběly ani sušené mušky či pražené běhnice, jejichž křupání se během proslovů neslo celou komnatou.

Slova se ujala i pokladnice Cerridwen Lowra Antares se dvěma překvapeními pro obě zmíněné. První byla speciální odměna pro studentku, která už od svého druhého ročníku zastávala post prefekta a následně primuse a letos uzmula řád Snaživec Zima 2015, Zmijozelská lebečka se svíčkou. Je všeobecně známo, že lebečky jsou v koleji nedostatkové zboží a dostat jednu je obrovská vzácnost a pocta.

Cerridwen Lowra Antarec > Za všechny ty roky na hradě bych napočítala na prstech zmijozelské
osobnosti, které si zasloužily jistou poctu. Poslední byla tak dávno,
že ji tuším uděloval ještě Nekro. Nejde o něco, co si zaslouží jen tak někdo. Je potřeba dlouhých let
úsilí. Spousta zásluh a úspěchů. Nerada bych, aby to vyznělo jakkoliv
jinak než tak, že je to vý-ji-me-čné. Tímto bych oficiálně za kolej minulou, přítomnou a budoucí ráda udělila
exemplář nejvzácnějšího kolejního skvostu NaSaŠí Jackson. A jestli naší
Zmijozelské lebečce nebudeš dělat čest, tak tě sežere. ;D

Madam Elle a její
Zmijozelská hadí suknice

Překvapení čekalo i na madam kolejní v podobě libovolného kolejního dárku (pomineme-li lebečku) za dlouholetou práci a lásku ke koleji, jejíž přemíru projevila už nespočetněkrát. Věřím, že ji teď hodně dlouho neuvidíte v ničem jiném než ve Zmijozelské hadí suknici a je jasné, že by si suknice nemohla přát lepšího majitele.

A aby se neřeklo, že zmijozelská kolej své studenty na večírcích uspává, bylo připraveno i pár soutěží včetně famfrpálového vyhledávacího kvízu zaměřeného na… vskutku na všechny famfrpálové oblasti. Kupodivu se ukázalo, že většina účastníků asi opravdu usnula, protože si kvíz získal rovné tři soutěžící. Na další zpestření programu už však nezbyly síly…

Jakmile skončila soutěž, která měla tolik výherců jako účastníků, přešlo se na afterparty. Jenže než se stihlo cokoli rozjet, všichni usnuli. Sbohem, starý roku, vítej, zimní spánku!

Pro Hadí král
NaSaŠí Jackson