Krysoskop

Každý krysí chovatel by měl vědět, co má jeho miláček rád. To je sice hezky míněná rada, ale občas si člověk vážně neví rady, protože jednou se to kryse líbí, jindy prská a jindy neví, co vlastně chce. V krysoskopu můžete z data narození krysky zjistit, jak se své kryse zavděčit, protože odhalujeme, jaký typ krys můžete mít ve svém pokoji. 

Při sestavování jsem se spíš než astrologie držela numerologie, takže i výpočet správného znamení, či spíše povahy, bude trochu obtížnější než u strašidelného halloweenského horoskopu. Nejdřív potřebujete vědět, kdy se vaše krysa narodila. Vzhledem k tomu, že u každé vidíte její věk, by to nemělo být moc těžké, přeci jenom matematika pro pokročilé vypadá složitěji. Když máte datum narození, tak prostě jenom sečtete všechny cifry. Na příkladu jedné nejmenované krysy (která se opravdu nejmenuje Anita!) by to tedy vypadalo tak, že nejdřív zjistím, že se narodila 23. 3. 2015. A počítám:

2+3+3+2+0+1+5=16

Pokud číslo bude dvojciferné (jakože teď nějakou dobu asi bude), tak obě cifry sečtu, abych mi vyšlo číslo od jedné do devíti.

1+6=7

A došla jsem k číslu, pod nímž se skrývá, jaká by daná krysa mohla být a co by se s ní mělo dát dělat.

1 ~ agresorka

Krysa agresorka nemusí nutně mít agresi nějak vysoko, ale je dost možné, že jí bude přibývat i při úplně nevinných aktivitách. Nemusíte hned vzdychat, že něco máte divného mazlíčka, když se o ni staráte stejně jako spolužák z vedlejšího pokoje, ale jemu (respektive jeho kryse) agrese tolik nestoupá, stačí, aby si ji mělo zvířátko kde vybít. Pro takové typy je proto jako dělaná aréna na závodění, tam by se jim mohlo díky jejich průraznosti docela dobře dařit. Když navíc budou aktivně trénovat, tak mají docela dobrou šanci dostat se mezi ty nejlepší.

2 ~ citlivka

Chce pořád ňuchňat, nemůžete bez ní udělat ani krok, aby se jí hned v očích netřpytilo něco nápadně podobného slzám, odmítá závodit ze strachu, že prohraje, a na rande nechodí od té doby, co jí odkopnul ten frajer, který ji tvrdil, že s ní bude až do smrti? Tak to nejspíš máte v pelíšku citlivku. Taková krysa možná podle popisu nezní jako nic extra, ale ve skutečnosti je skoro výhra mít takového mazlíčka, protože kdykoliv, když má člověk pocit, že ho nikdo nemá rád, tak se stačí trochu pomazlit s krysou a prospěje to oběma.

3 ~ aktivistka

Práva čokoládových žabek už je dávno pasé, teď jsou na řadě práva krys, alespoň krysa aktivistka se řídí tímhle heslem. Takové zvířátko se nerado nudí, pořád musí někde lítat a vymýšlet, jak z vás, potažmo z někoho jiného, vyloudit nějaký ten pamlsek, případně jak zajistit, aby se chudinky krysy v útulku měly dobře nebo aby je tam majitelé nejlépe vůbec nestrkali. Pokud si Eda z útulku stěžuje, že mu tam pořád lítá nějaká krysa, vezměte jed na to, že to je aktivistka. I když… jed je možná moc tvrdý. Stačí krysu občas dostrkat odpočinout do pelíšku.

4 ~ sportovkyně

Nerada si hraje, nepotřebuje jíst, nemusí se ani moc koupat, hlavně že může celé dny trénovat a následně svoje schopnosti využívat k tomu, aby porážela svoje méně schopné protivníky. Každý večer pak padne jako podťatá, aby doplnila co nejvíc energie a mohla další den opět pokračovat v tom, co včera nestihla. Pokud je vaše krysa taková, tak se smiřte s tím, že ji nezměníte, ale můžete se jí snažit aspoň trochu postrčit i jiným směrem. Začněte obyčejnými úkony jako koupáním, krmením, později můžete přidat nějakého toho kamaráda a jednou ji možná dostanete i na rande. Ale jenom možná.

5 ~ cestovatelka

Hrad je jedno velké dobrodružství, proto nemine den, kdy by taková krysa někde nepobíhala. Je jedno jestli po pokoji, po hradě, v sovinci, kde plaší sovy, nebo někde po kamarádech, prostě nikde neposedí. Na rozdíl od aktivistky se ale netrápí s právy krys, s těmi je spokojená, a s útulkem. Aby toho nechala, není potřeba ji nijak složitě uspávat, ale podpořit ji (kromě toho plašení sov). Takže místo aby lítala po hradě, tak ji zkuste dát na závody, kde je důležitý běh, nebo jí v něm jenom trénujte. Příště vám třeba líp uteče.

6 ~ maminka/tatínek

Že krysa jednou vyrazí na rande neznamená, že se hned vrátí s malým krysátkem, protože je možné, že bude odkopnutá a frustrovaná. Maminka (nebo tatínek) nepočítají s tím, že budou odkopnuti, vědí, že výsledkem jejich rande budou malá krysátka. Člověk je vlastně ani nevídá, jak jsou pořád na nějakých schůzkách, kde dělají kdovíco, jenom občas se vrátí, aby přinesli krysku z nového vrhu, najedí se a zase jdou pryč. Samozřejmě se předtím o prcky postarají. Buďte za ně rádi. Když už nesnášíte mrňata, tak si díky nim můžete přijít na slušné peníze.

7 ~ kamarádka

Kam se poděla většina vašich štístek, hm? Pokud máte v pelíšku kamarádku, tak pravděpodobně padly na poukázky na seznamovací kurzy, protože vaše krysa potřebuje být kamarády obklopena. Co kdyby někdo z nich musel k ledu nebo měl rande, a ona si zrovna potřebovala hrát, že. Když má všechny kamarády aktivní, tak je pověstná tím, že si je schopná hrát se všemi, dokud nezasáhnou majitelé s tím, že by to už stačilo. A pokud pocítí nějaké rodičovské pudy, tak s kým pak vyrazí na rande to vyřešit? Samozřejmě s kamarádem. Horší je, když jsou všichni stejného pohlaví jako ona sama.

8 ~ konzerva

Plán jedna se osvědčil, budeme trénovat jenom podle něj. Co na tom, že v posledních několika dnech byl absolutně k ničemu, když si na něco konzerva zvykne, tak už jí to neodnaučíte. Jestli ji cpete pamlsky, tak s tím okamžitě přestaňte, nebo je už bude vyžadovat až do konce vašeho života. Jestli ji trénujete, tak plány a disciplíny střídejte, aby si nezvykla na jedno a neodmítala všechno ostatní. Pokud to jde, pokuste se jí posílat na rande s různými jinými krysami, protože kdyby to byla pořád ta jedna, tak se dost možná krysátek nikdy nedočkáte.

9 ~ idealistka

Nikdy nepřestane snít, nikdy si nepřestane vymýšlet. Je schopná přát si i modré z nebe, protože si bláhově myslí, že jí ho přinesete. Když se vám to nepovede (jakože fakt nepovede, i když jste kouzelníci), je chvíli frustrovaná, ale až jí to přejde, tak sní dál. Že jí poňuchňáte, ačkoliv zrovna píšete úkol na poslední chvíli. Že jednou bude randit s tím sexy krysákem a bude s ním mít kupu dětí. Že jí dáte sýreček, i když máte jen pár svrčků a i ty jsou na něco důležitějšího. Můžete jí zkusit podstrčit svoje úkoly, aby pochopila, jak se občas vymýšlení náročné, třeba ji to přejde.