První zelený bod

První bod nového školního roku spadl zrovna do zmijozelských hodin. Divíte se, jak je možné, že má první kámen v bodovacích hodinách zrovna zelenou barvu, kdo za to může, a proč je vlastně jenom jeden? Hadí král má informace přímo z první ruky!


Ťik, ťak, ozývají se hodiny a vzápětí už vidím v síni Půlnočníka. Je to jasný signál – právě začala výuka! Jako správný Flákač vím, že do úkolů se musím pustit hned, abych pak více času na bezstarostné Flákání. Ještě předtím, než ze síně vyletím, slyším slova pana ředitele, že první odevzdaný úkol dostane bod. Náhle mám hned dva důvody se Flákat!

Očima prolétnu výklad, přece to nebudeme s tím čtením nijak přehánět, a pustím se do úkolu. Fláknout něco sem, odFláknout něco tady… Po zhruba dvacet minutách mám úkol hotový, zmáčknu magické tlačítko na pergamenu, které mi celý text ukáže ve finální podobě, a hned mačkám to další, které úkol už opravdu odešle.

Do té doby ještě bezbarvý bod celou dobu poletoval nad přesýpacími hodinami všech kolejí, zatímco na něj mnozí zálibně hleděli a jedna nejmenovaná modrá studentka se pro něj dokonce snažila doletět za povzbuzování své kolejní ředitelky. Profesoři se dobře bavili, že celých dvacet minut po začátku prvního termínu nic, ale pak…

Puf!

Je to tam! S křikem vbíhám do síně a málem mi do obličeje vletí sova se zprávou o bodu navíc. Bodové hodiny zaškrundají a všechen písek se vlije do těch zelených.

Zmijozel právě získal bodový náskok!

Pro HK
Chelle Lailah Fay

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.